עו"ד צנז ליבה-נזיקין ותאונות
חבר לשכת עורכי הדין

עו"ד צנז ליבה

16 שנות ניסיון

 • משה דיין 14, פתח תקווה
 • תביעות חברות ביטוח, נזיקין ותאונות, רשלנות רפואית
 • רוסית, עברית
עו"ד צנז ליבה מאוד יסודית ואחראית באופייה ובעבודתה, ועל כן מקפידה להעניק לכל תיק ומקרה משפטי תשומת לב מירבית, יחס אישי לכל לקוח, ליווי מקצועי וצמוד מתחילת הייעוץ הראשוני ועד סיום ההליך המשפטי.
עו"ד צנז ליבה

עו"ד צנז ליבה

משה דיין 14, פתח תקווה

contactצרו קשר

אודות המשרד

עו"ד צנז ליבה מאוד יסודית ואחראית באופייה ובעבודתה, ועל כן מקפידה להעניק לכל תיק ומקרה משפטי תשומת לב מירבית, יחס אישי לכל לקוח, ליווי מקצועי וצמוד מתחילת הייעוץ הראשוני ועד סיום ההליך המשפטי.
 • שיחת ייעוץ בחינם
 • שירות במס' שפות (2+)
  • רוסית
  • עברית
 • אפשרות לפגישת וידיאו

תחומי עיסוק

 • אובדן כושר עבודה
 • רשלנות רפואית
 • נזיקין ותאונות
 • נזקי גוף
 • תאונות עבודה
 • תאונות דרכים
 • רשלנות רפואית בשיניים
 • רשלנות רפואית בבתי חולים
 • רשלנות רפואית בקופת חולים
 • אובדן כושר עבודה

כתבות מאת עו"ד צנז ליבה

תופעה: רופאי שיניים נמנעים מלרכוש ביטוח אחריות מקצועית ופוגעים בלקוחות

תופעה: רופאי שיניים נמנעים מלרכוש ביטוח אחריות מקצועית ופוגעים בלקוחות

לאחרונה מוגשות עוד ועוד תביעות רשלנות רפואית נגד רופאי שיניים שנמנעים מלרכוש ביטוח אחריות מקצועית ולא יכולים לכן לפצות את לקוחותיהם שנפגעו
4 דק'

שאלות מפורומים

(30)
נזיקין ותאונות

האם יש עילה לתביעה אם גרושתי נהגה כלפיי באלימות חד פעמית?

במסגרת הסדר הראיה באתי לאסוף את בני מביתו וגרושתי (אמו) פתחה את הדלת למחצה. אני עמדתי כבכל פעם שאני מגיע לאסוף את אותו - מחוץ לדלת הדירה. כאשר בני יצא מהדירה ביקשתי מגרושתי שתשים נעלי ספורט בתיק מכיוון שראיתי שבני נועל כפכפים - העדפתי שיהיו נעליים סגורות על כל מקרה. היא הצביעה על נעלי ספורט מלוכלכות, מרופטות, בלויות, קרועות מכל כיוון שהיו זרוקות ליד הדלת ואמרה שאקח אותן. אמרתי לה שאלו נעליים שצריך לזרוק לפח ושאני משלם מזונות ממיטב כספי כדי שתדאג שיהיו לו נעליים נורמליות. היא הצביעה על נעליים אחרות שאקח, אמרתי לה שאני לוקח את שתי הזוגות ושאת הישנות אני אזרוק כי המקום היחיד שראוי להן זה הפח. היא התעצבנה ואמרה שאקח רק זוג אחד ושאחליט איזה מהן. אמרתי לה שאקח את החדשות יותר ומסרתי אותן לידה במטרה שתכניס אותן לשקית שאוכל לקחת איתנו. לאחר מכן לקחתי את הנעליים הבלויות ואמרתי שאקח אותן כדי לזרוק לפח. התחיל בינינו ויכוח מילולי. הנעליים הבלויות היו בידי והחדשות בידה. אמרתי שהמקום היחיד של הנעליים הישנות הוא בפח ועשיתי תנועה עם היד של זריקת הנעליים לפח. מסיבה לא ברורה הגרושה חשבה כנראה שאני מתכוון לזרוק עליה את הנעליים , למרות שלא הייתה לי שום כוונה כזאת - ולרגע סגרה את הדלת אך לא עד הסוף ולאחר מספר שניות יצאה בזעם אל מחוץ לדירה וזרקה עליי נעל אחת מזוג הנעליים שהחזיקה ביד ופגעה בי בחוזקה בכתף. כתגובה צעקתי לה:"מה את עושה? את לא נורמלית! ככה מתנהגים?" לאחר שאמרתי לה שתביא את הילד כדי ללכת מהמקום, היא הוציאה אותו והלכנו לדרכנו, הגענו לרכב ונסענו לכיוון הבית שלי. הבן שלי גולל בפניי וגם בפני אשתי את שראה שאמו עשתה, אמר שוב ושוב שאמא זרקה על אבא נעל - הוא היה עד לכל התקרית הזאת מתחילתה ועד סופה. האם ניתן לתבוע את הגרושה על מה שעשתה לי?

1
רון בן | 30.10.23
תאונות דרכים

השתתפות עצמית מוגזמת לנזק קל ברכב שיתופי

שלום, לפני כשבועיים שכרתי רכב שיתופי. במהלך הנסיעה עברתי ברחוב צר שמשני צדדיו רכבים חונים, ופגעתי במראה שמאלית של רכב חונה מימיני. גם המראה של הרכב השיתופי נסדקה מאוד. דיווחתי מיידית לחברה, הנציג ביקש ממני לשלוח תמונות והסבר למייל מסוים ושלחתי. ובמקביל השארתי פתק לבעל הרכב שמראתו ניזוקה, הוא חזר אלי למחרת וסיכמנו שהוא יתקן ואני אשלם. לדבריו זה כבר קרה לו מספר פעמים בעבר וזה יעלה בערך 300 שח. אחרי כמה ימים חזרו אלי מהחברה עם כל מיני שאלות כולל על בעל הרכב, צד ג, שרכבו ניזוק. עניתי על השאלות ואמרתי שעם בעל הרכב השני אני מסתדרת בנפרד. היום קיבלתי מהם טפסים מחברת הביטוח וביקשו שאחתום (עוד לא חתמתי) ובנוסף הודיעו לי שיחייבו אותי 2000 שח השתתפות עצמית. זה נראה לי מוגזם מאוד מאוד ביחס לנזק. שאלותי הן: 1. האם יש גבול לסכום שהם יכולים לבקש השתתפות עצמית? 2. ראיתי אצלם באתר שעל כל יום שהרכב מושבת יש תשלום של 110 שח + מעמ. האם הם יכולים לחייב אותי ככל העולה על רוחם בגלל סעיף זה? 3. הגבתי להם שזה מוגזם ושאני אוסרת עליהם לחייב את האשראי שלי. האם הם בכל זאת יכולים לגבות? הקפאתי את האשראי אבל אצטרך להפשיר אותו בקרוב. תודה, רחלי.

1
רחלי ע | 17.10.23
נזיקין ותאונות

שאלה דחופה לגבי טענות פתע של קרן פנסיה

לפי תקנון קרן פנסיה עליי לפעול בחילוקי דעות כספיים  בהתאם למנגנון יישוב סכסוך שבתקנון ותוך 45 יום.  אני לא פניתי לפי המנגנון ופניתי לקרן עצמה במכתב (שאינו אופציה לפי המנגנון) , הקרן במכתב תשובה לא הוכיחה אותי  שלא נהגתי לפי המנגנון יישוב סכסוך בתקנון, ובמכתב תשובתה דחתה את דרישתי לגופו של עניין קרי התייחסה לדרישתי. כך מס פעמים הקרן התייחסה לדרישותיי במכתביי לגופם  ולא טענה שאי פעולתי לפי מנגנון יישוב סכסוך בתקנון מהווה מכשול או מגביל אותי וגם לא ציינה דבר לגבי התיישנות.  היום פתאום הקרן טוענת לראשונה שבגלל שלא פעלתי לפי הפרוצדורה ליישוב סכסוך בתקנון התיישנה תביעתי.  1. האם הקרן מושתקת מלטעון זאת בגלל חוזרי מפקח והלכת אסולין המחייבים אותה בעת דחייה לנמק את כל הנימוקים בגינם היא דוחה את הדרישה? שאלמלא כן לא תוכל במועד מאוחר יותר להעלות נימוקים נוספים?  תודה

1
רונה רונה | 14.09.23
רשלנות רפואית ברפואת שיניים

סתימה וטיפול שורש,,,,

שלום, עברתי סתימה בשן מספר 26, הרופא אמר שמדובר בסתימה לא עמוקה. כשבוע אחרי החל לכאוב לי, הרופא אמר שצריך לשלול סנוסיטיס, עשיתי צילום, לא היה לי כלום אבל התחיל חום ודלקת גרון וביחד עם זה כאבי תופת בשן. לאחר אנטיביוטיקה עבר. ואז כמה ימים אחרי שכבר הרגשתי מאוד טוב, סיימתי את האנטיביוטיקה שוב כאב, אבל הפעם כאב כמו מגרד כזה, ספיציפית בשן של הסתימה, מרגישה מעין דופק שמאוד מאוד מציק וכואב בכל שלב ביום. פניתי אליו שוב, טען שאין כל קשר לשן וצריך לעשות בירור נוירולוגי וכל זה בהודעות. לא ביקש ממני להגיע פיזית למרפאה אני לא לועסת על האזור ובכלל לא מסוגלת להרגיש משהו קר או אפילו פושר מבלי רגישות יוצאת דופן. אציין כי הסתימה נעשתה במרפאה פרטית של מומחים. בשל הכאבים הלכתי לבדיקה נוספת אצל רופא אחר שעשה צילום נוסף טוען שיש הצללה בשן של הסתימה שמראה על סדק בשן. הציע מומחית טיפול שורש שתוכל לפתוח את הסתימה, לראות כמה גרוע המצב ושלדעתו רוב הסיכויים שאצטרך טיפול שורש לפי הכאב שאני מתארת. מעבר לחוסר הנוחות, הפחד, הסכומים שאני מוציא זה בעיקר מבאס שסתימה רגילה לחלוטין אפילו לא עמוקה מגיעה למצב שכזה. האם יש מה לעשות? דרך שבה הרופא יקח אחריות על מעשיו?

1
ציפורה | 14.06.23
נזיקין ותאונות

כשל במנוע אופל אסטרה אחרי תקופת האחריות

שלום, קניתי אופל אסטרה חדשה מהייבואן במרץ 2018. 4 שנים + 4 חודשים אחרי, עם סך הכול 32,300 ק"מ, המנוע שבק חיים. הסיבה - בוכנה אחת נשברה ונאלצתי להחליף כל 4 הבוכנות. בכניסת הרכב למוסך שכרתי מהנדס מכונות, מומחה במערכת רכב, במטרה לבחון את נסיבות האירוע. הממצאים של "חוות דעת מומחה" מעיד חד משמעי שמבדיקת המנוע וניתוח הממצאים עולות הקביעות: • קיים נזק מכני לבוכנה מספר 4 שבר בבסיס טבעות הבוכנה ליד פין הבוכנה. • הנזק במנוע הינו נזק אפידמי המוכר ליצרן ויבואן הרכב בדגם הרכב הנ"ל. • הכשל הוא בתהליך הייצור, פירוט נפרוש אם נידרש בבית המשפט. שלחתי מכתב ליבואן הרכב, עם דוח המומחה וכל הניירות הרלוונטיים – לא דרך עו"ד, בדרישה להחזר הוצאות. קיבלתי מענה מהיבואן שטוען: מאחר ורכבך נמצא מחוץ לתקופת האחריות והתיקון בוצע באופן עצמאי ללא כל פניה מוקדמת בנדון ,לא ניתן לסייע. שאלה: למרות שהרכב אחרי תקופת האחריות – האם יש עילה טובה להגיש תביעה על הוצאות התיקון והוצאות ישירות אחרות, שהרי נמסר לי רכב חדש, מפס היצור, עם פגם במנוע? תודה רבה

1
מיכאל וייס | 06.02.23
נזיקין ותאונות

חברת ליסינג זייפה חתימתי ושינתה פרטי בעלות רכב

שלום, לפני מס חושים רכשנו רכב מחברה גדולה ומוכרת. ברשיון הרכב וכן בפרטי המכר לפני קנייה הוצג שהרכב הינו מבעלות ליסינג (השכרה/החכר) אך לאחר קבלת הרכב והעברת הבעלות - קיבלנו למייל רשיון רכב עדכני ובו נרשם כי בעלות הרכב שונתה להשכרה ולא ליסינג כפי שהוצג לנו. קיימות תכתובות עם הנציג בהן אנחנו מביעים תדהמה על המצב ומלינים על כך שהוצג לנו מצג שווא. לצערי בדיוק כשזה קרה עברנו ארוע רפואי מורכב שדרש החלמה מממושכת ועל כן לא יכולנו להתעסק בעניין במשך תקופה. כיום, חצי שנה קדימה- הסתבר לנו שכנראה הנציג חתם בשמינו על מסמך כאילו אני מיודעות שהרכב החליף בעלות מליסינג להשכרה וזייף חתימה שלנו. אני מדגישה שוב בשום שלב לא נחשפנו למסמך כזה ואף ניתן לראות שוני בין 2 החתימות. התעמתתי עם הנציג בסניף והקלטתי תגובתו בה הוא לא ידע להסביר איך קרה הדבר והפיל אחריות בזיוף על עובד אחר שכבר לא מועסק בחברה וכן הודה שהדבר לא תקין. הנושא מטופל כרגע מול הקבט ואנחנו דורשים פיצוי על עוגמת הנפש והמעשה הפלילי. מס שאלות : 1. על המסמכים המקוריים יש את החתימה שלי במקום של בעלי. היינו כמובן יחד פיזית בסניף במעמד הרכישה . האם הדבר יכול להוות בעיה כשמשווים בין החתימה המקורית שלי למזוייפת? 2. לאור כל העדויות שנמצאות בידי - התכתבות עם הנציג לאחר קבלת הרשיון החדש וההקלטה שלי שהוא טוען שמישהו אחר עשה את זה ובעצם מודה שמישהו זייף- האם אני מחוייבת לעדכן את החברה או להעביר לקבט את החומר שברשותי ? מבחינתו זו מילה של הנציג שלו מול מילה שלי והעדויות שיש לי יחזקו את הצד שלי 3. האם יש בעייתיות מבחינת הזמן שעבר מביצוע העסקה (חצי שנה) ועד שעבר לטיפול של החברה ? הם מרימים גבה שחיכינו ככ הרבה זמן עד לתלונה רשמית, למרות שהוסברו הנסיבות לעיכוב. 4. האם יש כאן עילה לתביעה ומה הפיצוי המשוער במקרה של עוגמת נפש ?

1
מאיה. | 18.12.22

הירשמו לניוזלטר המשפטי שלנו