נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
דני

בקשה לתשלום אגרה לא חוקית

שלום סמדר, קניתי טלויזיה ללא ממיר מובנה בסוף שנת 2011, קיבלתי בתחילת 2015 בקשת תשלום עבור החלק הראשון של 2015 וכן חוב של 1000 שקלים. מעולם לא קיבלתי מכתב מרשות השידור לפני כן. כשדיברתי איתם בטענה שאין לי ממיר או עידן או כבלים או לווין ומעולם לא היה לי, הם אומרים שאי אפשר לבטל את התשלום לאחור, אלא רק מרגע הפנייה שלי אליהם. אינני רוצה לשלם סתם עבור שירותים שלא השתמשתי בהם וכן לא יכלתי לצרוך גם אם רציתי... איך עלי להמשיך להתנהל מולם? תודה, דני.

חתול

כי חובת הדיווח מוגדרת על מי שיש לו מקלט כהגדרתו בחוק ולא על מי שאין לו. הם יכולים להחליט כי הם שולחים מכתבים לכל אזרחי המדינה בדרישות תשלום משנת 2008 אבל זה עדיין לא יהיה חוקי. אם אין לך מקלט כהגדרתו בחוק אז ערוך תצהיר כלומר על דף נייר כתוב שאתה מצהיר כי איחן לך מקלט טלוויזיה כהדרתו בחוק וגם לא ממיר מכל סוג שהוא ומעולם לא היה לך אחד מאלה, וכי בהתאם לחוק אין מחוייב בדיווח לרשות השידור על מה שאין לך אלא רק על מה שיש לך. גש לכל בית משפט בשעות הבוקר ושאל על עורך דין תורן לצורך אימות חתימה. הוא יאשר שחתמת בפניו על התצהיר. הכן העתק שלו לשמירה אצלך. את המקור שלח בדואר רשום עם אישור קבלה לרשעות השידור אגף הגביה אגף הגביה - רשות השידור ת.ד. 16333 ירושלים 9116202 עם מכתב מלווה בו אתה דורש כי יפסיקו להטריד אותך ולאיים עליך ולהתעמר בך בניגוד לחוק. במקביל פנה למשרד מבקר המדינה ותתלונן על כך שהם דורשים ממך בניגוד לחוק אגרה למרות שאינך חייב בה וכי טוענים בניגוןד לחוק כי זכותם לחייב אותך רטרואקטיבית על העבר למרות שאין כל הוכחה או יסוד לחיובים אלו גם מהעבר.

מנהל הפורום

לפי חוק רשות השידור, התשכ"ה-1965, המחזיק במקלט טלוויזיה ישלם אגרה שנתית לרשות השידור (379 ש"ח לשנת 2011). כוונת המחוקק בהטלת האגרה הינה לממן באמצעות האגרה את השירותים שנותנת רשות השידור, קרי, לממן את תכני השידור שהמחזיק במקלט טלוויזיה יכול לצפות בהם באמצעות המכשיר. המדובר בתשלום חובה, המכיל רכיב של מס ורכיב של מחיר, הנגבה בגין שידורי הטלוויזיה שמספקת רשות השידור. המחוקק ביקש להטיל את החיוב באגרה על מי שמחזיק במכשיר טלוויזיה ועשוי ליהנות משידורי הטלוויזיה. אדם המחזיק במקלט טלוויזיה מחויב בתשלום אגרה גם כאשר הוא איננו הבעלים של הטלוויזיה (הטלוויזיה שייכת למישהו אחר, למשל לחבר או למשכיר הדירה). כמו כן, חובת תשלום האגרה מוטלת גם אם מחזיק המקלט מחובר לכבלים ואפילו שהוא אינו יכול לקלוט שידורים אלא באמצעות כבלים. במידה ומחזיק המקלט מעדיף לשלם באמצעות הוראת קבע בנקאית עומדת לו האפשרות לפצל את תשלום האגרה ל- 4 תשלומים שווים! מעניין למה זה לא משכנע את הציבור לשלם… החלטתם לשלם את אגרת רשות השידור? חייגו: 1-*******6666 ותכלו לפרוס את החוב שלכם לתשלומים. והנה הסבר ויזואלי יותר: אם קיבלת בדואר מכתב מרשות השידור שכותרתו "אזהרה חמורה לחייב באגרה" או "אזהרה לפני הפעלת צו לעיקול נכסי חייב" הגיע הזמן להתחיל לדאוג או לחילופין לשלם את החוב. אם יש לכם טענות, בקשות מענות או כל עניין אחר עם הרשות אתם מוזמנים לכתוב לנציב הקבילות של רשות השידור (הסיכוי לקבל מענה נמוך ביותר) בדוא"ל: ombudsmann@iba.org

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור