נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

מאיר ודניאל ברק משרד עו"ד

46
שנות נסיון
אנגלית, עברית
אנגלית, עברית
פלי"ם 16, חיפה
פלי"ם 16, חיפה

עו"ד מאיר ברק, נוטריון ומגשר, בוגר הפקולטה למשפטים בירושלים. הקים את המשרד ב 1975, שייצג חברות ביטוח רבות ולקוחות פקטיים בתחום דיני נזיקין על סיגיהן. עו"ד ברק חבר ב"פורום הנזיקין" של לשכת עורכי הדין ומשמש גם כבורר מטעם לשכת עורכי הדין.

עו"ד דניאל ברק, בוגר המרכז הבינתחומי בהצטיינות משנת 1999. מתמחה בייצוג לקוחות וחברות ביטוח בתחומי תביעות על פי פוליסת ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה, וכן בתחומי נזיקין נוספים.

עו"ד איתי בן הרא"ש, בוגר הפקולטה למשפטים מאוניברסיטת חיפה לשנת 2008. עו"ד בן הרא"ש מייצג חברות ביטוח ומתמחה בתחום זה.

envelope

טופס לייעוץ מיידי

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

מאיר ודניאל (דני) ברק, משרד עורכי-דין ונוטריון הוא משרד ותיק ומוכר בעל למעלה מ – 30 שנות ניסיון, המעניק שירותים משפטיים מגוונים.

 

למשרדנו התמחות בתחום הנזיקין והביטוח, אובדן כושר עבודה, תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תאונות תלמידים, חוזים, צוואות, דיני עבודה ותביעות על-פי פוליסות ביטוח שונות.

 

משרדנו הוקם בשנת 1975 ע"י עורך הדין מאיר ברק, ומאז הקמתו גדל המשרד וצמח וכיום הוא ממוקם בבית שערי משפט, בשד' פל –ים 16, חיפה.

 

משרדנו נמצא בקשרי עבודה עם צוותי מומחים כגון: רופאים, מהנדסים, יועצי מיסוי מקרקעין ואחרים וממוקם במקום מרכזי ונגיש.

 

למשרדנו ניסיון עשיר בניהול תביעות, בייצוג בבתי משפט (ליטיגציה) ובחקירת עדים עובדתיים ועדים מומחים.

למשרדנו ניסיון רב גם בעריכת הסכמי מכר דירות וקרקעות, הסכמים מסחריים שונים ובעריכת צוואות.

משרדנו מעניק יחס חם ואישי לכל לקוח ופועל בנחישות למישוש זכיותיהם.

 

תחומי עיסוק

 

תאונות דרכים:  משרדנו מטפל בנפגעי תאונות הדרכים עם קבלת ההודעה, לרבות קשר עם הנפגע ומשפחתו, מעניק תדרוך מפורט לגבי מלוא זכויות הנפגע והמשך הזכאות לטיפולים רפואיים. במקרה הצורך אנו פועלים לקבלת תשלומים "על חשבון" התביעה למי שנפסקו מקורות פרנסתו עפ"י החוק ומלווים את הנפגע עד למינוי רופאים מומחים אשר קובעים מהו שעור הנכות שנגרמה עקב התאונה. בהתאם לשיעור הנכות עורכים את חישוב הפיצוי המגיע ופועלים בנחישות לקבלת הפיצוי הגבוה אם בהסדר עם חברת הביטוח ואם בפסק-דין כאשר הצעת חברת הביטוח נראית כלא סבירה בנסיבות.

 

בתאונות עבודה מטפל משרדנו בדרך דומה לזו של תאונות דרכים במקרים מסוימים אנו נעזרים במומחים – מומחי בטיחות או מהנדסים, לבדיקת נסיבות התאונה, תנאי מקום העבודה או המכונה בה נפגע העובד, על מנת להוכיח את רשלנות המעביד לגרימת התאונה ותוצאותיה וכן נמצאים בקשר עם רופאים מומחים לשם מתן חוות דעת שיכולות לשמש גם בבית המשפט וגם בתביעות הנפגעים נגד המוסד לביטוח לאומי. 

 

פוליסת ביטוח - אובדן כושר עבודה - פוליסת ביטוח של "אובדן כושר עבודה" מטרתה לאפשר לאדם אשר נפגע כתוצאה ממחלה או תאונה להתמודד עם תקופת אי הכושר בה הוא שוהה וחוסר ההכנסה הכספית בתקופה זו. 

ביטוח אובדן כושר עבודה מיועד למקרה שבו אדם אינו יכול להמשיך בעבודתו מסיבה בריאותית או כתוצאה מנכות והפוליסה מבטיחה למעשה למבוטח פיצוי חודשי מחברה הביטוח לפי הסכום הנקוב בפוליסה כל עוד הוא מצוי באובדן כושר עבודה. 

לאור מורכבות הפוליסות, ולאור הצורך בחוות דעת הן לעניין הנכות והן לעניין אובדן הכושר לעבודה, רצוי כי הנפגע יהיו מיוצג ע"י עורך דין הבקיא בתביעות מסוג זה.  במשרדנו תוכלו לקבל מעורך דין מוביל ומנוסה בתחום הביטוח את מלוא הסיוע והאינפורמציה לשם קבלת כל הפיצויים להם הינכם זכאים.

 

תאונות תלמידים - כל התלמידים במדינת ישראל אשר לומדים במוסדות חינוך החל מגני ילדים ועד לתלמידי תיכון ומסגרות חינוך אחרות מבוטחים בביטוח תאונות אישיות. חשוב להדגיש כי הביטוח חל גם כאשר התאונה התרחשה מחוץ לשטח בית הספר או המוסד החינוכי וגם כאשר התאונה ארעה שלא במסגרת הפעילות של בית הספר. 

היתרון הגדול של ביטוח זה הינו שאין צורך להוכיח רשלנות של הגורם המזיק ועל מנת לקבל פיצוי צריך להוכיח כי הילד המבוטח נפגע בתאונה ואת שיעור הנזק (בכפוף לפוליסה).

 

תביעות נזקי גוף נגד רשויות מקומיות בשל רשלנות: בנוסף, משרדנו מטפל בתביעות בשל נפילה ברחוב או על המדרכה בשל "בורות" ומפגעים נוספים של העירייה או המועצה וגם בתביעות אלה אנו נעזרים ברופאים או מהנדסים במידת הצורך להוכחת הרשלנות. כאשר אדם נופל ונחבל או נפצע במקום ציבורי, יתכן שמגיע לו פיצוי כספי. 

מקרקעין וחוזים - עריכת חוזים ובדיקת מסמכים לפני ביצוע עסקה, תביעות, צווי מניעה וצווי עיקול, רישום זכויות במקרקעין, ליקויי בניה, פינוי וסילוק יד ממקרקעין, התנגדויות לתוכניות בניה מול ועדות תכנון ובערכאות משפטיות, עתירות מינהליות, ועדות ערר, ועדות לתכנון ובניה, פירוק שיתוף וכדו'. 

 

במכירה ורכישה של דירות יד שנייה - ליווי, ייצוג וטיפול בכל השלבים המקדמיים, בשלבי המשא ומתן, עריכת ההסכם, בדיקת הזכויות של הנכס (לרבות במינהל מקרקעי ישראל ובחברות המשכנות), בדיקת עיקולים, משכנתאות, שעבודים, צווי הריסה וכדומה עד להשלמת העיסקה במלואה ורישום הזכויות ב"טאבו". 

 

ברכישת דירות חדשות מקבלן – ליווי והדרכה של הרוכשים בשלבי ניהול המו"מ מול הקבלן, בדיקה מקיפה ומעמיקה של תנאי חוזה המכר תוך שימת דגש על זכויות הרוכשים, בדיקת הבטוחות המוצעות על ידי הקבלן, ועוד. 

בחוזי שכירות- עריכת הסכם השכירות, וידוא ובדיקת זכויות המשכיר בנכס, בדיקת הערבים המוצעים, והעמדת בטוחות מתאימות. 

 

הסכמי שותפות – משרדנו עורך ומנסח הסכמי שותפות מסחריים, לאחר קיום שיחות עם השותפים המיועדים בין אם ניסוח והכנה עבור מספר שותפים המיוצגים כולם על ידינו – ובין אם ניהול מו"מ להסכם עם שותפים המיוצגים ע"י משרד עורכי דין אחרים. 

 

צוואות, צווי ירושה וצווי קיום צוואה - משרדנו עורך צוואות עבור לקוחות שונים, צעירים ומבוגרים, וכן נותן ייעוץ מקדמי לגבי הצורך לערוך צוואה וכן מאפשר גם אישור נוטריוני לצוואה (הפוטר את הצורך בעדים נוספים לצוואה.

אנו מגישים לבית המשפט המוסמך בקשה לקיום צוואות של אנשים שנפטרו – כאשר אלה השאירו צוואה וכן – בקשות למתן צו ירושה – כאשר אנשים נפטרו ולא השאירו אחריהם צוואה. 

לצו קיום הצוואה או צו הירושה – יש חשיבות רבה כאשר היורשים רוצים לממש את זכות הירושה שלהם – כגון לרשום את הזכויות שירשו בדירת המנוח ב"טאבו" (אחרת לא ניתן למכור אותה) או לפנות לבנק לקבל כספים וכן, לעיתים, לקבל כספי ביטוחי חיים, פנסיה וכדומה.