עו"ד עופר חורש

077-9971425 חיוג

שוקן 5, תל אביב

  • שנות ניסיון (20)
  • אנגלית, רוסית, עברית

התמחויות המשרד

חדשות המשרד – מבזקים

השוטרים התרשלו במילוי הדו''ח, והנהג השיכור חמק מעונש

נהג מראשון לציון נלכד במארב ינשוף אותו הציבה המשטרה, ונמצא כי הוא נהג בשכרות. נגד הנהג הוגש כתב אישום חמור, אך הראיות שהציגה המשטרה בדיון בבית המשפט עוררו תהיות קשות. עו"ד עופר חורש ייצג את הנאשם, וכתוצאת מחשיפת אי ההתאמות בדו"ח התנועה - נאלצה הפרקליטות להגיע עם הנאשם לעסקת טיעון מקלה, במסגרתה גזר עליו בית המשפט קנס סמלי של 300 שקלים, ושלילת רישיון לחודשיים - על תנאי לשנתיים.

כתב אישום נגד נהג שנסע במהירות 133 קמ"ש באיילון בוטל בשל מחדלי המשטרה

נהג נתפס במכמונת מהירות בנתיבי איילון צפון, כשהוא נוהג לכאורה במהירות של 133 קמ"ש.
המדינה רצתה להרשיע את הנהג ולשלול ממנו בפועל את רישיונו, אך עורך דינו, עו"ד עופר חורש, גלה שורה ארוכה של מחדלים וכשלים בדו"ח המשטרתי, ובסופו של דבר התביעה המשטרתית נאלצה לשחרר אותו ללא הרשעה. 

נכשל בביצוע בדיקת ינשוף בשל אסטמה, ורישיונו נפסל

תושב נס ציונה הואשם בעבירה של נהיגה בשכרות לאחר שהתבקש לבצע בדיקת ינשוף, אך נכשל בביצועה פעמיים.  
לדברי הנהג, הוא נכשל בביצוע הבדיקה בשל מחלת האסטמה שממנה הוא סובל, ועקב מזג האוויר האביך ששרר בעת שעוכב על ידי השוטרים.

לדברי פרקליטו, עו"ד עופר חורש, הנהג בקש מהשוטרים לבצע בדיקת דם שתוכיח את חפותו, אך הם סרבו.
השוטרים פסלו את רישיונו של הנהג פסילה מנהלית, והוא זומן לדיון בעניינו לבית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה.
בחקירתם טענו השוטרים, כי סרבו לבצע בנאשם בדיקת דם משום שמדובר בהליך מסורבל וארוך, וכי עקרונית - לא הנאשם הוא שבוחר את הבדיקה שתתבצע בו, אלא השוטרים שבמקום.
במהלך הדיון, הועברה לתביעה המשטרתית חוות דעת רפואית המעידה, כי הנהג אכן לוקה באסטמה קשה, ובסופו של דבר כתב האישום נמחק. 

 

 

 

 

נתפס נוהג בלי רישיון על אופנוע כבד, אך ניצל בשל שינוי תקנה בחוק

נהג טי-מקס 500 נתפס על ידי המשטרה, כשאין ברשותו רישיון לנהוג באופנוע כבד. ב-1 בינואר 2015, במהלך משפטו של הנהג, הנהיג משרד התחבורה שינוי בחוק, ומעתה ואילך אין בו התייחסות לנפח מנוע, אלא לכוח מנוע בלבד. כתוצאה משינוי החוק, עתר עו"ד חורש לבית המשפט, וביקש לבטל את האישום. כבוד השופטת רות רז, מבית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה, קיבלה את בקשתו של עו"ד חורש, והורתה על מחיקת האישום.

המשטרה דרשה לשלול רישיון נהיגה של חוקר סרטן ילדים בשל תאונה עצמית

רופא תושב הרצליה, העובד בביה"ח 'איכילוב' כחוקר למניעת סרטן בקרב ילדים, נפגע בתאונה עצמית - לאחר שהתנגש במשאית שעמדה בשולי נתיבי אילון באופן שאינו בטיחותי. 

המשטרה הגישה נגד הרופא כתב אישום ובו האשימה אותו בנהיגה בקלות ראש, וגרימת חבלות של ממש. בנוסף, דרשה המשטרה לשלול את רישיון הנהיגה שלו לחצי שנה.
עו"ד עופר חורש, אשר יצג את הנאשם, נהל מו"מ, ובקש להתחשב בותק של הרופא, בעברו הנקי ועוד. לאחר מאבק, הוחלט לפסול את רשיון הנהיגה של הרופא לשבועיים בלבד.

הטייס "טס" על הכביש - אך בשל מחדלי המשטרה הצבאית כתב האישום בוטל

טייס בכיר בקבע נתפס במכמונת מהירות של המשטרה הצבאית, לפיה נהג במהירות של 124 קמ"ש בכביש באזור ירושלים, בו המהירות המותרת היא 90 קמ"ש בלבד.
הנהג זומן לבית דין צבאי למשפט, אך בדיון שנערך בעניינו, הוא כפר בהאשמות. סניגורו, עו"ד עופר חורש, חשף מחדלים רבים בדו"ח השוטרים הצבאיים, ובסופו של יום כתב האישום בוטל. 

כתב האישום נגד הנהגת האסטמתית נמחק

המדינה הגישה כתב אישום נגד נהגת מראשון לציון על כך, כי נהגה בשכרות ברחוב בעיר.
השוטרים שעכבו את הצעירה בשלוש לפנות בוקר - לבדיקת ינשוף, טענו בדו"ח כי היא סירבה לעבור הבדיקה. בדיון בבית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה כפרה הנהגת בהאשמות המיוחסות לה.
עו"ד עופר חורש אשר ייצג אותה בדיון טען, כי הנהגת כלל לא סירבה לבצע את הבדיקה, אלא לא הצליחה לבצעה, בשל מחלת האסטמה ממנה היא סובלת.
כבוד השופטת טל אוסטפלד נאוי מביהמ"ש לתעבורה בפתח-תקווה קבלה את הטענה, והורתה על מחיקת כתב האישום, ללא צו הוצאות. 

 

העלאת קנסות לנהגים - הוספת חטא על פשע

לאחרונה משרד התחבורה קבל החלטה להעלות את הקנסות המוטלים על נהגים באופן משמעותי למדי. כך למשל, שר התחבורה הודיע, כי הקנס על נהיגה במהירות מופרזת יועלה ל-1500 שקלים.  

לדברי עו"ד עופר חורש, מדובר בהוספת חטא על פשע.
"נהגי ישראל הפכו לארנק של הממשלה. חסר תקציב? בואו נטיל קנסות - ונעלה אותם עוד ועוד ועוד..." אומר עו"ד חורש.

 

פרופיל המשרד

דיני תעבורה הינם חלק בלתי נפרד מהדין הפלילי במדינת ישראל.

עו"ד עופר חורש מתמחה מזה קרוב ל-20 שנה בטיפול בבעיות הנוגעות לדיני תעבורה, כמו נהיגה בשיכרות (שכרות), נקודות, תאונות עם נפגעים וכדומה.

 

הזמנה לבית משפט לתעבורה כנאשם היא בדרך כלל תוצאה של עבירות תנועה כגון: כניסה לצומת ברמזור אדום, נהיגה מסוכנת, מעורבות בתאונה בה נגרם נזק לגוף או לרכוש (תאונות עם נפגעים), נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים מסוכנים ועוד.

 

פנייה של נהג לבית משפט לתעבורה בד"כ במצב בו נפסל רישיונו של הנהג מנהלית על ידי שוטר או קצין משטרה, כאשר נתפס/ נחשד בביצוע עבירת תנועה, או גרם נזק בתאונה קטלנית, או בתאונה שבה נפגע רכוש.

 

שימוש בשירותיו של עורך דין לתעבורה במהלך המשפט, עשויה להקל על העונש אשר יוטל על הנהג ובמקרים מסוימים להביא לזיכויו. בידי עורך הדין הכלים הטכנים והמשפטים לערער על קבילות הבדיקות או כל הליך אחר שבו מעורבים השוטר, הנאשם, התובע , הנפגעי\ם ,כמו למשל עירעור על אמינות בדיקת הינשוף בבדיקת שכרות, או על קבילות או אי קבילות הליך רישום הטפסים לבדיקת שיכרות .

 

רצוי מאוד לקבל יעוץ משפטי לפני הגעה לבית המשפט ולברר בעזרת עורך הדין מהו ההליך בבית המשפט ומהן זכויותיו וחובותיו של הנהג בהליך המשפטי, גם אם אינך משתמש בשירותיו של עורך הדין במשפט התעבורה .

 

אם ברצונכם להתעמק יותר בנושאי נהיגה בשיכרות, עבירות תנועה, נהיגה ללא רשיון בתוקף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה תחת השפעת סמים, נשמח לספק לכם ייעוץ ראשוני ללא תשלום.