דרישת תשלום על אגרה בלי שיהיה לי מקלט - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 17:49, 27 בינואר 2015

  שלום, לאחרונה קיבלתי מכתב לבית הורי על תשלום אגרה לשנים 2009-2013, שנים בהם היה לי מקלט שקיבלתי רק לחודשיים. אצלם רשום שקניתי ב 2008 מקלט טלויזיה שבפועל אכן רכשתי אך הוא עבר לבית הורי. מה אוכל לעשות במקרה זה? אני מוכנה לשלם על מספר חודשים שכן היתה לי טלויזיה אבל לא על כל השנים שלא היתה לי. מה יכולה לעשות? קרן

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  13:56, 29 בינואר 2015

  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  תגובה
 • 11:15, 4 בפברואר 2015

  אני בהתכתבות איתם. רשמתי להם מכתב רשמי שאומר שאכן רכשתי את המקלט אך לאחר שראיתי שאין אפשרות שימוש בו הוא עבר מיד להורי ולא השתמשתי במכשיר ולהלן תשובתם:

  קרן שלום רב.
  ע"פ חוק רשות השדיור היית אמורה לדווח על רכישת המקלט תוך 30 יום ..וכן למי העברת במקרה שלך להורים.
  מה עוד שלפי הצהרתך המקלט היה בדירתך בדיזינגוך והעברת להורים..אך לא הודעת בזמן ..לצערי..
  לכן התשובה בינה עומדת..
  בתודה
  משה בן צור

  הם פשוט אטומים, לא היה לי מכשיר למה לאחר קניה הייתי צריכה להודיע להם שרכשתי מקלט אם הוא לא בבית שלי? מה יכולה לעשות הלאה?
  תודה

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור