נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

עו"ד יואב אלמגור

28
שנות נסיון
עברית
עברית
ויצמן 4, תל אביב
ויצמן 4, תל אביב

עו"ד יואב אלמגור, בעל משרד פרטי משנת 1993 המתמחה בייצוג נפגעי גוף, נכי צה"ל, נפגעי איבה, נפגעי תאונות עבודה ותאונות דרכים ונפגעי רשלנות רפואית, בועדות רפואיות של אגף השיקום במשרד הביטחון ושל הביטוח הלאומי ובבתי המשפט.

envelope

להתייעצות עם עורך דין השאירו פרטים ונחזור אליכם

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

המשרד הוקם ע"י עו"ד יואב אלמגור, בוגר לימודי משפטים והתוכנית לתלמידים מצטיינים באוניברסיטה העברית בירושלים, מוסמך במנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובעל רשיון לעריכת דין משנת 1993.

עו"ד אלמגור משמש כיו"ר וועדת נפגעי איבה בלשכת עורכי הדין, חבר בוועדת נכים תגמולים ושיקום של לשכת עורכי הדין, חבר בהנהלת ארגון "בזכות" - המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות, חבר באגודה הישראלית לרפואה ומשפט, עבר השתלמויות של רפואה למשפטנים בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב וכן השתלמות לרופאים פוסקים בוועדות רפואיות של המוסד לביטוח הלאומי ושל אגף השיקום. עו"ד אלמגור הוא מגשר מטעם המוסד הארצי לגישור.

עו"ד אלמגור שימש כיועץ המשפטי ללהב - ארגון העצמאים בישראל ועבד בייצוג חברות ביטוח בתביעות נזיקין ובפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) בתפקיד סגן בכיר לפרקליט המחוז, שם עסק בייצוג רשויות המדינה השונות, וביניהם מערכת הביטחון ומשרד הביטחון - אגף השיקום, בתביעות נכי צה"ל, תביעות נגד המדינה בנזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ודיני עבודה.

המשרד מייצג תובעים בתחומים אלה:

נפגעי מערכת הביטחון - ייצוג חיילים בשירות סדיר, קבע ומילואים, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ושירות ביטחון כללי בתביעות לקצין התגמולים במשרד הביטחון להכרה כנכי צה"ל, ובערעורים לבתי המשפט.

נכי צה"ל - ייצוג בבקשות לבדיקה חוזרת בשל החמרת נכות, נכות מוסבת, העלאת אחוזי נכות, ייצוג והופעה בועדות הרפואיות ובבתי המשפט, ייצוג בקבלת זכויות בלשכות השיקום. 

זכויות חיילים - ייצוג בעניינים שונים ובהם דרישות לקבלת טיפול רפואי, טיפולים מיוחדים ושינוי פרופיל בשל מצב רפואי. 

משפחות שכולות - ייצוג בני משפחות חללים מול אגף השיקום בתביעות הכרה ובתביעות לזכויות בבתי המשפט. 

נפגעי פעולות איבה וטרור - תביעות להכרה בנפגעי פעולות איבה וטרור, ייצוג והופעה בועדות הרפואיות ובערעורים בבתי הדין, ייצוג בקבלת זכויות. 

רשלנות רפואית - ייצוג תובעים נגד רופאים, קופות חולים ובתי חולים בשל נזקים שנגרמו עקב רשלנות בלידה, איחור באבחון ורשלנות באבחון, רשלנות בניתוחים ובפרוצדורות אחרות, פגיעה בזכויות החולה.

תאונות דרכים - ייצוג נפגעי תאונות דרכים בבתי המשפט בקבלת פיצויים מחברות הביטוח .

תאונות עבודה ומחלות מקצוע - ייצוג נפגעי עבודה מול המוסד לביטוח לאומי בתאונות עבודה ובמחלות מקצוע, במגוון פגיעות תעסוקתיות ובהשלכות של חשיפה לחומרים מסוכנים.

תביעות בנושאים רפואיים - ייצוג תובעים במגוון רב של תביעות בעניינים רפואיים ומינהליים, לרבות תביעות ייצוגיות

תביעות ביטוח לאומי - ייצוג בתביעות למוסד לביטוח לאומי בתביעות לזכאות לגמלאות לנכות כללית, ילד נכה, ניידות ואחרות, והופעה בועדות הרפואיות במוסד לביטוח לאומי ובערעורים 

בבתי הדין.

