עוז, ברמן-טל, משרד עו"ד

עוז, ברמן-טל, משרד עו"ד

22 שנות ניסיון

  • בר כוכבא 23, בני ברק
  • דיני משפחה וגירושין
  • עברית, אנגלית
עו"ד יעל עוז עוסקת מזה שנים רבות בדיני משפחה וירושה והיא בעלת ניסיון בייצוג לקוחות בפני בתי הדין הרבניים ובתי המשפט. היא בוגרת קורס גישור, וכן בעלת תואר שני במשפטים במסלול גישור ויישוב סכסוכים מטעם אוניברסיטת בר אילן. בנוסף לכך, היא חברה בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2003.
ZAP משפטי

עורכי דין? הצטרפו עכשיו!

ZAP משפטי
שם*
אימייל*
טלפון*

אודות המשרד

עו"ד יעל עוז עוסקת מזה שנים רבות בדיני משפחה וירושה והיא בעלת ניסיון בייצוג לקוחות בפני בתי הדין הרבניים ובתי המשפט. היא בוגרת קורס גישור, וכן בעלת תואר שני במשפטים במסלול גישור ויישוב סכסוכים מטעם אוניברסיטת בר אילן. בנוסף לכך, היא חברה בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2003.

שירות במס' שפות (2+)

יצירת קשר

תחומי עיסוק

  • אימוץ ילדים
  • דיני משפחה וגירושין
  • הסדרי ראייה
  • ירושות וצוואות
  • אפוטרופסות
  • חלוקת רכוש
  • גירושין

כתבות מאת עוז, ברמן-טל, משרד עו"ד

מחלוקה שווה לחלוקה שוויונית - חלוקת רכוש בגירושין

מחלוקה שווה לחלוקה שוויונית - חלוקת רכוש בגירושין

כשבני זוג מתגרשים, כל הרכוש המשותף ביניהם מתחלק, במטרה ליצור ניתוק כלכלי ולאפשר לכל אחד מהם לצאת לדרך חדשה. כיצד מתחלק הרכוש, מהם שיקולי בית-המשפט לענייני משפחה והאם שיקוליו של בית-הדין הרבני שונים?

6 דק'
הכרה בבן זוג לשעבר של הורה ביולוגי כהורה - סקירה

הכרה בבן זוג לשעבר של הורה ביולוגי כהורה - סקירה

פסק דין של בית המשפט העליון מספטמבר 2014 מהווה תקדים חדשני בנוגע להכרה בבן זוג לשעבר של הורה ביולוגי

7 דק'

שאלות מפורומים

זוגות חד מיניים

קשיים

שלום, שמי מור ואני עושה עבודה בנושא אימוץ בקרב זוגות חד מיניים. אשמח לחוויות אישיות, קשיים, עובדות וכל דבר שיכול לעזור. תודה רבה :)

2
מור | 01.11.15
זוגות חד מיניים

פונדקאות לזוג הומואים למרות שאסור בארץ

שלום מה עלול לקרות לזוג הומואים אם חברה שלהם משמשת כפונדקאית בהסכמה וברצון למרות שבארץ זה אסור? האם יכולים לכלוא אותם זאת עבירה פלילית?

1
קארין | 19.01.16
זוגות חד מיניים

שאלה בנושא תרומת ביצית לבת הזוג

שלום רב, בת זוגתי ואני מעוניינות להביא ילד משותף לעולם, כך שאני אתרום לה ביצית והיא למעשה תישא את ההריון. סוג של פונדקאות. זה מאד חשוב לנו, כדי להרגיש ששתינו שותפות להריון הזה. התכוונו להשתמש לצורך כך בתרומת זרע. האם הרעיון שלנו אפשרי? תודה מראש

1
keren or | 07.12.15
בית דין רבני

רוצים להתגרש אבל לגור באותו הבית

שלום האם זוג יכול לבקש להתגרש לקבל אישור מבית דין רבני ובאותו הזמן להמשיך לגור ביחד או שחייבים בזמן התהליך להיות פרודים לגמרי?

2
דלית | 06.01.16
בית דין רבני

מזונות מהאישה לילדים

למנהל הפורום שלום, לי ולאשתי יש הסכם גירושין, שם כתוב שאני צריך לשלם מזונות לילדים. שמעתי שיש עכשיו החלטה חדשה של בית הדין הרבני שאישה צריכה לשלם מזונות לילדים. איך עושים את זה? אני צריך לפנות לבית הדין ולבקש שהיא תשלם לי מזונות????

1
יפרחאל | 04.01.16
בית דין רבני

באילו עניינים מחליטים בבית הדין הרבני

אני רוצה להגיש תביעת גירושין נגד אשתי בבית הדין הרבני כי היא בוגדת בי. אמרו לי שאפשר לבקש שכל העניינים שלנו יהיו בתוך התביעה, אני מתכוון הדירה שלנו, הפנסיה שלי, הילדים ואפילו המזונות. זה נכון??? כי פעם שמעתי שאי אפשר להחליט בבית הדין על המזונות של הילדים, כלומר הכסף שאני צריך לשלם להם (אפילו שאני לא חושב שאני צריך לשלם, היא הרי בגדה בי!). בקיצור אני לא מבין איך זה עובד. אין לי כסף לעורך דין ואני רוצה ללכת לבד לבית הדין ולבקש שהם יחליטו על הכל ויתחשבו בזה שאשתי בגדה בי עם השכן של ההורים שלה, שם היא נמצאת כל הזמן. תודה, יוסף

1
יוסף | 04.01.16
בית דין רבני

כתובה בבית הדין הרבני

שלום, מבקשת לדעת באילו מקרים אישה תהיה זכאית לתבוע כתובה בבית הדין הרבני. בעלי עזב אותי עם ארבעה ילדים. קיבלתי מזונות ילדים בבית המשפט (ולא מזונות אישה, אפילו שביקשתי) אבל אני לא חושבת שזה בסדר שלא אקבל שום דבר ואצא בלי כלום. אציין כי אין לנו רכוש בכלל והכתובה שלי על סך מליון ₪.

1
הילה ליטמן | 04.01.16
בית דין רבני

האם בית הדין חייב לפסוק

אני ופרודי נשואים כדת משה וישראל ,יהודים +ילד (בחזקתי) הוגשה בקשה למזונות אישה זמניים היות אינני עובדת מאז תחילת הנישואין ובעלי המפרנס העיקרי. עו"ד שלי הגיש בקשה למזונות אישה זמניים ,והבקשה לא נענתה במשך ארבעה חודשים . הדיון הוכחות עוד חודשיים ובעלי לא הצליח להוכיח את טענותיו ולא צירף מסמכים המבססים אותם לגבי זה שיש לי הכנסה ,התנהגותי וכיוצ"ב. אני יודעת שעפ"י חוק והלכה ,אין לשלול את זכאותה של אישה למזונות אישה זמניים עד בירור העובדות אלא אם כן הבעל הצליח להוכיח לפני דיון הוכחות שהאישה אינה זכאית. הבעל לא הוכיח ונהפוכו ,הגשנו תגובה לתגובה שלו עם הוכחות שהוא משקר בכל מיני טענות (המציא טענה מופרכת שאני רופאה במקצועי??? אפילו לא למדתי רפואה) וכל מיני טענות מופרכות שבתגובה צירפנו מכתב ממשרד הבריאות עם הצהרה שאני אפילו לא מתמחה. אך ההרכב החליט להתעלם . שורה זה לא משנה אם הצלחתי להוכיח ,כי עילת ההוכחה על בתובע ובעלי הגיש את התביעה הכרוכה. בה"ד נתן החלטה לאור התגובה של בעלי "לנוכח עמדתו של המשיב ,ידון מזונות האישה במועד שנקבע" . כלומר מה שמנסים להגיד לי שאם אקבל מזונות, הם לא יהיו מזונות זמניים?? כי זה כבר בדיון ההוכחות . האם ניתן לעשות משהו עם ההחלטה? העו"ד לא ממליץ להגיש בקשה לביטול הרכב ,כי לא יאשרו את הבקשה ,הם יתנקמו בי (יש לי מידע אודות ההתנהלות הלא תקינה שלהם, הם ניסו לשכנע אותי להסכים להתגרש ולוותר על הזכויות שלי בהרכב של דיין אחד כשהייתי מיוצגת ע"י הסיוע המשפטי). האם הם חייבים לפסוק לי ואסור היה להם לשלול ממני את המזונות אישה זמניים ,כל עוד לא הצליח להוכיח כי אינני זכאית? או שהם יכולים לעשות מה שבא להם? מה ניתן לעשות כי אני נמצאת במחסור כלכלי מוחלט וצירפתי אליהם את כל אסמכתאות המעידות על כך מביטוח לאומי (אני אפילו לא מקבלת הבטחת הכנסה כי עדיין לא אישרו לי)

1
עדי | 31.12.15
בית דין רבני

הפרוצדורה לפתיחת תיק ברבנות לגירושין

בעלי ואני רוצים להתגרש איפה פותחים תיק גירושין ברבנות - שבה נרשמנו לפני הנישואין או ברבנות שקרובה לאיזור המגורים שלנו?

1
מיה | 16.12.15
בית דין רבני

עזיבת הבית לצורך חיים עם בת זוג

לי ולבעלי יש שני ילדים קטנים. אני החלטתי שאני רוצה להתגרש ולעבור לגור עם בת זוג. אני רוצה לסיים את העניינים עם בעלי בהסכם, אבל ממש חוששת שהוא יתפוצץ ויגיש נגדי תביעות בבית הדין הרבני כי אמרו לי שהם יכולים לקחת ממני את הילדים. האם זה נכון?

1
לאה | 07.12.15
בית דין רבני

הוגשה נגדי תביעת גירושין בבית הדין הרבני בטוענה שבגדתי

שלום, בעלי הגיש נגדי תביעת גירושין בבית הדין הרבני. הוא טען בכתב התביעה שלו שאני בוגדת ושיש לו הוכחות. אני מאד חוששת מההוכחות שהוא אומר שיש לו, למרות שאני בטוחה שלא נתפסתי... האם אני מסתכנת במשהו? אמרו לי לגשת להגיש תביעת משמורת מזונות ותביעת רכוש בבית המשפט מהר כי הוא כאילו לא תבע אותי על הדברים האלו בבית הדין הרבני. אני ממש לא רוצה להיכנס איתו למלחמות וממש רוצה להודות במה שעשיתי ולגמור עם זה. לא רוצה לגמור ברע. יש לנו שלושה ילדים, תאומים בני 3 וילד בן 5. תודה

1
פלונית | 07.12.15
בית דין רבני

תביעת מחצית מהרכוש וכתובה בבית דין רבני

שלום, ביני לבין אשתי התנהלו הליכים בבית המשפט למשפחה, בסופם ניתן פסק דין לחלוקת הרכוש ביננו. חשבתי שבזה נגמרו העניינים הכספיים ביננו, אבל אז הגענו לדיון בבית הדין הרבני בתביעת הגירושין שהגשתי, ואשתי עומדת על כך שהיא זכאית גם לכתובה. למיטב הבנתי אשתי אינה יכולה לקבל גם מחצית מהרכוש (ולדעתי אף יותר) וגם את כתובתה. האם אני צודק?

1
אלי | 07.12.15
בית דין רבני

חובות האישה

שם תוכן הודעה: שלום רב בעלי עזב את הבית לפני כשנה ואינו משלם מזונות מאז צברתי חובות של עשרות אלפי שקלים התיק שלנו מתנהל בבית הדין הרבני (כולל כריכה) האם אוכל לדרוש ממנו את כיסוי כול החובות שצברתי, מבלי שהוא יוכל לדרוש ממני את כיסוי החובות שהוא צבר ? תודה

1
ארגמן | 29.10.15
בית דין רבני

הפרת הסדרי ראיה

האם אני יכול לתבוע את גרושתי על הפרת הסדרי ראיה ולבקש משמורת בבית דין רבני על אף שהתגרשנו בבית משפט לעניני משפחה?

1
גל | 10.09.15
בית דין רבני

דירה בירושה

שלום מהו התהליך לדירה בירושה להעברת בעלות לבנים לאחר מות האם ?(יש צו ירושה ) תודה

4
גרשון | 16.07.15
זוגות חד מיניים

תרומת זרע מחו"ל

אני בחורה לסבית, רווקה בת 38. אני רוצה להביא ילד לעולם לבד מתרומת זרע מחו"ל, כדי שחס וחלילה הילד שלי לא ילך ברחוב ויפגוש את אבא שלו או את האחים שלו וגם כי הבנתי שעלולים לעשות לו בעיות להינשא בעתיד. השאלה שלי, אם אני משתמשת בזרע של תורם מחו"ל האם תהיה לילד שלי גם בעיה להינשא בישראל? אציין כי אני יהודיה, וגם באה ממשפחה מסורתית, כך שהעניין חשוב לי. תודה

1
עינת שם בדוי | 07.12.15
זוגות חד מיניים

אימוץ ילדיי בת זוג למרות התנגדות אביהם

שלום, יש לי 3 ילדים מנישואיי עם בן זוגי לשעבר. ב-4 השנים האחרונות אני חיה עם בת זוג והיא רוצה לאמץ את הילדים. בן זוגי לשעבר לא מוכן לזה ואמר שהוא לא ייתן לזה לקרות. האם בת זוגתי תוכל לאמץ את ילדיי? והאם היא תוכל לעשות זאת גם אם אביהם מתנגד לכך?

1
סיגל | 01.12.15
בית דין רבני

החלטת הרבנות או בית דין למשפחה?

אני פרודה לפני גירושין עם ילד בן 15. הבן רוצה לעבור לגור עם אביו אחרי הגירושין. האם ברבנות קובעים אם ילד נשאר עם האמא או עובר לגור עם האבא או בית דין למשפחה?

1
מירי | 25.11.15