דוד פייל ושות' - משרד עורכי דין

053-9376363 חיוג

היצירה 14, רמת גן

 • שנות ניסיון (21)
 • עברית

התמחויות המשרד

ראיונות וידאו

 • עו"ד דוד פייל

  עו"ד דוד פייל - מה ההבדל בין רשלנות בהריון ורשלנות בלידה? משפטי VOD

חדשות המשרד – מבזקים

תביעה של מליוני ₪ נגד הדסה: הרופאים כרתו לשווא את קיבתו של איש עסקים

איש עסקים כבן 50, שסבל מכאבי בטן עזים, נשלח למספר רב של בדיקות, שהאחרונה בהן העלתה חשד כי הוא סובל מסרטן קטלני בקיבה.
לדברי עו"ד דוד פייל, המייצג את איש העסקים, ידוע שתוצאות הבדיקה שעבר האיש, ואשר העלתה את הממצאים המחשידים, עשויות להצביע גם על הימצאותו של גידול שפיר, שהטיפול בו לא מצריך ניתוח, אלא טיפול אנטיביוטי בלבד. על כן, ביקש הצוות הרפואי ב'הדסה' אליו הופנה איש העסקים, לערוך בדיקה נוספת לפני ביצוע הניתוח. הבדיקה החוזרת העלתה, כי מדובר בגידול שפיר.
לטענת התביעה, אותה הגיש עו"ד דוד פייל, הצוות המנתח לא המתין לתוצאות בדיקה שלישית שנערכה, אשר קבעה כי הגידול הוא שפיר, והרופאים בצעו כריתה מלאה של קיבת האיש.
בהתחשב באמור, הוגשה תביעה לפיצויים של מליוני ש"ח נגד בי"ח הדסה.

'כלל ביטוח' חויבה לפצות תועמלנית רפואית ב- 230 אלף ש"ח

'כלל ביטוח' ניסתה לחמוק מפיצוי עובדת, תועמלנית רפואית כבת 60, בטענה כי הסתירה ממנה גידול שפיר. 

עו"ד דוד פייל הגיש בשמה של התובעת תביעה לביהמ"ש השלום בת"א, והשופט מנחם קליין השתכנע כי הגידול ממנו סובלת המבוטחת, הינו שפיר ואינו דורש טיפול רפואי ובוודאי שלא הוא שגם לאובדן כושר העבודה, ולכן אינו מפר את חובת הגילוי של המבוטחת. 

תביעת מיליונים נגד המכון לרפואה משפטית - השאירו אצלם את לבה של המנוחה

מכתב לקוני מהמכון לרפואה משפטית בשר לבני המשפחה, כי מספר רקמות נשארו מגופתה של יקירתם במכון, כשנתיים לאחר שנפטרה.
בני המשפחה הזדעזעו לגלות, כי בין הרקמות נמצא גם לבה של המנוחה. לדברי עו"ד דוד פייל, המייצג את המשפחה, האיברים נלקחו ללא הסכמה וללא אישור, ובניגוד לחוק. עו"ד פייל הגיש בשם בני המשפחה תביעה נגד משרד הבריאות על סך 2.5 מיליון שקלים.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב. 

תביעה נגד וולפסון: פגה שסבלה מדום נשימה סובלת משיתוק מוחין

בתביעה, שהוגשה ע"י עו"ד שמואל קשיוב ממשרד עורכי הדין דוד פייל ושות' לביהמ"ש המחוזי בחיפה, נטען כי הפעוטה, אשר נולדה בשבוע ה-31 להריונה של האם, החלה עם לידתה לסבול מבעיות נשימה קשות, אך במקום להנשימה, העדיפו בוולפסון לטפל בפגה באמצעות קפאין בלבד, וזאת על אף העובדה שמצבה לא השתפר. כתוצאה מכך סבלה הפעוטה מריבוי הפסקות נשימה בליווי ירידה חדה בדופק.

נזקי הטיפול בילדה התגלו לראשונה להוריה כארבעה חודשים לאחר לידתה, אך רק לאחר יותר מארבע שנים, נודעו להוריה מלוא הנזקים מהם סובלת בתם, וביניהם שיתוק בגפיים, בעיות ראייה וכן בעיות תפקודיות, מנטליות ובריאותיות רבות נוספות. לדברי עו"ד פייל הילדה נזקקת כעת, ותזדקק בעתיד לעזרה צמודה במילוי מטלות היומיום עד סוף ימיה.

 

תביעה נגד מכבי: האם הטריה הפסיקה לקחת תוסף אשלגן, ונפטרה

ע"פ כתב התביעה, אשה כבת 40 ואם לפעוט בן שנתיים, ילדה תינוקת ללא סיבוכים, אך כעבור כשבועיים החלה להתלונן על שלשולים והקאות.
בבדיקות שנערכו לה בבית-החולים נמצא שהיא סובלת ממחסור חמור באשלגן בדם, וכן מלחץ דם גבוה. בעקבות המלצת הרופאים, החלה ליטול תוספת אשלגן.
לטענת התביעה, כעבור זמן קצר, ומבלי שבוצע מעקב רציף אחר רמת האשלגן בדמה, הורתה לה רופאת המשפחה של קופת-חולים "מכבי" להפסיק לקחת את תוסף האשלגן. 
כעבור מספר ימים מהפסקת נטילת האשלגן, נפטרה האישה.

עו"ד שמואל קשיוב, ממשרד עו"ד דוד פייל ושות', המייצג את משפחת המנוחה, הגיש בשם המשפחה תביעת פיצויים לבית-המשפט נגד קופת חולים "מכבי". 
בתביעה נטען, כי החלטת הרופאה להפסיק לתת ליולדת תוספת אשלגן הייתה שגויה וחסרת-בסיס, מכיון שרמות האשלגן בדמה של האישה היו בלאו הכי נמוכות מהנורמה.

 

 

הדסה והמאוחדת יפצו תאומים מוגבלים ב-30 אלף ש"ח בחודש, וכן ישלמו להורים כ- 30,000 שקלים בכל חודש בו יחיו ילדיהם מעבר לגיל 11

בית המשפט העליון קיבל לאחרונה החלטה נדירה, לפיה הורים לתאומים פגועי מוח בני תשע, יקבלו פיצוי של כ-5 מיליון שקלים מבית החולים 'הדסה', ומקופת חולים 'המאוחדת'. עו"ד דוד פייל הגיש בשם ההורים ערעור לעליון על פסיקת ביהמ"ש המחוזי, שפסק פיצוי נמוך יותר.

האם 'מנורה' נסתה לחמוק מפיצוי מושתל כליה? ביהמ"ש: מנורה תפצה ב-130,000 ₪

ע"פ הטענה, חברת הביטוח 'מנורה' ניסתה למנוע ממבוטח פיצוי עבור השתלת כליה, בשל פרשנות שנסובה סביב מילה אחת בפוליסת הביטוח.
בית המשפט השתכנע, כי החברה נתלית בסעיף לא רלבנטי, ודחה את טענותיה.

עו"ד לירון ביבר ממשרד עורכי הדין דוד פייל ושות' הגישה, בשם המבוטח, תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד 'מנורה', וביהמ"ש קבל את טענותיה, והורה ל'מנורה' לפצות את המבוטח ב-132,961 שקלים.

תביעה נגד מכבי: הצעירה עברה כריתת רחם והפכה לעקרה

בתביעה שהגיש בשמה של צעירה עו"ד דוד פייל נגד קופת החולים "מכבי", נטען כי צעירה בשנות ה-20 לחייה לא תוכל ללדת לעולם בשל טעויות בפענוח תוצאות בדיקות שעברה.
הרופאים לא הבחינו בסימנים לסרטן בבדיקת הפאפ – והצעירה עברה כריתת רחם והפכה לעקרה.
עו"ד פייל הגיש בשם הצעירה תביעה נגד קופת החולים "מכבי" על סך 2.5 מיליון שקלים, הכולל גם את מחיר הליך הפונדקאות, שהסתיים החודש בהולדת ילד בכור לבני הזוג. 

 

תביעה נגד סטודיו c - החליקה במדרגות ושברה את האגן

בבית משפט השלום בתל אביב נדונה בימים אלה תביעתה של צעירה כבת 30, שהחליקה במדרגות בדרכה לסטודיו C שם נהגה להתאמן.
לטענת התובעת, באחת הפעמים שהגיעה לאימון, היא התבקשה להיכנס מכניסה אחרת. חדר המדרגות היה חשוך, רטוב ומלוכלך, וכשירדה במדרגות, מעדה וספגה חבלות גוף קשות.
עו"ד דוד פייל, המייצג את התובעת, טוען כי בעקבות נפילתה, הופנתה התובעת לחדר מיון בבית החולים "איכילוב" שם אובחנה כסובלת משבר באגן, מצליעה מרגישות ומכאבים בעצם הזנב ובכף היד השמאלית.
עו"ד דוד פייל הגיש בשמה של הצעירה תביעה לפיצויים על סך מאות אלפי שקלים - נגד סטודיו C ונגד 'מגדל חברה לביטוח' המבטחת אותו. 

תביעה: המשקולות נפלו על מתאמן במכון הכושר 'זאוס', והוא נפצע קשה

מנוי שהתאמן במכון הכושר "זאוס" ברמת-גן, נפצע קשה במהלך הרמת משקולות במכון, לאחר שמדרגת פלסטיק בה נעזר במהלך האימון נשברה באופן פתאומי.
עקב כך, המשקולות הכבדות אותן נשא נפלו עליו, והוא נפגע קשות בעמוד השדרה ובאגן.
מומחה רפואי שבדק את המתאמן הפצוע העריך שהוא נותר עם נכות צמיתה בשיעור 95%. 

לאחרונה הגיש עו"ד פייל, בשמו של המתאמן, תביעה על סך 2.5 מיליון שקל נגד מכון הכושר. 

תביעה: המנעולן נפל מגלרית מסעדת יוקרה, והפך לנכה

מנעולן הוזמן לתקן דלת ב"אורבן קיטשן". ע"פ כתב התביעה, המנעולן נפגע כאשר נפל מפתח משוחרר בגלריה אשר היה מיועד למדרגות אקורדיון. הוא צנח מגובה רב והוטח בעוצמה רבה בקרקע.
בעקבות הנפילה נגרמו למנעולן נזקים קשים ובהמשך אף נקבעה לו נכות צמיתה של 10%.

עו"ד דוד פייל הגיש תביעה נגד המסעדה לבימ"ש השלום בת"א בגין נזקי גוף, במסגרתה הוא תובע פיצויים של מאות אלפי שקלים מהמסעדה. 

רמב"ם יפצה במליון ש"ח משפחת חולה שהתאבד לאחר שקיבל בדיקות בדואר

עו"ד דוד פייל ייצג משפחה של חולה סרטן, שהתאבד לאחר שקבל בתואר תוצאות של בדיקות רפואיות השופט מנחם קליין, מביהמ"ש השלום בתל אביב, השתכנע כי הצוות הרפואי היה מודע למצבו הנפשי הקשה של המנוח, ועם זאת שלח לו את תוצאות הבדיקה בדואר ללא הסבר. 

בית החולים חויב לשלם למשפחה למעלה ממליון ₪.

 

תביעה: לניאדו התרשל בטיפול בתינוק לאחר הברית, והוא אבד חלק מאיבר מינו

בתביעה אותה הגישה משפחת הפעוט נטען, כי הפעוט החל לדמם באופן מסיבי לאחר ברית המילה שעבר בגיל 8 ימים, ובביה"ח לניאדו טפלו בו בניגוד לפרקטיקה הרפואית המקובלת, וכתוצאה מכך הוא אבד חלק מאיבר מינו.
בתביעה, אותה הגישה עו"ד עדי אברג'יל-ברוורמן ממשרד עו"ד פייל ושות', בשם המשפחה, נטען שעל אף שתוך זמן קצר הדימום פסק, צוות בית החולים לא הסיר את תחבושת הלחץ מאיבר מינו של הפעוט, ושחרר אותו לביתו למחרת כשהתחבושת עדיין על גופו. 

התביעה הוגשה על סך 2.5 מיליון שקלים, והיא נדונה בימים אלה בבימ"ש השלום בנתניה. 

 

תביעה: עברה הליך של קשירת חצוצרות, אך בכל זאת נכנסה להריון

אשה חרדית, אם ל-6, עברה הליך קשירת חצוצרות בביה"ח שערי צדק, לאחר שנאמר לה ע"י הרופאים, כי הריון נוסף יעמיד אותה בסכנת חיים.
חרף כך, האשה נכנסה להריון. האשה נאלצה לעבור הפלה.
עוה"ד דוד פייל ועדי אברג'יל הגישו בשמה תביעה נגד המרכז הרפואי שערי צדק. הסתבר, כי החצוצרה השמאלית כלל לא נקשרה.

