נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
אזרחית

רשות השידור לא מוכנים לתת זכויותי שבחוק

אני אמא חד הורית מקבלת פנסיה והשלמת הכנסה מבטוח לאומי . יש לי בן נכה 75% נכות שהם 100% אי כושר. יש בידי פטור שקיבלתי לפני הרבה שנים. רשות השידור טוענים שהפטור הזה לא רלוונטי ועלי לשלם עבור שנים עברו. רשות השידור עשו לי עיקול בחשבון בנק על פנסיה ומזונות ( אלה ההכנסות שלי) בנוסף הם מורידים לי מתלוש שכר הפנסיה כל חודש במשך שנתיים באמצעות הוצאה לפועל 50 ₪, ובנוסף גם שילמתי להם עבור שכ"ט עו"ד כ 1700 ₪. גם כיום רשות השידור ממשיכים להוריד לי מהפנסיה כל חודש 50 ₪. כאמור זה בערך כ שנתיים. כל ניסיונותיי לסיים הנושא לא צלחו. כיצד אפשר להמשיך ממצב זה ? תודה

ziv

אפשר עדיין לשלם גם באינטרנט ולסיים את העניין עד ה-27.2, את יכולה לשלם בקישור הזה: http://ecom.gov.il/Voucher/InputPage.aspx?vid=374

אזרחית

כי לפי התשובות שאתה רושם באתר נידמה שאתה נציג שלהם. אנשים מדברים על השלמת הכנסה , זכויות, ואתה אומר אין דבר שלמו ! אין עם מי לדבר ברשות השידור. כך אתה אמרת !!

מנהל הפורום

פטורים והנחות בתשלום אגרת טלוויזיה החוק קובע שיעורים שונים לפטורים והנחות בתשלום האגרה. מקבלי הבטחת הכנסה פטורים מתשלום בשיעור של 100%, בתי מלון שבבעלותם עד 130 מקלטים זכאים לפטור של 75% ומקבלי השלמת הכנסה, מוסדות חברתיים או בתי מלון שברשותם 131 מקלטים ויותר זכאים לפטור של 50%. חשוב להדגיש כי החל משנת 2011 אזרחים ותיקים פטורים מחובת תשלום אגרה לרשות השידור א. מי זכאי לפטור מלא? בתקנות רשות השידור (אגרות, פטורים, קנסות והצמדה), התשל"ד-1974, נקבע, בין השאר, פטור מאגרה על החזקת מקלט בידי - 1. אדם עיוור - העיוורים מקבלים פטור מתשלום האגרה מהמועד שבו הונפקה להם תעודת העיוור של משרד הרווחה. 2. אדם חרש-אילם (חרש-אילם הוא אדם עם ירידה בשמיעה של 70 דציבל ויותר באוזן הטובה) ראו את הטופס. 3. מקבל קצבת הבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי, שאינו מקבל קצבה נוספת, ובתנאי שהוא עומד בשלושת התנאים הבאים: o א. אזרח המקבל הבטחת הכנסה נכון ליום בקשת ההנחה. o ב. אזרח שהיה זכאי להבטחת הכנסה בחודש דצמבר 2002. o ג. החל מחודש מאי 2004 לא היתה לאזרח הפסקה מזכאות להבטחת הכנסה של 6 חודשים רצופים. שימו לב, הזכאים יקבלו את הפטור לפי רשימה שתועבר מהמוסד לבטוח לאומי לרשות השידור. 4. אזרחים וותיקים (משרד האוצר נושא השנה בתשלום האגרה עבור האזרחים הוותיקים ועל כן אין הם נדרשים לשלם את חלקם באגרה). 5. אוכלוסיית נכים שמשרד הביטחון ומשרד האוצר מופקדים על רווחתן. (נכים אלו אינם פטורים מתשלומי אגרת טלוויזיה, אבל משרד הביטחון ומשרד האוצר ממנים עבורם מתקציבם את האגרה). ב. מי זכאי לפטור חלקי? מקבלי קצבה, הכוללת תוספת השלמת הכנסה הניתנת על ידי המוסד לבטוח לאומי, זכאים ל-50% הנחה בתשלום האגרה. הזכאים יקבלו את הפטור לפי רשימה שתועבר מהמוסד לבטוח לאומי לרשות השידור. ג. כיצד פונים לקבלת הפטור? את הטפסים הבאים יש לשלוח לאגף הגביה. ת"ד 16333, ירושלים, 91162: 1. טופס תעודה רפואית חתום על ידי רופא מומחה בתחום אף, אוזן גרון או צילום תעודת עיוור. 2. מכתב בקשה לפטור. 3. צילום תעודת זהות. והנה הסבר ויזואלי יותר: אם קיבלת בדואר מכתב מרשות השידור שכותרתו "אזהרה חמורה לחייב באגרה" או "אזהרה לפני הפעלת צו לעיקול נכסי חייב" הגיע הזמן להתחיל לדאוג או לחילופין לשלם את החוב. אם יש לכם טענות, בקשות מענות או כל עניין אחר עם הרשות אתם מוזמנים לכתוב לנציב הקבילות של רשות השידור (הסיכוי לקבל מענה נמוך ביותר) בדוא"ל: ombudsmann@iba.org.

ziv

אני לא נציג של רשות השידור, אזרח רגיל, שילמתי רגיל למרות שהייתי במצב שאולי הייתי מקבל הנחה ( מצב זמני לתקופה מסויימת ) יש סכומים שעדיף כבר לשלם ולא להתעסק עם כל הניירת, כל אחד יעשה מה שהוא רוצה. אני אזרח רגיל.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור