משמעות החתימה על כרטיס אדי - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • מתעניין

  נשלח ע"ימתעניין 12:22, 17 בפברואר 2013

  שלום אני לא יודע אם זה רלוונטי לפורום הזה אבל אני רוצה לברר בנוגע למשמעות של חתימה על כרטיס אדי. אני רוצה לחתום אבל מאוד חושש שאדם שחותם ומאשר תרומת איברים אם היד של הרופאים "קלה יותר על ההדק" כלומר, ינסו פחות להציל את הבן אדם או לטפל בו יותר כדי שאפשר יהיה להשתמש באיברים שלו? זה החשש שלי לפני שאני חותם על הכרטיס

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  14:40, 17 בפברואר 2013

  למתעניין שלום,
  זהו אכן לא נושא הפורום, ואין לי ידע אישי בענין.
  עם זאת, נראה לי שאין ממש בחשש העולה מפנייתך ואני אפילו בספק אם הרופאים המטפלים יודעים האם לחולה המטופל על ידם יש או אין כרטיס אדי.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.