בירור תגבי תשלום אגרה רטרואקטיבי - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • סיון שוסטרמן

  נשלח ע"יסיון שוסטרמן 14:39, 22 בנובמבר 2012

  שלום רב, לפני כחודש הגיח בדלתי נציג של רשות השידור. ראה שיש לי טלויזיה והחתים אותי על טופס. טענתי שהטלוייזיה לא שלי ולא עובדת. אני גרה בדירת שותפים. הגיע לי תשלום חוב על סך 4283 שח. בשיחה מול נציגות אותו משרד עורכי דין, התברר כי על פי חוק אם לא דיווחתי הם רשאים לחייב על פי חוק התיישנות 7 שנים אחרות. נציגה אחרת אמרה לי שהם יכולים להוכיח מתי קניתי את הטלויזיה - באמת?! הטלויזיה הזו ממש ישנה, וגם לא עובדת. אני גרה בדירת שותפים ולא גרתי בה לפני 7 שנים. כיצד אני יכולה לעמוד מולם במקרה זה?

  השב
 • 01:14, 23 בנובמבר 2012

  במקרה שלי, לא רק שאני מתגוררת בדירה פחות שנים מכפי שצוין בחוב הרטרואקטיבי, אלא שגם בתעודת הזהות שלי עדיין רשומה כתובת ההורים (אף על פי שחתמתי על טופס שאומר שאני מתגוררת בדירה).
  האם יש אפשרות לטעון לכל הפחות שאני מתגוררת בדירה השכורה שמצוינת בטופס רק השנה (אין דרך להוכיח אחרת) ולפחות לוותר על השנים שעברו והפיגורים?

  תגובה
 • 21:04, 23 בנובמבר 2012

  שלום סיוון.
  כתבי להם מכתב בדאר רשום ( שמרי העתק המכתב ואתמאישור המשלוח אצלך). טעני במכתב מדוע אינך חייבת אגרה: כי מעולם לא הייתה לך טלוויזיה מאז שעזבת את בית ההורים/הסבתא , כי מעולם לאהרכשת טלוויזיה, כי במקום מגורייך אין לך טלוויזיה והיחידה שיש אינה שלך והיא ממילא שבורה ועל כן אינך חייבת. קחי בחשבון שהם יידרשו ממך פרטים על מקומות המגורים שלך בשבע שנים האחרונות. תוציאי ממשרד הפנים אישור כתובות שלך וכך תוכלי לעקוב אחר כל שינוי הכתובות שלך בשנים האחרונות ותהיי מוכנה ים תשובות לגבי כל מקום ומקום. אגב מאיזה משרד עורכי דין קיבלת את המכתב?

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור