נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

משה ימין- משרד עורכי דין

38
שנות נסיון
אנגלית, עברית
אנגלית, עברית
גיבורי ישראל 24, נתניה
גיבורי ישראל 24, נתניה

משה ימין הינו עורך דין בעל נסיון נרחב, המתמחה במקרקעין ונדל"ן על כל היבטיו. המשרד הוקם בשנת 1983 והוא מציע ללקוחותיו שרותי משפטי בוטיקי, אישי ואנושי, יעוץ משפטי מקיף בתחום המקרקעין על כל היבטיו. המשרד ממוקם בפארק העסקי פולג בנתניה, סמוך לתחנת רכבת ספיר ומשרת לקוחות פרטיים ועסקיים.

envelope

טופס לייעוץ מיידי

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

 המשרד עוסק בכל תחומי המקרקעין: ייעוץ וליווי עסקאות, חוות דעת, ייעוץ פרונטלי, התדיינות בבתי המשפט, ייצוג בוועדות ערר, דיוני שומות מס שבח ואישורים מקדמיים. בנוסף לכך, מנהל עבור לקוחותיו מאבקים בבתי משפט בכל הערכאות בתחום האזרחי ובתחום הפלילי. הטיפול האישי שיינתן לכם על ידי עו"ד משה ימין, יאפשר לכם לקבל מעורך הדין ימין יחס אישי וקשר ישיר, תוך מחויבות, נאמנות ומקצועיות.

 

תחומי עיסוק

• התחדשות עירונית, פינוי בינוי ותמ"א 38 - פינוי בינוי הינו פרויקט ממשלתי שמעניק לכם, בעלי הדירות במבנים ישנים, מתנה גדולה. בין מאפייניה כלולים: הגדלת זכויות הבניה תוך הגנה מפני מיסוי מקרקעין, מס שבח, מע"מ והיטל השבחה, באופן המאפשר לדיירים להרוס את דירותיהם הישנות ולהקים במקומם דירות חדשות וגדולות יותר, ללא עלות כספית. לראשונה ניתנת האפשרות גם לבעלי דירות דלי אמצעים, לשפר דרמטית את תנאי מגוריהם מבלי להשתעבד למשכנתא. עו"ד ימין מחויב רק לדיירים, מסייע להתארגן באופן מסודר לקראת עריכת המכרז, בו יציעו היזמים עסקאות, שמתוכן תבחרו את היזם שייתן לכם את התמורה המיטבית.  

 

• ייצוג מול רשות מקרקעי ישראל - רוב מקרקעי המדינה מצויים בבעלות מדינת ישראל. רשות מקרקעי ישראל מנהלת את מקרקעי המדינה, על פי החלטות מועצת מקרקעי ישראל, שלעיתים אינן מידתיות וגורמות לקיפוח ואפליה. עו"ד משה ימין מייצג בהצלחה רבה את לקוחותיו מול רשות מקרקעי ישראל ובתביעות להכרה בזכויות המביאות ערך כלכלי רב ללקוחותיו, בין השאר בכל הנוגע לפיצויי השבה ראויים כאשר קרקע חקלאית משנה את יעודה.  

 

• ייצוג מול רשויות מקומית - למעלה מ-260 רשויות מקומיות מחוקקות אלפי חוקי עזר וצווי ארנונה, אשר לוקים לעיתים בחוסר סבירות ובחוסר מידתיות. עו"ד משה ימין מייצג לקוחות בתביעות מול הרשויות המקומיות, במטרה להפחית ואף לבטל היטלי פיתוח הנגועים בחוסר סבירות. עו"ד ימין מכיר את מערכות השלטון המקומי ומביא ללקוחותיו ערך רב בזכות הניסיון העשיר בתחום.  

 

• ייצוג בהליכי הפקעה - לרשות השלטונית יש את הכוח, על פי החוק, להפקיע מידי התושב קרקע כנגד פיצוי. במרבית המקרים הרשות המקומית מבקשת לשלם פחות. עו"ד ימין בעל ניסיון מוכח ומוצלח בתביעות להגדלת פיצויי ההפקעה.

 

• ייצוג נאשמים בעבירות לפי חוק תכנון ובנייה - לעו"ד משה ימין ניסיון רב, מוכח ומוצלח בייצוג נאשמים בבתי המשפט, בכתבי אישום העוסקים בבנייה ללא היתר או בשימוש ללא היתר. לא פעם הביא עו"ד ימין לזיכוי הנאשם או לביטול צווי הריסה.

 

• ייצוג בהסכמי מכר ושכירות – מקרים מיוחדים - מאז 1983 עוסק עו"ד משה ימין בייצוג נאמן ומקצועי של לקוחותיו, מוכרים ו/או קונים משכירים ו/או שוכרים. מעניק ליווי מול הרשות המקומית, הועדה המרחבים לתכנון ולבניה, רשות מקרקעי ישראל, חברות משכנות ולשכת רישום המקרקעין. התביעות שהגיש עו"ד משה ימין נגד מדינת ישראל ונגד עיריית נתניה הביאו לשינוי נוהלי רישום מקרקעין באופן שהערה הרשומה על בנייה ללא היתר, שימוש ללא היתר או צו הריסה, לא תמנע העברת זכויות בנכס. 

 

• ייצוג מיסוי מקרקעין - עו"ד ימין מכין עבור לקוחותיו שומות עצמיות במקרקעין ומעודכן בתיקוני חוק מיסוי מקרקעין כדי לשלם פחות מס כחוק. מלווה אתכם לאורך כל ההליכים בנושאי: הקטנת מס רכישה, טיפים למיסוי מקרקעין, חשיבות סדר רכישת ומכירת דירה, חשיבות אופן חלוקת עזבון בתכנון מס, חשיבות הסכם יחסי ממון בין בני זוג, חשיבות עיתוי מכירת דירה וכיו"ב.

 

• עריכת צוואות בקשה לצווי ירושה וצו קיום צוואה - סוף מעשה במחשבה תחילה. ימי שנותינו קצובים. חשוב לכל אחד ואחת לצוות את הונו ליקיריו, לכן נכון לערוך צוואות באשר ליעשה ברכושו באחרית ימיו ושנותיו. אם יש לכם ילד מיוחד שמצריך הקצאה מיוחדת, במקרה שיש לכם בן בצרות כלכליות ואתם שוקלים להוריש לו נכסים שאולי יעוקלו ובמצב שיש לכם כסף ודירות, כדאי שתחליטו למי להוריש את הרכוש. נדרשת השקעה של מחשבה רבה ולכן עו"ד ימין ילווה אתכם בהצלחה בעריכת הצוואה, באופן שיבטיח את קיומה וימנע התנגדויות בעתיד. 

 

• עתירה מנהלית – במקרים שרשות מקומית או רשות ממשלתית התקינה תקנה, החליטה החלטה או חוק הפוגע בחוקי היסוד באופן לא מידתי, יש עילה להגיש עתירה לבג"ץ או לבית המשפט לעניינים מנהליים. לעו"ד ימין ניסיון רב ותוצאות מוכחות. 

 

• עריכת הסכמי ממון – כיום יש גידול בכמות הנכסים בתא המשפחתי, כך שרבות המשפחות האוחזות בנדל"ן ובנכסים. זוגות רבים מתגרשים וחיים בזוגיות חדשה, אך רוצים להגן על ילדיהם באופן שבן הזוג הידוע בציבור לא ירש על פי דין או לא יטען לזכות מכוח שיתוף. לעריכת הסכם יחסי ממון וצוואה חשיבות עליונה, בכך יסייע לכם עו''ד ימין.

 

 

עו''ד משה ימין יעמוד לרשותכם בכל שאלה, לקביעת פגישת ייעוץ, התקשרו למשרד עוד היום.

 

 

ראיונות וידאו

עו"ד משה ימין

איך לערוך צוואה?

עו"ד משה ימין

תהליך פינוי בינוי נותן זכויות בניה עודפות והטבות מס