• 30 בספטמבר 2013

    עברתי לגור עם אמי

    לפני שנה התגרשתי ועברתי לגור אצל אמי. רשות השידור דורשת תשלום של שנה אחורה ולא מעניין אותם שעברתי לגור עם אמי.
    לדבריהם הייתי צריכה לשלוח להם אז מכתב ולעדכן אותם שעברתי לגור עם אמי.
    נורא מצחיק.... פתאום בגיל 40 עלי לעדכן אותם... למה בגיל 30 הם לא פנו אלי ודרשו עדכון שהתחתנתי ועברתי לגור עם בעלי?
    ולמה בגיל 26 הם לא פנו אלי ודרשו עדכון על שעברתי לדירה שכורה עם חברה?

    רציתי בבקשה לדעת אם אני חייבת לשלם להם על השנה הזו? ואיפה כתוב שהייתי חייבת לעדכן אותם שעברתי לאמי? מה עלי לעשות?!

    30 בספטמבר 2013
  • 30 בספטמבר 2013

    עברתי לגור עם אמי

    האחריות על התשלום וקנסות
    סעיף 6 לתקנות רשות השידור מפרט: "אגרה שלא שולמה במועדה - ייווספו עליה קנס פיגורים והפרשי הצמדה בשיעורים אלה: עבר חודש אחד מהתאריך שנקבע לתשלום האגרה - קנס בשיעור של 10% מסכום האגרה; עברו חודשיים מהתאריך האמור - קנס בשיעור של 20% מסכום האגרה" - וכך זה ממשיך עד 50% כעבור חמישה חודשים.
    עוד דבר חשוב שיש לדעת לגבי האגרה: האחריות על התשלום חלה על האזרח, גם אם לא הגיעה לביתו כל בקשת תשלום. התשדירים של רשות השידור מבהירים: "לא קיבלתם חשבון אגרה? האחריות לתשלום היא שלכם. באגרה לא משחקים".

    תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

    30 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?