 

משרד עורכי הדין דוד פייל ושות' מתרחב, ומצרף שני שותפים חדשים

משרד עורכי הדין דוד פייל ושות', העוסק ברשלנות רפואית, תביעות נזיקין וביטוח, מתרחב ומצרף שני שותפים חדשים למשרד: עו"ד איתן פרגו ועו"ד שיאן קוריאט.
משרד דוד פייל ושות' הוקם לפני כ-20 שנה, ומונה כיום מעל ל-20 עורכי דין פעילים. 

 

חולת אסטמה נשלחה לביתה, עברה תאונת דרכים ומתה

לאחרונה הוגשה ע"י עוה"ד דוד פייל וגלית מושקה-פרדל תביעה נגד קופ"ח כללית - הרופא אבחן התקף אסטמה חמור אצל אשה, אך שלח את האשה לנהוג בכוחות עצמה לבית החולים. 
האשה עברה תאונת דרכים ומתה.
לטענת עו"ד פייל, האשה נפטרה כתוצאה מרשלנות רפואית. נטען, כי הרופא בקופת החולים במושב הפנה את האשה בשל מצבה הרפואי החמור לאשפוז דחוף בבית החולים, אולם ללא השגחה רפואית כשהיא לבדה ברכבה הפרטי נוסעת בכוחות עצמה לבית החולים וללא פינוי באמצעות אמבולנס. לרוע המזל, האשה פיתחה בדרכה לבית החולים מצוקה נשימתית חריפה ביותר אשר גרמה לירידה במצב ההכרה ולדום לב שהוביל בהמשך לתאונת דרכים. 

 

תביעה נגד בילינסון: לאשה היה גוש, אך ביה"ח הסתפק במעקב, והיא נפטרה

בתביעה אותה הגישו עוה"ד דוד פייל ועו"ד שיאן קוריאט נטען שהאשה, אשר עשנה לאורך 40 שנה, היתה במעקב מרפאת הריאות בבית החולים בילינסון על רקע מחלת ריאות חסימתית.  
בבדיקת CT שנערכה לה אותר גוש בקוטר 10 מ"מ בריאה.
לדברי עוה"ד פייל וקוריאט, במקום להורות על ביצוע ביופסיה מיידית, הרופאים בבילינסון הורו על המשך מעקב אחר הגוש, ושחררו את האישה לביתה.
רק כעבור כשלוש שנים, כשהופיעה גדילה משמעותית וחדה של הגוש, האשה הופנתה לביופסיה והתברר שהיא סובלת מסרטן ממאיר. כעבור שנה היא נפטרה.
בימים אלה הגישו עוה"ד פייל וקוריאט תביעה לפיצויים נגד ביה"ח בילינסון על סך 2.5 מיליון שקלים. התביעה נדונה בבית משפט השלום בתל אביב. עדיין לא הוגש כתב הגנה.

 

תביעה: הפניקס מסרבת לשלם תגמולי פנסיה לאלמן חרדי ולעשרת ילדיו

אם המשפחה עבדה כמורה בעמותה לחינוך תורני, וצורפה לקרן הפנסיה של הפניקס במסגרת פנסיה חובה.
כחודשיים לאחר הצטרפותה לקרן הפנסיה היא הובהלה לביה"ח, שם אובחן בה סרטן אלים, ממנו נפטרה למחרת היום.
האלמן הגיש תביעה לתגמולי שאירים עבורו ועבור עשרת ילדיו, אך הפניקס דחתה את תביעתו בטענה כי התסמינים למחלת אשתו המנוחה קדמו לרישומה בקרן, ועל כן לא מגיעים לו ולילדיו זכויות.
עוה"ד דוד פייל ויוסי כהן ממשרד עו"ד דוד פייל ושות' הגישו בשם האלמן תביעה לביה"ד האזורי לעבודה בתל-אביב, במסגרתה הם דורשים מבית הדין להורות לפניקס לשלם לתובע גמלת שאירים חודשית על סך כ-2900 שקלים לשארית חייו, וכן גמלה חודשית על סך 1400 שקלים לכל אחד מעשרת ילדי המנוחה עד הגיעם לגיל 21.

 

בשיבא לא התייחסו לרגישותה של האשה ללטקס, והיא נאלצה לעבור ניתוחים רבים בשדיים

אשה חלתה בסרטן השד, והומלץ לה לעבור כריתת שדיים מניעתית. האשה ביצעה בביה"ח שיבא כריתת שדיים מניעתית, והכנה לשחזור שדיה. 
לדברי עוה"ד דוד פייל ומורן יום טוב המייצגים את האישה, רגישותה ללטקס הייתה ידועה לצוות הרפואי, אך לא בוצעו הכנות מיוחדות למניעת מגע עם לטקס.
בשל כך, האשה סבלה האישה מזיהומים חוזרים בשדיים ונאלצה לבצע ניתוחים להוצאה והחזרת השתלים. 

עוה"ד פייל ויום טוב הגישו נגד בית החולים שיבא ונגד משרד הבריאות המפעיל אותו, תביעה לפיצויים שהסתיימה בימים אלה בפשרה.  

 

פסיקה: וולפסון ישלם 700 אלף ש"ח לקשישה שלא נבדקה כראוי

קשישה בת 91 זכתה לאחרונה בתביעה נגד בית-החולים וולפסון, לאחר שבית-החולים סירב להגיע עמה לפשרה.
לדברי עו"ד דוד פייל, אשר ייצג את הקשישה, היא הגיעה לביה"ח  לאחר שמעדה בביתה ונחבלה בראשה ובידה. בתביעה נטען שעל אף מצבה הרפואי הקשה, לא נערך לה בוולפסון צילום עמוד שדרה צווארי, שאמור היה לגלות כי חוליות צווארה נפגעו, וכך הייתה נמנעת הדרדרות במצבה.
לאחר מספר שבועות מצבה הדרדר, והיא הפכה למשותקת ברגליה וסיעודית, ועל כן נקבעו לה מאה אחוזי נכות.

ביהמ"ש קבע, כי קבע בית-החולים התרשל בכך שלא ערך לקשישה צילום של הצוואר, ופסק לה פיצוי בסך של יותר מ- 700,000 ש"ח. 

פסיקה: מאבטח שב"כ שליווה משלחת הצלה בצונאמי ולקה בנפשו, הוכר כנפגע עבודה

המאבטח נחשף למראות קשים כשליווה את משלחות ההצלה. עם שובו לארץ, מצבו הדרדר. בקשה שהוגשה בשמו מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בו כנפגע של תאונת עבודה, התקבלה רק בחלקה.

ערעור על ההחלטה, שהוגש ע"י משרד עוה"ד דוד פייל, הגיע להכרעה בימים אלה.
השופטת אורנית אגסי, קבעה בהחלטתה כי אין ספק שאירוע הצונאמי הוא זה שהיווה את הטריגר לפרוץ מחלתו, ועל כן יש להכיר באירוע כתאונת עבודה לכל דבר.
השופטת אגסי הורתה למוסד לביטוח לאומי להעניק לצעיר גמלה חודשית קבועה בהתאם לנכותו, וכן חייבה את המל"ל בתשלום הוצאות משפט.

נהג משאית דרס אשה שהמתינה לאוטובוס, חב' הביטוח נסתה להתחמק מפיצוי

נהג משאית אבד את השליטה על רכבו, טיפס על טרמפיאדה בעכו, בה המתינו באותה עת מספר עוברי אורח, ופצע קשה אשה כבת 45.
לאחרונה הגישה האשה, באמצעות עו"ד דוד פייל, תביעה לבית המשפט המחוזי בת"א נגד חברת הביטוח 'מנורה', שביטחה את נהג המשאית בביטוח חובה.
חברת "מנורה" טענה מנגד, כי מדובר בתאונה במתכוון, ועל כן לא מגיעים לאשה פיצויים.
בסופו של דבר, 'מנורה' הסכימה להתפשר, ולפצות את האשה בלמעלה ממיליון שקלים. הפשרה התקבלה על ידי בית המשפט.

 

הפניקס טענה לפיצוי מופחת, אך חויבה לשלם לצעירה חצי מליון ש"ח

צעירה התנגשה לפני כארבע שנים בעץ עם רכבה, כשהיתה בת 18. היא נחבלה בראשה ובצווארה, ובעקבות כך סבלה מנכות קלה.
חברת הפניקס טענה כי ע"פ נתוניה של הצעירה, אין מקום להניח שהיא היתה משתכרת בגובה השכר הממוצע במשק, לולא התאונה, ולכל היותר יש לפצותה בסכום גלובלי.

עו"ד איתן פרגו ממשרד עורכי הדין דוד פייל ושות', אשר ייצג את הצעירה מול הפניקס, טען שהטענה מקוממת, ובסופו של דבר השופטת יעל הניג מביהמ"ש השלום בתל אביב קבלה את טענת עו"ד פרגו, וחייבה את הפניקס לשלם לצעירה חצי מליון ₪ פיצויים.

 

תביעה: מנורה טענה שהגידול לא ממאיר, ומנעה מחולה סרטן תגמולים

אדם בשנות ה-60 לחייו אובחן כחולה בסרטן הערמונית, ופנה לחברת הביטוח 'מנורה', שבה היה מבוטח בפוליסת ביטוח חיים לקבלת תגמולים.
ואולם, 'מנורה' דחתה את תביעתו בטענה, כי הגידול בגופו אינו גידול ממאיר כי אם גידול מתפשט.
עו"ד דוד פייל הגיש בשמו תביעה  לביהמ"ש השלום בת"א על סך 192,000 שקלים.
לטענת עו"ד פייל, לא זו בלבד שחברת הביטוח דחתה את תביעת הפיצויים בחוסר תום לב, אלא שגם הפוליסה עצמה נוסחה באופן חד צדדי ומקפח על ידי 'מנורה'.
התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב. 

פסיקה: אלמנת הצבע שנפטר מסרטן ריאות, תקבל 30,000 ₪ בחודש

אדם שעסק למעלה מ-40 שנה בצביעת מכוניות ולקה בסרטן הריאות, פנה למוסד לביטוח לאומי בבקשה להכיר במחלתו כתאונת עבודה, ונדחה. לטענת המל"ל התובע היה מעשן כבד, ועל כן מחלתו נגרמה ככל הנראה מהעישון. 
העובד פנה לעוה"ד דוד פייל ואושרה קידר, אשר הגישו בשמו תביעה נגד המל"ל לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אך לאחר ארבעה חודשים בלבד מהגשת התביעה נפטר העובד ממחלתו. 

בעקבות כך הגישו עוה"ד פייל וקידר תביעה לביה"ד לעבודה בשם האלמנה ובשם עזבונו של המנוח. 
השופט הבכיר דורי ספיבק מביה"ד האזורי לעבודה בתל אביב קבל את התביעה, ופסק כי על המל"ל לשלם לאלמנה תגמולי שארים עד סוף ימיה. משמעות ההחלטה היא שהאלמנה תקבל כ-30 אלף שקלים בחודש.

 

תביעה: באיכילוב התעלמו מבדיקות הדם והתינוק הפך נכה. בגיל 25 תובע

ע"פ תביעה שהוגשה ע"י עוה"ד דוד פייל וגלית מושקה-פרדל, הצעיר בן ה- 25 סובל מבעיות מוטוריות ונוירולוגיות רבות, אותן היה ניתן, לדבריהם, למנוע ע"י התייחסות לממצאים שהצביעו על רעד אשר הופיע מיד עם לידתו של התובע, ונמשך עד שחרורו מבית החולים לפני כ-25 שנה. 

ע"פ טענת עוה"ד, הטיפול בפוליציטמיה היה ידוע ורווח כבר בשנות ה-80. לדבריהם, אילו התובע היה מטופל לפי הסטנדרטים שהיו מקובלים אז, ניתן היה למנוע את הנזק שנגרם לצעיר.
התביעה הוגשה בסכום המקסימלי הנתון לסמכותו של בימ"ש השלום- עד 2.5 מליון ₪.

 

נדרס בדרכו לרצוח את אשתו. האלמנה תפוצה בלמעלה מחצי מליון ₪

השופט ד"ר גיא שני מבית משפט השלום בראשון לציון פסק לאחרונה פיצויים בסכום של למעלה מחצי מיליון שקלים לעזבונו של מנוח שנהרג בעת שרכב על אופניו בכביש החוף בשעות החשיכה, ונפגע מאמבולנס שפגע בו והרגו, במהלך חורף שנת 2009.
לנסיעתו חסרת זהירות זו של המנוח, נרקומן בעברו - קדמה שיחת טלפון, בה מסר לאשתו (התובעת) כי הוא יוצא כדי להורגה. 

בתביעה מטעם עיזבון המנוח, שהגישה האלמנה באמצעות עו"ד דוד פייל ועו"ד איתן פרגו, נטען כי מדובר בתאונה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. 
בית המשפט פסק לעזבון פיצויים בסכום של של 506,850 ₪, בצירוף שכ"ט עו"ד. 

 

ביצעה בדיקות וממוגרפיה, אך באסותא פספסו את הסרטן הסופני

אשה צעירה, בעלת הסטוריה משפחתית של סרטן השד, עברה בדיקות אצל כירורג שד ובצעה בדיקת ממוגרפיה, אשר פוענחה כתקינה. אולם, בהמשך היא החלה לסבול מכאבי בטן עזים ומתופעות קשות, וכשאושפזה בבלינסון נמצא כי היא סובלת מסרטן שד גרורתי.

עוה"ד דוד פייל ועדי אברג'יל-ברוורמן הגישו תביעה ע"ס 2.5 מליון ₪ נגד אסותא, בטענה כי אבחון מוקדם היה יכול להציל את חיי האשה.

 

רופא השיניים הפיל מזרק לעינה של המטופלת. התביעה: 2.5 מליון ₪ נגד מכבידנט

אשה עברה טיפול שיניים (טיפול שורש) במכבידנט. במהלך הטיפול נשמט מידיו של הרופא מזרק המיועד לשטיפת תעלת השורש, ובו חומר רעיל, ישירות אל תוך עינה של המטופלת. הרופא הורה למטופלת לשטוף את האזור והמשיך בטיפול כרגיל. 
עם סיום הטיפול האשה חשה כאבים חזקים בעין, והגיעה למיון. שם אובחן, כי היא סובלת מחתך עמוק. האשה קבלה טיפול אנטיביוטי, ומאז עברה בדיקות רבות בבית החולים ואצל רופאי עיניים.
כיום האשה ממשיכה לסבול מצלקת עמוקה בעינה, כאבים, אדמומיות, גירוי וגרד בעינה, ואף מראייה מטושטשת בעין הימנית.
בשל האמור, עו"ד דוד פייל, אשר מייצג את האשה, הגיש תביעה לפיצויים נגד מכבידנט, על סך 2.5 מיליון שקלים. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב. 

 

תביעה: אדם עבר ניתוח קטרקט מיותר, ואבד את ראייתו בעין

ע"פ התביעה, במהלך בדיקת עיניים שגרתית בביה"ח 'פוריה', הוצע לאדם כבן 50 לעבור ניתוח להסרת קטרקט, על אף שראייתו בבדיקה נמצאה תקינה.
לדברי עוה"ד דוד פייל ושמואל קשיוב ממשרד עו"ד דוד פייל ושות', המייצגים את התובע, המטופל עבר שנתיים קודם לכן ניתוח דומה שעבר בהצלחה, ולכן נאות לניתוח.

לאחר הניתוח, המטופל החל סבול כאבים חזקים, מצב העין הדרדר והוא אבד את ראייתו בה. הטענה היתה, כי היתה חריגה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת, וכי לא היה צורף לנתח את העין. התביעה הוגשה כנגד ביה"ח פוריה לפיצוי בסך 2.5 מליון ₪.

 

תביעה: לקה בחיידק טורף, אבל שוחרר מרמב"ם, ובהמשך נפטר

לדברי עוה"ד דוד פייל ועדי אברג'יל-ברוורמן, המייצגים את משפחת המנוח - האיש, כבן 30, פנה לרופא המשפחה עם תלונות על כאבים בצוואר וחולשה, וטופל במשככי כאבים ונוגדי דלקת. 
בהמשך האיש הופנה למומחה בביה"ח, הוא נבדק ע"י אורתופד, ובבדיקת דם נמצא שיש לו מדדי דלקת גבוהים, אך הוא שוחרר לביתו עם משככי כאבים. לאחר מכן מצבו הדרדר, והוא הגיע למצב של קריסת מערכות ומת.
הטענה היא, כי המנוח שוחרר לביתו במקום לערוך בדיקות פנימיות נוספות, ובכך היתה התרשלות מצד הרופא וביה"ח.
במקרים של 'חיידק טורף' קיימת חשיבות עליונה לאבחון מהיר.
בימים אלו התביעה בסך מליוני ₪ נדונה בביהמ"ש במחוזי בת"א.

 

תביעה נגד ביה"ח כרמל: עכבו ניתוח קיסרי, וגרמו למות התינוקת

ע"פ כתב התביעה, שהוגש ע"י עוה"ד דוד פייל וליהיא גולדמן ממשרד פייל ושות', רופאי ביה"ח כרמל לא התייחסו להסתיידות שילייה של אשה הרה ועיכבו את הלידה חרף מצוקה עוברית עד מות התינקות.
בימים אלה הוגשה תביעה לפיצויים על סך 2.5 מיליון שקלים נגד קופ"ח כללית וביה"ח כרמל בחיפה. התביעה נדונה בבית משפט השלום בתל אביב.

 

תביעה: באיכילוב כיבו את המוניטור, והאשה מתה

ע"פ כתב התביעה, אשר הוגשה ע"י עוה"ד דוד פייל ועדי אברג'יל-ברוורמן, אשה עברה ניתוח מסובך להסרת גידול.  מייד לאחר הניתוח, החלה האשה להתלונן על כאבי בטן ותחושה כללית ירודה, ובדיקות הדם שלה הצביעו על נפילה ברמת ההמוגלובין - תופעת לוואי ידועה של דימום פנימי. 

ע"פ הטענה, המשפחה הפנתה את תשומת לב הצוות הרפואי כי המוניטור של החולה לא מפסיק לצפצף, אך במקום להתייחס למצבה הקריטי, כבה הצוות את המוניטור בטענה שהוא מקולקל. מצבה של האשה הלך והדרדר, עד שכתוצאה מהדימום החריף, חטפה התקף לב. לאחר מספר ימים מצבה המשיך להדרדר, מערכות גופה קרסו והיא נפטרה.
לאחרונה הוגשה תביעה ע"ס 2.5 מליון ₪ נגד איכילוב והצוות המטפל.

 

ערעור רמב"ם נדחה - ביה"ח ייאלץ לפצות משפחת חולה שהתאבד בכמיליון שקלים

לפני כשנה נתן ביהמ"ש השלום בתל אביב פסק דין חריג, שקבע כי על בית החולים רמב"ם בחיפה לפצות משפחת חולה שהתאבד בעקבות תוצאות בדיקות שנשלחו אליו בדואר, במקום להסבירן בפגישה פנים אל פנים. 
(את התביעה לבימ"ש השלום הגישו עוה"ד דוד פייל ושיאן קוריאט)

משרד הבריאות המפעיל את בית החולים ערער על פסק הדין לביהמ"ש המחוזי בתל אביב, והוא החליט להחזיר את הדיון בתיק לביהמ"ש השלום.
בימ"ש השלום דן בתיק שנית, ואשרר את הקביעה לפיה, ביה"ח רמב"ם יפצה את משפחת החולה בכמיליון שקלים. 

 

פרופיל המשרד

דוד פייל הינו משרד עו"ד בעל ניסיון של מעל 18 שנה בתביעות נזקי גוף.
המקצועיות, הידע והניסיון הרב שלנו, מאפשרים לנו להשיג עבורך את הפיצוי הכספי המקסימאלי, המגיע לך, תוך מינימום זמן והתעסקות מצידך.

למרות שבדרך כלל פגישה עם עורך דין מומחה עולה לא מעט כסף, אנו מזמינים אותך לפגישה ראשונה ללא תשלום וללא התחייבות, כך נוכל להבין יחד את המקרה האישי שלך, ולדעת אם אפשר להשיג עבורך את הפיצוי הכספי ובכמה כסף מדובר.

השירות המקצועי שלנו לא מחייב אותך בתשלום, משרדנו עובד על בסיס הצלחה בלבד. כלומר, אם לא זכינו עבורך בפיצוי כספי – אתה לא משלם לנו דבר - כך אתה יכול רק להרוויח.

תביעות נזקי גוף מתחלקות למספר תחומים עיקריים, בהם משרדנו עוסק:

 • רשלנות רפואית
 • תאונות דרכים
 • תאונת עבודה
 • ביטוח סיעודי
 • תביעות ביטוח לאומי
 • ילדים עם צרכים מיוחדים
 • תביעות משרד הביטחון