עו"ד מיה הימן

40
שנות נסיון

אנגלית, עברית

האלון 8 , כרמי יוסף

עו"ד מיה הימן עוסקת בתחום דיני מקרקעין ובדגש על ניהול תיקים הקשורים מקרקעין מושבי. כמו כן, משרדה עוסק בדיני משפחה ובהסכמי צוואות וירושות. למשרד התמקצעות מיוחדת בבוררויות מטעם רשם האגודות השיתופיות. עו"ד היימן מוכרת כמגשרת כללית וכמגשרת בתחום דיני משפחה.

התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

עו"ד מיה הימן עוסקת בתחום דיני מקרקעין ובדגש על ניהול תיקים הקשורים מקרקעין מושבי, הסכים בין דוריים בנחלות חקלאיות, סוגיות מנהל מקרקעי ישראל ועוד. בתחום העסקי היא עוסקת ביזמות בתעשייה ובחקלאות, פיתוח ובניית תשתיות. כמו כן, משרדה עוסק…

חדשות המשרד

 • החלטה 534 - חישוב דמי הסכמה בעת מכירת נחלות חקלאיות

  18.05.2015


  בעת ביצוע מכירת/ העברת זכויות בנחלה לצד ג' שאינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה, יש לשלם לרשות מקרקעי ישראל דמי הסכמה שהם חלקה של הרשות בעלית ערך הקרקע.

  בחישוב דמי ההסכמה נלקחת בחשבון "התמורה". נקבע, כי אם ראה השמאי שהתמורה אינה סבירה...."יישום השמאי את ערך זכות החכירה והתמורה תהיה הסכום שנקבע בשומה"".

  לאחרונה, במקרה של עסקת מכירת נחלה, שבצעה עו"ד מיה הימן, אשר ממוקמת במרכז הארץ, טענה עו"ד הימן בהשגה שהגישה, כי מחיר העסקה ("התמורה") היה ספציפית גבוה וחריג ולא משקף עסקאות דומות באזור, ועל כן דרשה להפחיתו.

  התקיים דיון, השמאי ביקר אף בנחלות האחרות שנמכרו, והתוצאה היתה הפחתה של 20% ממחיר התמורה והחזר כספי מרשות מקרקעי ישראל של 20% מהתשלום ששולם בגין דמי ההסכמה ע"י המוכר.