לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דריה

ביטול אגרה

קיבלתי עכשיו בקשה לתשלום אגרת טלוויזיה וזאת בגלל שאני רשומה כנשואה הגרוש שלי קיבל את הטלווזיה אני כבר לא איתו מחודש מאי 2012 והדרישה לתשלום היא על התקופה מאז ועד היום כיצד אני אמורה לפעול...

סמדר בוכובזה, עו"ד

המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות. תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

חתול

מה לעשות? להודיע לרשות השידור בדואר רשום (עם אישור קבלה) כי המכשיר שהיה ברשות הגרוש שלך ובגינו שולמה אגרה על ידו, נשאר ברשותו וכי ברשותך ובחזקתך אין כל מקלט. צייני כי זה נכון מתאירך הפרידה שלכם בתאריך........... ומאז אין בחזקתך מקלט ולכן אין יסוד לדרוש ממך דבר. זה הכל. לשמור העתק המכתב ואישור הדואר לפחות 7 שנים.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור