עו"ד פנק דור הגירה ואשרות-משרד הפנים

עו"ד פנק דור הגירה ואשרות

22 שנות ניסיון

 • דיזנגוף 24, נתניה
 • משרד הפנים
 • עברית, אנגלית
עו"ד דור פנק, בעל תואר שני במשפטים (אונ' בר אילן), עוסק בעיקר בתחום ההגירה ואשרות לזרים, בקיא בנהלי משרד הפנים ורשות האוכלוסין ומייצג פונים בלשכות השונות ברחבי הארץ הן בהגשת בקשות ברשות האוכלוסין, הגשת עררים, עררים לבית הדין לעררים ועתירות מנהליות על החלטת משרד הפנים.
ZAP משפטי

עורכי דין? הצטרפו עכשיו!

אודות המשרד

עו"ד דור פנק, בעל תואר שני במשפטים (אונ' בר אילן), עוסק בעיקר בתחום ההגירה ואשרות לזרים, בקיא בנהלי משרד הפנים ורשות האוכלוסין ומייצג פונים בלשכות השונות ברחבי הארץ הן בהגשת בקשות ברשות האוכלוסין, הגשת עררים, עררים לבית הדין לעררים ועתירות מנהליות על החלטת משרד הפנים.
 • שיחת ייעוץ בחינם
 • שירות במס' שפות (2+)
  • עברית
  • אנגלית
 • אפשרות לפגישת וידיאו

תחומי עיסוק

 • משרד הפנים
 • פונדקאות בחו"ל
 • קנסות מנהליים
 • אשרות לזרים
 • מעמד אישי
 • אזרחות ישראלית

כתבות מאת עו"ד פנק דור הגירה ואשרות

משרד הפנים - שאלות ותשובות מהפורום

משרד הפנים - שאלות ותשובות מהפורום

אשרת כניסה לישראל, חידוש דרכון, הוצאה מחדש של תעודת זהות, מעמד בישראל - סוגיות אלו ואחרות הועלו לא אחת בפורום משרד הפנים בניהולו של עו"ד דור פנק. לפניכם שאלות ותשובות נבחרות מהזמן האחרון
3 דק'
העסקת עובדים זרים - באילו תנאי רישיון?

העסקת עובדים זרים - באילו תנאי רישיון?

החל מינואר 2011 , החלו רשויות התביעה להגיש כתבי אישום יזומים כנגד אלו המעסיקים בביתם עובדים זרים ללא רשיון. מדובר בהליך פלילי לכל דבר ועניין, במסגרתו המעסיק הופך ל"נאשם"
2 דק'

שאלות מפורומים

(30)
משרד הפנים

הסדרת מעמד לבת זוג זרה

חברה שלי, תושבת ארה"ב לומדת לימודי תואר וכבר בשנה האחרונה שלה, לאחר תום הלימודים באוקטובר נגמרת לה אשרת הסטודנט ויהיה עליה לעזוב (היא לא יהודייה), החלטנו להסדיר לה מעמד בארץ בעזרת אשרת זוג (ידועים בציבור). נקבע לנו תאריך להגיע למשרד הפנים בחודש אפריל וביחד עם זה עלינו להגיש מסמכים המעידים על הקשר שלנו, בין היתר. אני לא מוטרד מרב המסמכים אך משרד הפנים מבקש לראות חוזה שכירות שבו שנינו רשומים בו. העניין הוא שחברה שלי גרה בהרצליה ויש לה חוזה שכירות משולם עד אוגוסט , ואני גר בבית ההורים בפתח תקווה ביחידה נפרדת מחוץ לבית. אני לא יכול לעבור לגור איתה בדירה מכיוון שזה דירה לסטודנטים של המכללה שהיא לומדת בה בלבד. וזה דיי לא הגיוני שהיא תעבור לגור איתי בפתח תקווה כשהיא גרה בדירה שהיא שילמה כבר וממוקמת 10 דקות הליכה מהמכללה שלה. התכנון שלנו הוא לעבור לגור ביחד ביחידת דיור אצלי בבית לאחר תום הלימודים שלה, מה שעדיין לא פותר את עניין השכירות שמשרד הפנים מבקש. השאלה שלי היא, האם בהעדר מסמכים אלה, משרד הפנים עלול לשלול את הבקשה לאשרה? ובהנחה שכן, האם האשרה הנוכחית תבוטל והיא תהייה חייבת לעזוב את הארץ לפני תום הלימודים? האם יש דרך אחרת לפתור בעיה זאת?

1
עידו | 09.03.16
משרד הפנים

אשרה לבת הזוג

הסיבה שלי לפנייתי היא זה שהכרתי מישהי אזרחית אוקראינה יוצאים כבר כמעט שנה חיים משותף חולקים ביחד דירה אוהבים מאוד. יש כוונות של תהליך לעבור גיור באגף לגיור ארצי ולהתחתן בצורה כשרה כיהודים אבל משום מה משרד הפנים רוצה לחרוץ לנו גורלות כי לא ניראה לנציגה שזה הגיוני שאני אתאהב באזרחית זרה אוקראינית. היא כבר קרוב ל3 שנים בארץ היה לה תיק במשרד הפנים עם הבן זוג הקודם שלה יצאו שנתיים בערך ונפרדו, קצת אחרי אני הכרתי אותה הקשר הלך והתחזק בין אם זה הכרות במשפחה חברים בילויים שוכרים דירה ביחד. והבנתי שאנחנו צריכים לסגור את התיק הקודם שלה ולפתוח תיק חדש מנסה לעשות הכל בצורה כשרה ולאחרונה שהגעתי למשרד הפנים כדי לפתוח תיק חדש מנהלת הלשכה של האשרות התחילה לצרוח עלי איך זה שהיא עדין לא מגורשת ושאני יגיע איתה דחוף ללשכה לקבל מכתב יציאה מהארץ ושזה לא הגיוני שאזרחית זרה יצאה עם מישהו שנתיים ולאחר מכן יפרדו ואז תכיר גבר חדש אני לא מבין למה מקשים לי על החיים יש לנו את כל המסמכים הנדרשים ופשוט לא רוצים להתייחס אילנו.האם ניתן עוד לעשות משהו או שנחרץ גורלינו ומריך לקבל את זה?

1
משה | 20.06.15
משרד הפנים

שינוי מען למען ההורים

שלום רב, הייתי היום במשרד הפנים בנהריה על מנת לשנות את המען שלי מהעיר רחובות לעיר לנהריה. ההורים הגיעו יחד איתי, גם האימא וגם האבא. הפקיד אמר לנו שהוא לא יכול לשנות את הכתובת שלי לנהריה, עקב כך שההורים שלי לא רשומים בספח תעודת הזהות שלהם כמי שגרים בנהריה. למרות שהם מחזיקים בדירה בבעלותם שם. (הדירה בנהריה היא הדירה השנייה בבעלותם של הוריי. הוריי מעדיפים שלא לשנות את המען שלהם בספח תעודת הזהות מטעמים אישיים). הסברתי לפקיד שלפני שנה וחצי הלכתי לשנות את המען עם אימא שלי והפקידה שממנה קיבלתי שירות ביקשה מאימי להביא אישור על תשלום ארנונה, על מנת לשנות את המען, כמובן שהמען שונה. הפקיד טען לטענתו שהפקידה שעשתה כך, עשתה טעות שכנראה לא הייתה מודעה אליה. הפקיד טען שעל מנת שאוכל לשנות את המען, עליי להמציא חוזה שכירות ללא תמורה. האם זה נכון (כך טוען הפקיד), שלא ניתן לשנות את המען למען ההורים שבבעלותם דירה שנייה כשההורים לא רוצים להיות רשומים בספח שלהם בעיר מסויימת ומעדיפים להישאר עם הכתובת שבה הדירה הראשונה נמצאת? אודה מאוד על תשובתך

1
נעמי | 22.07.15

הירשמו לניוזלטר המשפטי שלנו