• 9 ביולי 2014

  עברנו לגור אצל האמא

  שלום מחודש אוגוסט2013 עברנו לגוור אצל אמא .חמותי היא משלמת אגרה ועדיין שולחים לי שוברי תשלום

  9 ביולי 2014
 • 14 ביולי 2014

  עברנו לגור אצל האמא

  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  14 ביולי 2014
  • 22 ביולי 2014

   עברנו לגור אצל האמא

   פניתי לרשות השידור בעניין :תשלום יחסי של האגרה רק על חודשיים מתוך חצי שנה מכיוון שאני עוזב את דירתי בסוף אוגוסט,
   לטענתם אין תשלום יחסי על חודשיים ואני חייב לשלם את מלוא הסכום , האם זה נכון ?

   בנוסף , לטענתם אני צריך להוכיך שינוי כתובת בת"ז או להוכיח שקיבלתי דבר דואר לבית ההורים של אשתי(אנחנו עוברים לגור אצלם בבית) .
   האם אני יכול לענות שאני לא שולח שום הוכחה ואם יש להם בעיה עם זה שישלחו מישהו לבדוק-כמו שייעצת בתשובה הקודמת?

   תודה,
   דורון

   22 ביולי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?