תשלום משותף - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 08:28, 30 בדצמבר 2013

  עברתי לגור עם בן זוגי. עכשיו כל אחד לחוד משלם את האגרה איך אני מבקשת לקבל אגרה משותפת אחת?

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

  08:32, 30 בדצמבר 2013

  שם תוכן הודעה:
  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  תגובה
 • 09:15, 30 בדצמבר 2013

  אין כל מניעה (ואף המציאות מוכיחה כי אכן זו הפרקטיקה המקובלת), למשלוח הודעות דרישה
  ואף איומים בסגנון "דומראני", שלא על ידי הרשות אלא על ידי עורכי דינה.

  תגובה
 • 19:00, 30 בדצמבר 2013

  נא לשלוח לרשות השידור העתק מחוזה השכירות בו כתוב ששניכם שוכרים את הדירה.
  יש לשלוח בדואר רשום

  תגובה
 • 20:05, 30 בדצמבר 2013

  הם לא צריכים לשלוח דבר.

  תגובה
 • 20:31, 30 בדצמבר 2013

  תפסיק אתה להתחזות. קלטתי שאתה עובד רשות השידור.

  תגובה
 • 22:03, 30 בדצמבר 2013

  מיאו

  תגובה
 • 15:25, 1 בינואר 2014

  לאחר שראה איזה דרעק שעובד בשביל רשות השידור שאנשים פונים ומקבלים יעוץ כיצד לעמוד על זכויותיהם, התחיל להפיץ הודעות תוך התחזות לניק שלי. עיקר הודעותיו המלצות לשלם בכל מקרה גם כאשר אין חובה ומתוכן הודעותיו ברור בשביל מי הוא עובד.
  שיטה זו מתאימה לשיטות העבודה של עוכורי הדין המבזים מקצועם וממררים חיי אזרחים.

  תגובה
 • 15:26, 1 בינואר 2014

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור