טיפול בבתי חולים בארה"ב - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • אורלי

  נשלח ע"יאורלי 11:36, 17 ביוני 2013

  אני נוסעת לתקופה של שנה בארה"ב ועשיתי ביטוח קופ"ח בארץ. מה קורה במקרה שחלילה אזדקק לטיפול חריף יותר מבדיקה אצל רופא משפחה שם? טיפולים בבתי חולים שם שונים מהטיפולים בבתי חולים בארץ. למה לצפות שם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  12:49, 17 ביוני 2013

  אורלי שלום,

  קשה לחוות דעת בנוגע להיקף כיסוי הביטוח הרפואי שעשית לקראת הנסיעה מבלי לראות את הפוליסה. בכל מקרה אני מציע שתבקשי את מלוא תנאי הביטוח שרכשת ותעייני לפחות בפרק החריגים (כך תדעי מה לא מכוסה) ובמגבלות הסכומים הנקובים בפוליסה.
  למיטב הבנתי בבית חולים בארה"ב לא תזכי לטיפול אלא אם תציגי התחייבות כספית למימון הטיפול (או כרטיס אשראי שלך). קחי בחשבון שמרבית המקומות בארה"ב העלויות מתחלקות בין עלות בית החולים לבין עלות הרופאים (שכר הרופאים הוא לא חלק מעלות בית החולים).
  הייתי מברר הנושא היטב עם הגורם שממנו רכשת את הביטוח.
  נסיעה טובה.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.