המתנה להשתלת כבד בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 12:36, 17 במרץ 2014

  שלום רב. בעלי מועמד להשתלת כבד בארץ כבר זמן רב. טרם נמצא תורם. האם השתלה בחו"ל של כבד יכולה להיות מהירה יותר? כמו כן במה זה כרוך (מלבד מכתב מהרופא המטפל) והאם ידוע כמה זמן צריך המתנה להשתלת כבד בחו"ל? תודה רבה ויום טוב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  18:15, 17 במרץ 2014

  שלום רב

  השתלת כבד בחו"ל אכן יכולה להיות מהירה יותר, הבעיה המרכזית היא למצוא מרכז רפואי אשר יסכים לקבל את בעלך לתכנית ההשתלות שלו ולהעלות אותו על רשימת ההמתנה להשתלת כבד.
  זמן ההמתנה ייקבע, בין היתר, בכפוף לאותה מדינה / מרכז רפואי שיסכים לקבל את בעלך לתכנית ההשתלות שלו.
  מדובר במשימה מורכבת ולא פשוטה ואני ממליץ לפנות לגורם הרלבנטי בקופת החולים הרלבנטית (בכל קופה יש מחלקה המטפלת בהסדרה ומימון של טיפולים רפואיים בחו"ל) לברור הענין.
  רק בריאות.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.