נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

עו"ד נוטריון ומגשרת מינטוס רונית

25
שנות נסיון
עברית
עברית
מזל תאומים 21, הוד השרון
מזל תאומים 21, הוד השרון

רונית מינטוס הינה עורכת דין, נוטריון ומגשרת בהוד השרון מזה 25 שנה. משרד בוטיק המלווה משפחות בתחנות החיים: עסקאות נדל"ן, גישור לגירושין, הסכמי ממון, צוואות וירושות, ייפוי כוח מתמשך, העברת רכוש בין דורית ועוד. הטיפול המשפטי נעשה בגישה גישורית ושימוש בכלים טיפוליים מעולם ה- NLP לקדום תהליכים מורכבים רגשית. מענה משפטי אישי במומחיות, מקצוענות וזמינות

envelope

טופס לייעוץ מיידי

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

פרופיל המשרד

רונית מינטוס הינה עורכת דין נוטריון ומגשרת בהוד השרון, בוגרת הפקולטה למשפטים (L.L.B) של אוניברסיטת תל אביב, המחזיקה ברישיון עו"ד משנת 1995. עו"ד רונית מינטוס מנהלת משרד בוטיק המעניק ליווי משפטי למשפחות, במטרה לתת מענה משפטי רחב לצרכים הדינמיים והמתפתחים בתחנות החיים השונות. מתוך אמונה בטיפול מקיף ללקוח ולמשפחתו עושה עו"ד מינטוס שימוש בכלים מעולם הטיפול כמנחת NLP ומעולם הגישור  לשם קדום אפקטיבי גם של תהליכים בעלי מורכבות רגשית גבוהה. תהליך הליווי מקנה ללקוחות ידע והבנה המאפשר תכנון מראש, במטרה לצלוח באופן מיטבי את הצרכים המשתנים תוך רכישת הון, מיצוי זכויות, תכנון מס, שימור הון, העברת הון ייסוד קשר זוגי/ הורי לרבות לזוגות להט"ב ואף במקרה של פרידה וחלוקת התא המשפחתי.

השירות ניתן באופן אישי, המענה המשפטי מותאם לצורכי הלקוח, במקצוענות, ברמת שירות ללא פשרות ובזמינות גבוהה.

פירוט השירותים המשפטיים שהמשרד נותן:

עסקאות במקרקעין

למשרדנו ניסיון של למעלה מ-25 שנים בייצוג לקוחות בעסקאות רכישה, מכירה ושכירות של נכסי נדל"ן וכן בעסקאות בנייה וקומבינציה; ליווי והכוונה בבדיקת מצב הזכויות בנכסים ומכלול העסקה, בחינת היבטי מיסוי ותכנון מס לגיטימי, ניהול משא ומתן ועריכת ההסכמים עד לרישום הזכויות בעסקה. כמו כן המשרד מספק שירות רישום בתים משותפים.

תחום המקרקעין הוא תחום מורכב ומסובך, אשר היבטי המיסוי שלו מתעדכנים כל העת. כמי שמתמחה בתחום אני מעודכנת בחקיקה, פסיקה והוראות ביצוע ובכך לעיתים ע"י תכנון מס מדויק אני יכולה לחסוך ללקוחותיי הרבה מאוד כסף.

בתהליך ליווי עסקת מקרקעין אני זמינה עבור לקוחותיי לכל צורך, ומתווכת להם מידע משפטי בשפה פשוטה. כך הם יכולים לפעול מתוך הבנה וביטחון וללמוד הרבה ידע חדש, שבדר"כ עושה חשק לעסקאות נוספות.

שירותים משפטיים בתחום המשפחה

דיני משפחה דורשים מומחיות משפטית ורגישות גבוהה. הטיפול בנושאים אלו נעשה במקצועיות וברגישות, תוך שילוב כלים מעולם הגישור ועולם הטיפול בNLP-
נושאים אלה כוללים:

·         עריכת הסכמי ממון

·         הסכמי הורות משותפת

·         עריכת ייפוי כוח מתמשך

·         טיפול בנושאי ירושה

·         עריכת צוואות והתמחות בצוואות הדדיות

גישור לפיתרון סכסוכים במשפחה

במסגרת הכשרתי כמגשרת משפחה המוסמכת גם לפי שיטת גירושין בשיתוף פעולה וגם מטעם אגודת הלהט"ב אני מובילה תהליכי גישור לגירושין המשקפים את החזון שלי כאדם וכמגשרת המאמינה בהידברות ויישוב סכסוכים בדרכי שלום ונועם. בתהליכים אלו אני מאפשרת לצדדים לפרק את המוקשים הרגשיים הטעונים באמצעות מיומנויות השפה שרכשתי כמנחת NLP . הבנת מפת העולם של המגושרים מעבר למילים, מאפשרת דיוק בתקשורת שלהם עם עצמם ועם בן הזוג ומאפשרת ניהול תהליך בשקיפות ותום לב תוך שמירה על כבוד הדדי. בכינון השיח החדש מתאפשרת פרשנות אחרת ובהתאמה בני הזוג מגיבים אחרת בתקשורת ביניהם או עם הילדים, וכך מתחילים לבצבץ ניצנים של צמיחה והתפתחות אישית, שיתמכו בשינוי שהמשפחה עוברת.

בהליך הגישור אני מובילה את הצדדים להסכמות מתוך ראייה של האינטרסים המשותפים והצרכים של כל חברי המשפחה. התהליך מתקיים תוך הטמעה שאמנם הפירוד משנה את המשפחה, אך מערכות היחסים ימשיכו להתקיים בה לדורות ומאפשר לצדדים מקום של בחירה, חיבור למשאבים וחשיבה יצירתית שמצמצמים משמעותית את המחירים הרגשיים של כל המעורבים ומסייעים בהסתגלות למצב החדש.

לבחירה בדרך של גישור לעומת ניהול הליכים משפטיים יש יתרונות נוספים כמו צמצום ההוצאות המשפטיות, קיצור משך ההליך ושליטה על תוצאת ההליך, שכן ההסכם שינוסח בסיומו הינו מעין חליפה התפורה לצדדים לו והמשקף את ההסכמות שהושגו בתהליך במכלול הנושאים: אפוטרופסות ומשמורת, זמני שהות, מזונות קטינים, מזונות אישה וענייני רכוש.

ירושות וצוואות

צוואה היא מסמך משפטי בעל נשמה היוצא ממעמקי לבו של אדם המהרהר במותו ובמה שיקרה אחרי מותו, בניסיון אחרון לעצב את חייהם של הנשארים אחריו באופן מאוזן. אם ברצונכם למנוע סכסוכי ירושה בין הילדים ולהבטיח שהכסף שצברתם בעמל רב ישמש אותם – חשוב לערוך צוואה. לעיתים קרובות כתיבת צוואה כחלק מהתכנון הכלכלי של המוות כרוכה במעצור רגשי. על מנת להתגבר עליו, אני מובילה תהליך עבודה מכבד וסבלני, תוך ראיית האדם, הבנת עולמו, ועזרה בדיוק רצונותיו. כמי שמתמחה בניסוח צוואות אני עושה שימוש יעיל בכלים המגוונים שמאפשר חוק הירושה הישראלי, בהתאמה לצורכי המוריש ולרצונו, ויוצרת  מסמך משפטי שיבטא אותם בדיוק ויסייע במניעת סכסוכים עתידיים, בתכנון מס יעיל ואף בהגנה מפני נושים עתידיים. לצד הליווי המקצועי כעורכת דין המסייעת בניסוח הצוואה תוך ידיעת החוק על דקויותיו, יש בידי כלים מעולם הטיפול המאפשרים לי ליתן מענה לצרכים הרגשיים המתעוררים בתהליך. עריכת צוואה חשובה במיוחד בקרב המשפחות החדשות וזוגות להט"ב ובקרב זוגות בפרק ב'.

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מעין צוואה מחיים. מסמך משפטי זה מאפשר לנו כיום, בעודנו צלולים ובריאים, להחליט מי יהיה אחראי על רכושנו ועל קבלת החלטות בכל הנוגע לגופנו, במידה שלא נהיה מסוגלים לדאוג לכך בעצמנו. מגפת הקורונה שפקדה את העולם, לצד מחלות כמו אלצהיימר ודמנציה, שפוגעות ביכולת הקוגנטיבית שלנו, ומתפתחות לצד העלייה בתוחלת החיים, מדגישות כמה חשוב לעצור רגע, לעשות חושבים ולקבל החלטה מושכלת למינוי מיופה כוח שיטפל בעניינו במידה שחלילה ניקלע למצב של נבצרות.

עריכת ייפוי כוח מתמשך הוא תהליך בן 2-3 פגישות. בעבודה מכבדת וסבלנית, הרואה את האדם שמולי, הבנת עולמו, היכרות עם שגרת יומו ועם הדמויות החשובות בחייו, תוך הצפת סיטואציות מגוונות ובחינת חלופות שונות אני עוזרת לאדם לדייק את רצונו. מייפה הכוח קובע מי ימונה למיופה כוחו וינהל את ענייניו בכ"א מהנושאים הנ"ל, וכן מה יהיה מדרג היחסים בין מיופי הכוח השונים ככל שימונה יותר מאחד. פרי התהליך הוא גיבוש מסמך ההנחיות המקדימות שהאדם מעוניין לתת למיופי כוחו בנושאים השונים בהם הוא עוסק.
בשלב השני של התהליך מתקיימת פגישה עם האנשים שנבחרו להיות ממונים כמיופי כוח, הכוללת היכרות עימם, הסבר על המסמך ובחינת נכונותם וכשירותם לשמש כמיופי כוח. בהמשך, אנחנו משתפים בבחירות של מייפה הכוח את מי למנות, באילו נושאים ובאיזה מדרג.
במידת הצורך מדייקים את הבחירות שעשה מייפה הכוח.

ייפוי הכוח המתמשך נחתם ע"י הממנה ומיופי הכוח ומאומת על ידי.

כמוסמכת מטעם האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, אני משדרת אותו באופן מקוון ומתקבל אישור הפקדה בגינו. לאחר קבלת אשור הפקדה המסמך נשאר רדום ולא ייכנס לתוקף, אלא אם כן ייקבע שהאדם שערך אותו (הממנה) אינו יכול עוד לנהל את ענייניו. חשוב לציין שבעת עריכת המסמך אני בוחנת עם האדם הממנה את השאלה החשובה כיצד ירצה שייקבע שהוא אינו מבין בדבר לצורך כניסה לתוקף של ייפוי הכוח המתמשך, האם על פי ברירת המחדל הקבועה בחוק, או בהתאם למנגנון שינוסח בהתאם לרצונו ויעוגן במסמך.

שירותי נוטריון

המשרד מספק את כל שירותי הנוטריון, בהתאם לחוק: אימות חתימה על ייפוי כוח נוטריונים ומסמכים שונים, יצירת העתקים מאושרים של מסמכים רשמיים ואחרים, אישור שפלוני נמצא בחיים, העדה של מסמך סחיר,  אימות הסכם ממון בין בני זוג ואישור צוואה נוטריונית.

ניתן לקבל אשור נכונות תרגום נוטריוני בשפות עברית, אנגלית וצרפתית.

כמו כן ניתן לערוך צוואה נוטריונית והסכמי ממון לפני נישואין וליהנות מהערך המוסף של המומחיות שלי בתחום.
קיימת אפשרות לשירות בבית הלקוח ו/או במשרדי החברה בזמינות גבוהה.

 

לאתר לחץ כאן