ביטוח בריאות ממלכתי - תביעות לאישור שרותים רפואיים מיוחדים, אישור טיפולים וניתוחים בחו"ל, אישור תרופות שלא כלולות בסל הבריאות.

חדשות המשרד

 • פיצוי רטרואקטיבי להלום קרב ממלחמת יום כיפור

  17.09.2018 open news close news

  התובע, כבן 64 כיום, שרת במלחמת יום כיפור כלוחם בגולני. לדברי פרקליטו, עוה"ד יואב אלמגור, התובע שוחרר מהצבא כשלושה חודשים לפני תום שירותו, בפרופיל 24 תוך שהוא מוגדר במסמכי השחרור כ"הלום קרב". 

  לדברי עוה"ד אלמגור, התובע לא הצליח להתמיד באף מקום עבודה, ובצע עבירות רבות, כולל עבירות סמים. רק לאחר 30 שנה מתום המלחמה, נודע לאחד ממכריו, כי התובע מעולם לא פנה למשרד הביטחון כדי שיכיר בנכותו. וכך, באיחור של 30 שנה, פנה התובע לראשונה אל משרד הביטחון בבקשה להכיר בתובע כנכה צה"ל, ותביעתו התקבלה. 

  קצין התגמולים במשרד הביטחון קבע, כי התובע לוקה בתסמונת פוסט טראומטית בעקבות שירותו הצבאי. נקבעו לו 50% נכות צמיתה, והוכרה זכאותו לתגמולים, החל מיום הגשת התביעה. 
  עו"ד אלמגור פנה אל קצין התגמולים בבקשה נוספת - להחיל בעניינו של התובע נוהל חריג שמעוגן בחוק, המאפשר לחולי נפש קשים לקבל את תגמוליהם רטרואקטיבית - מעת הפיכתם לנכים.

  קצין התגמולים במשרד הביטחון דחה את בקשת עוה"ד אלמגור, והוא הגיש בשם התובע ערעור לבית משפט השלום בתל אביב. בית המשפט פסק לטובת המערער, וקבע כי על משרד הביטחון לשלם לו תגמולים רטרואקטיבית  מיום שחרורו, כלומר במשך עשרות שנים משנות השבעים ועד היום. 

   

 • נשים לובשות מדים שהוטרדו, יוכרו כנכות מערכת הביטחון

  09.02.2015 open news close news

  בעקבות פרשות הניצבים מהמשטרה, ובשל חשיפת מסכת של הטרדות מיניות, לכאורה, כלפי פקודותיהם, מתעוררת השאלה - מי יפצה את כל אותן עשרות נשים המוטרדות אשר לובשות מדים?

  לדברי עו"ד יואב אלמגור, העוסק רבות במיצוי זכויות של נפגעות הטרדה מינית בשירותי הביטחון - התופעה הזו של הטרדה במדים - רווחת, קשה מאד לטיפול, וייחודית - בגלל המציאות הקשה והמתמשכת עבור החיילות והשוטרות הבוחרות שלא להתלונן.

 • צה"ל הכיר לראשונה בתסמונת טורט כנכות משירות צבאי

  06.04.2015 open news close news

  צעיר התגייס לשירות בתותחנים, וסבל מלחצים רבים.

  במהלך שירותו החל לסבול מתופעות שונות. עם שחרורו אובחן כסובל מתסמונת טורט, והחל בטיפול פסיכולוגי ותרופתי.

  עו"ד יואב אלמגור, המייצג את הצעיר, הגיש בשמו תביעה למשרד הביטחון, להכרה בו כנכה צה"ל.

  קצין התגמולים הכיר בלחצים שאותם חווה הצעיר בתקופת שירותו הצבאי, כאחראים ב-50% להתפרצות התסמונת, ולפיכך קבע כי הצעיר ייחשב לנכה צה"ל, ויהיה זכאי לגמלה.

 • החייל נפטר כתוצאה מחשיפה לדלקים - אשתו הוכרה כאלמנת צה"ל

  26.07.2015 open news close news

  חייל שנחשף לחומרים מסרטנים בעת שירותו הסדיר, לקה בלוקמיה קשה 28 שנים לאחר מכן. לאחר מותו - הוכר החייל כנכה וכחלל צה"ל, ואשתו הוכרה כאלמנת צה"ל.
  בכך קיבל משרד הביטחון את תביעתו של עו"ד יואב אלמגור, המייצג את האלמנה. 

   

 • לקה ב"הלם קרב" עקב כתיבת ספר, ותובע את משרד הביטחון

  30.07.2015 open news close news

  לוחם שריון, שלחם בחווה הסינית ובמלחמת לבנון הראשונה, נסה להדחיק את הזכרונות הקשים מהקרבות אותם עבר. אך לפני מספר שנים לחץ עליו חבר לנשק לכתוב את זיכרונותיו מהלחימה ביום כיפור, והוא נעתר לו לבסוף.
  לדברי עו"ד יואב אלמגור, אשר מייצג אותו - בעקבות הכתיבה, הוא לקה בלחצים קשים בחזה, פרצי בכי בלתי נשלטים, סיוטים, קשיי נשימה ומצוקה נפשית קשה. כתוצאה מהתפרצות הטראומה, נפגעו חייו בצורה קשה. 

  כתוצאה מהתמוטטותו הנפשית, פנה הלוחם למשרד הביטחון בתביעה להכיר בו כנכה צה"ל, אך תביעתו נדחתה  מהנימוק כי התיישנה, וכי לא צירף תיעוד רפואי המעיד על מחלתו.
  עו"ד אלמגור הגיש ערעור לבימ"ש השלום בראשון לציון. התביעה נדונה בימים אלו.

   

 • לוחמת שהפכה למשותקת בעקבות איומי סכין, הוכרה כנכת צה"ל

  08.11.2015 open news close news

  לוחמת בגדוד החי"ר קרקל לא תוכל עוד ללכת, לאחר שאיומי סכין מצד חיילת במהלך הטירונות השאירו בה טראומה נפשית קשה. 

  עו"ד יואב אלמגור, המייצג את הלוחמת, ערער למשרד הביטחון על החלטה קודמת, ותבע להכיר בה כנכת צה"ל בשיעור 100% לצמיתות.
  משרד הביטחון קיבל את התביעה, וציין כי על אף שאין כל ממצא רפואי שיכול להצביע על נכותה, הרי שלמעשה רגלי הלוחמת אינן מתפקדות.

  לאחרונה הכיר משרד הביטחון בנכותה של החיילת בשיעור של 100%+ :השיעור הגבוה ביותר שקיים לנכות במשרד הביטחון.

   

 • תביעת שוטר: בשל הלחץ הנפשי בהתנתקות - לקיתי בפסוריאזיס

  17.11.2015 open news close news

  לפני כשנתיים הגיש השוטר, באמצעות עו"ד יואב אלמגור, תביעה למשרד הביטחון כדי שמחלתו תוכר ככזו שנגרמה על רקע תפקידו במשטרה.
  עקב התמהמהות במתן החלטה, פנה עו"ד אלמגור בימים אלה לראש אגף השיקום במשרד, כדי לזרז את ההכרעה בתביעה.
  פרופ' אריה אינגבר, מנהל מחלקת עור בבית החולים הדסה עין כרם, בדק את השוטר, וקבע כי מחלתו נגרמה עקב טלטלות נפשיות קשות אותן עבר בזמן הפינוי.  כן קבע, כי מדובר במחלה קשה שלא ניתנת לריפוי, שממנה יסבול השוטר כל ימי חייו, וכי יש לפסוק לשוטר 30% נכות צמיתה. 

 • החיילים המעורבים בתאונת האוטובוס לא מודעים לזכויותיהם

  29.11.2015 open news close news

  בשבוע שעבר דווח על תאונת דרכים קשה, בה התהפך אוטובוס אזרחי בשירות צה"ל.
  כתוצאה מהתאונה נהרגה חיילת ונפצעו כארבעים חיילים. נסיבות התאונה עדיין נחקרות.

  לדברי עו"ד יואב אלמגור, רבים אינם יודעים, אך לחייל המעורב בתאונת דרכים פתוחות פעמים רבות שתי דרכים לקבל פיצויים: האחת במישור האזרחי, והשנייה מול משרד הביטחון כנכה צה"ל.

 • השוטר נחשף למראות קשים של אונס ורצח, והוכר כנכה מערכת הביטחון

  12.04.2016 open news close news

  שוטר שהיה מעורב בחקירות פשעים חמורים רבים, ביניהם מקרי רצח, אונס ותאונות דרכים קשות - פתח התקפי חרדה פוסט טראומטיים, ושוחרר משורות המשטרה. 

  עו"ד יואב אלמגור הגיש בשמו של השוטר לשעבר תביעה לקצין התגמולים במשרד הביטחון, במסגרתה טען כי חשיפתו של השוטר למראות קשים במסגרת חקירות המשטרה בהן נטל חלק, צלקו את נפשו, וערערו את חייו.
  לאחרונה קיבל משרד הביטחון את התביעה, והכיר בשוטר כנכה מערכות הביטחון. 

   

 • תקדים: התפרצות אסתמה כתוצאה מאבק באימונים הוכרה כנכות צה"ל

  15.05.2016 open news close news

  קצין התגמולים במשרד הביטחון דחה תביעה של חייל מודיעין קרבי, אשר דרש להכיר באסתמה בה לקה במהלך שירותו, כנכות צה"ל.
  החייל ערער על החלטת קצין התגמולים לוועדת ערעורים שבבית משפט השלום בבאר שבע, אך הערעור נדחה.
  עו"ד יואב אלמגור הגיש ערעור לביהמ"ש  המחוזי בבאר-שבע, שם נקבע כי התפרצות המחלה בצבא, תקופה בה נחשף הצעיר לאבק, מצביעה על קשר אפשרי בין תנאי האבק לבין התפרצות המחלה. 

  השופטים פסקו כי מלוא נכותו של החייל תהיה על חשבון משרד הבטחון, והורו כי הועדה הרפואית תקבע את שיעור הנכות ממנו הוא סובל. כמו כן, השופטים הטילו על משרד הביטחון הוצאות משפט בסך 15 אלף שקלים. 

   

 • חיילת מיחידת החילוץ נאלצה להרים משאות כבדים, והוכרה כנכה

  14.06.2016 open news close news

  תביעתה של החיילת נדונה לאחרונה בבית המשפט השלום בבאר שבע, לאחר שהוגש ערעור על החלטת קצין התגמולים.
  לדברי עו"ד יואב אלמגור אשר ייצג את החיילת, היא החלה להרגיש כאבי גב חריפים, לאחר טירונות קשה וקורס בו גררה והעמיסה על גבה משקלים של עד 100 ק"ג. בהמשך היא הועברה לתפקיד אחר, אך מצבה המשיך להדרדר.
  לבסוף שוחררה החיילת בשל מצבה הרפואי, אך מאז היא סובלת מכאבים עזים ומהקרנות לגפיה.
  החיילת הגישה בקשה לקצין התגמולים במשרד הביטחון, להכיר בה כנכה עקב שירותה הצבאי,אך בקשתה נדחתה.
  עו"ד יואב אלמגור הגיש בשמה ערעור, כאמור, בו נקבע כי משרד הביטחון אחראי לשליש מנכותה של הצעירה, ועל כן יוענקו לה חלק מהזכויות להן זכאי חייל בעל נכות דומה.

   

 • הנערה קבלה אנטיביוטיקה לשווא, ונאלצה לעבור השתלת כליה

  21.06.2016 open news close news

  לביהמ"ש המחוזי הוגשה תביעה לפיצויים בסכום של 4.5 מליון ש"ח נגד קופת חולים כללית, ובתי החולים סורוקה ובילינסון אותם מפעילה הקופה.
  בתביעה נטען, כי כבר כנערה התלוננה הצעירה בפני רופאי הכללית על כאבים ואובחנה כסובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן. 
  בכל פעם שהתלוננה, רשמו לה הרופאים אנטיביוטיקה, ולא ערכו כל בירור מעמיק. רק לאחר שגויסה לצבא, התגלה כי היא סובלת ממחלת כליות סופנית, וכי תיאלץ לעבור השתלת כליה. 
  לדברי עו"ד יואב אלמגור, המייצג את הצעירה, השגיאה באבחון מחלתה של הצעירה הובילה להדרדרות במצבה.

   

 • תביעה לקצין התגמולים: יש להכיר בקברן כנכה צה"ל

  28.06.2016 open news close news

  קברן צבאי  שירת בתפקידו למעלה מ-4 שנים, ובמסגרתו ערך לוויות ואזכרות צבאיות רבות. 
  במהלך יוני 2015 עבר הקברן אירוע מוחי, ממנו לא התאושש, ועד היום הוא מורדם ומונשם.  
  לדברי עו"ד יואב אלמגור, המייצג את הקברן ומשפחתו, חודש יוני 2015 היה חודש עמוס ומתוח במיוחד, עקב אזכרות רבות וקשות מנשוא של חללי "צוק איתן", שאליהן הצטרפו לוויות ואזכרות מן המניין. 
  עו"ד יואב אלמגור הגיש תביעה לקצין התגמולים כדי שזה יכיר בקברן כנכה צה"ל.

  .

   

 • חייל שפתח OCD בשל הקור בשמירות ויחס מפקדיו, הוכר כנכה צה"ל

  14.08.2016 open news close news

  חייל סבל במהלך שירותו ברמת הגולן מהקור ומיחס מפקדיו, לקה בהפרעת OCD קשה המלווה בדיכאון וחרדה, ונגרע מצה"ל על רקע נפשי.
  בזמנו פנה לקצין התגמולים להכיר בו כנכה צה"ל, אך בקשתו נדחתה.
  הצעיר הגיש ערר על ההחלטה, באמצעות עו"ד יואב אלמגור, לועדת הערר על החלטת קצין התגמולים. 
  חברי הועדה קבעו, כי אין מחלוקת על מצבו הנפשי הקשה של התובע, וכי יש להכיר בו כנכה צה"ל.

   

 • תביעה: רופאי הכללית טפלו בצעיר בסטרואידים במשך שנים, והוא התעוור

  28.08.2016 open news close news

  צעיר בן 26 סבל מהילדות מדלקות אלרגיות בעיניים. הוא טופל במשך 8 שנים ע"י רופאי הכללית  בטיפות עיניים המכילות סטרואידים.
  לדברי עו"ד יואב אלמגור, ידוע שהטיפול בעיניים באמצעות סטרואידים עלול להוביל לגלאוקומה. 
  במהלך שירותו הצבאי, בהיותו בן 19 בלבד, הבחין הצעיר כי הוא מתעוור. הצעיר עבר טיפולים וניתוחים לשחרור הלחץ בשתי עיניו, אך הנזק של הגלאוקומה היה כבר בלתי הפיך, והצעיר נותר עיוור בשתי עיניו. 

  לאחרונה הגיש עו"ד אלמגור, בשם הצעיר, תביעת פיצויים על סך מיליוני שקלים נגד שירותי בריאות כללית. התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו.

   

 • לאחר מאבק ממושך - קצין הנפגעים הוכר כנכה מערכת הביטחון

  13.12.2016 open news close news

  קצין נפגעים של המשטרה שהודיע לכ-400 משפחות על מות יקיריהן בתאונות דרכים , קרס בסופו של דבר.
  במשרד הביטחון סירבו להכיר בו כנכה מערכות הביטחון אלא רק לאחר מאבק משפטי ממושך. 
  עו"ד יואב אלמגור הגיש בשם הקצין את הערעור לבית המשפט השלום בחיפה, והצדדים הגיעו להסכמות - במסגרתן הוכרה הפוסט טראומה של הקצין כנכות מלאה בשל השירות. 

 • משרד הביטחון יפסיק לתמוך בנכי המשטרה

  19.03.2017 open news close news

  לקראת סוף אפריל, קצין התגמולים של משרד הביטחון יפסיק לטפל בתביעות שוטרים ואנשי קבע אשר הפכו לנכים במהלך שירותם. על פי הוראות החוק החדש, השוטרים יופנו להגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי לטיפול בפציעותיהם ובמחלותיהם, בדומה לשאר אזרחי ישראל.

  לדברי עו"ד יואב אלמגור, מדובר בחוק טרגי המהווה אות קלון למדינה המתייחסת כך לשוטריה.
  לדבריו, העברת שוטרים לתבוע את נכותם מול המוסד לביטוח לאומי  תוביל לירידה דראסטית בתנאיהם של נכי המשטרה.

   

 • חייל הסובל מתסמונת המעי רגיז הוכר כנכה צה''ל

  17.10.2017 open news close news

  צעיר ששירת כטבח בצבא לקה בדיזנטריה קשה במהלך שירותו. 
  בעקבות המחלה הוא החל לסבול, לטענתו, משורה ארוכה של בעיות במערכת העיכול.

  לפני מספר שנים פנה הצעיר לקצין התגמולים במשרד הביטחון בבקשה להכיר בו כנכה צה"ל בשל בעיותיו הבריאותיות.  בקשתו נדחתה. עוה"ד יואב אלמגור הגיש בשם הצעיר ערעור על החלטת ועדת התגמולים במשרד הביטחון. גרסת התביעה התקבלה, ועקב כך השופט הורה למשרד הביטחון להכיר ב'מעי הרגיז' ממנו סובל הצעיר כנכות משירות צה"ל. 

  בנוסף, השופט חייב את משרד הביטחון לשאת בהוצאות המשפט של הצעיר ובשכר טרחת עורך דינו.

   

 • ביהמ"ש המחוזי הכיר בנכות נפשית של חייל כתוצאה מתנאים קשים בשמירות

  29.10.2017 open news close news

  בימ"ש השלום הכיר בנכותו הנפשית של חייל צה"ל, לאחר שלקה במחלת נפש עקב תנאי דחק מהם סבל בשמירות.
  משרד הבטחון ערער על ההחלטה.
  עו"ד יואב אלמגור, אשר ייצג את החייל בתביעה ובערעור טען, כי פעולה צבאית של שמירה הינה מיוחדת לשירות, ועל כן הרלוונטיות לשירות הצבאי.

  השופטים בביהמ"ש המחוזי קבעו, כי יש לדחות את ערעור משרד הביטחון, ולהותיר את החלטת השלום על כנה.
  "מדובר בשמירות מתמשכות שבוצעו בתנאים חריגים ומיוחדים ורווי מתחים", ציינו השופטים בפסק הדין.

   

 • תביעה נגד 'קפלן': איחור משמעותי בביצוע ניתוח קיסרי הוביל ללידת ילד שסובל משיתוק מוחין

  07.11.2017 open news close news

  לביהמ"ש המחוזי בת"א הוגשה תביעה בטענה לרשלנות רפואית, בגינה נולד תינוק שסובל משיתוק מוחין.

  עו"ד יואב אלמגור מייצג את האם והמשפחה. ע"פ התביעה, האם הגיעה לביה"ח עם תלונות על קוצר נשימה. אובחנה האטה משמעותית בדופק העובר ברחמה.
  על פי הרשומות הרפואיות, הצוות הרפואי ביצע החייאה תוך רחמית בעובר, וניתנה הוראה מפורשת לנטר את דופק העובר כעבור ארבע שעות. אולם, הוראה זו לא בוצעה. היתה איטיות בפעולות הצוות, והאם נשלחה לניתוח קיסרי רק כחצי שעה לאחר ניטור הדופק ולא באופן מיידי.

  הילד נולד סובל משיתוק מוחין.
  כאמור, הוגשה תביעה בנושא, במסגרתה נתבעים פיצויים בסך מליוני שקלים בשל רשלנות.

 • חייל בשריון קבל יחס משפיל ומבזה, לקה בסוכרת נעורים, והוכר כנכה צה"ל

  10.12.2018 open news close news

  ע"פ התביעה, שהוגשה ע"י עו"ד יואב אלמגור, כ-4 חודשים לפני שחרורו של החייל מצה"ל, הוא הועבר לפלוגה אחרת, אשר היתה ביריבות עם הפלוגה הקודמת בה שרת, והוא זכה ליחס משפיל ומבזה מצד מפקדיו בפלוגה החדשה.
  כחודש לאחר שחרור מצה"ל, התגלתה אצלו סוכרת נעורים.

  החייל הגיש באמצעות עו"ד יואב אלמגור תביעה לקצין התגמולים במשרד הביטחון להכיר בו כנכה צה"ל ולקבלת תגמולים בהתאם, אך תביעתו נדחתה. 

  בשל כך הגיש עו"ד אלמגור ערעור נגד נגד החלטת קצין התגמולים במשרד הביטחון לבית המשפט השלום המשמש כערכאת ערעור. 
  בית משפט השלום קיבל את תביעת החייל, וקבע כי האירועים אותם חווה במהלך שירותו בפלוגה הם חריגים, נחוו אצלו כאירועי דחק, ויש לראות בהם כגורמים שהובילו להתפרצות הסוכרת. 

  משרד הביטחון הגיש ערעור על החלטה זו לבית המשפט המחוזי, אשר בימים אלה דחה את  הערעור, והטיל על משרד הביטחון הוצאות משפט בסך עשרת אלפים שקלים.