נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

עו"ד רועי לביא

11
שנות נסיון
עברית
עברית
ז'בוטינסקי 65 ראשון לציון
ז'בוטינסקי 65 ראשון לציון

עו"ד רועי לביא עוסק במשפט פלילי ומנהלי. משרד עו"ד רועי לביא הוא משרד בוטיק העוסק בתחומי המשפט הפלילי השונים וכן משפט מנהלי - עתירות אסירים וועדות שחרורים. עו"ד לביא הוא בעל תואר שני במשפט פלילי, חבר הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין, חבר בועדת שב"ס של לשכת עורכי הדין, ושמש כמבקר רשמי בבתי הסוהר מטעם לשכת עורכי הדין.

envelope

להתייעצות עם עורך דין השאירו פרטים ונחזור אליכם

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
התמחויות המשרד

חדשות המשרד

 • החלטה בעתירה: אסיר מסוכן שהורשע ברצח יצא לביקור אחיו

  06.12.2016 open news close news

  בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דן לאחרונה בעתירה של אסיר השפוט לשני מאסרי עולם (נקצבו ל-40 שנה) בגין רצח אחיו, גיסתו ופציעת אחיינו, וקבע כי הוא יצא לביקור אחיו (אח אחר) על אף מידעים המצביעים על מסוכנות גבוהה והתנגדות ועדת אסירי עולם וועדת אלמ"ב בעניין.
  עו"ד רועי לביא ייצג את הלקוח, אשר בקש לצאת לבקר את אחיו, שנמצא במצב בריאותי קשה מאוד.

   

 • הצלחה בעתירת אסיר: שב"ס הסיר הגדרת אסיר המרצה מאסר עולם כאסיר סג"ב

  27.12.2016 open news close news

  לקוח של עו"ד רועי לביא, המרצה עונש מאסר עולם בגין עבירות רצח וסחר בנשק הוגדר מאז מעצרו וברבות הזמן כאסיר סג"ב (סיכון גבוה לבריחה), כך במשך 8 שנים. 8 שנים שהאסיר  מנסה בעצמו להסיר את ההגדרה, אך נדחה ע"י שב"ס ובית המשפט.

  בדיון שהתקיים בעניינו של האסיר לאחרונה נדחה, שכן עו"ד לביא ציין, כי אם שב"ס לא יעבירו לידיו את המידע שהוא מבקש, עליהם להוציא תעודת חסיון.
  מאז הדחייה, גורמים בשב"ס הודיעו כי בכוונתם להוציא תעודת חסיון, וכי הם פועלים בעניין.
  לפני מס' ימים, התקבלה הודעה במשרדו של עו"ד לביא לפיה שב"ס מסיר את הגדרת הלקוח כסג"ב.

   

 • החלטה: אסיר השפוט למאסר עולם קצוב יוכל לצאת לחופשה חריגה

  05.02.2017 open news close news

   

  ביהמ"ש המחוזי בלוד נתן לאחרונה (26.1.2017) החלטה, הקובעת כי אסיר יוכל לצאת לחופשה חריגה.

  אדם השפוט למאסר עולם קצוב (לאחר שהורשע בין היתר ברצח אשתו) בקש לצאת לאזכרת אביו המנוח. שב״ס עמדו על רגליהם האחוריות שלא להוציאו לאזכרה. לטענת שב"ס, עליו להמתין לוועדת אסירי עולם לבחינת מסוכנותו, והיא תתן החלטה בנושא. בנוסף, נטענו טענות בירוקרטיות אחרות, זאת על אף העובדה שהוועדה היתה אמורה להתכנס ימים לאחר מועד טקס האזכרה. לאחר דין ודברים מסרו, כי יהיו מוכנים להוציאו בליווי סוהרים.

  עו"ד רועי לביא התנגד להוצאה בליווי, עמד על היעדר מסוכנות מטעם העותר, ולבסוף בית משפט דחה את התנגדות שב"ס ובקשתם למחיקת העתירה, קבל עמדת האסיר והוציאו לחופשה חריגה.

   

 • ישב 14 שנה בכלא ושוחרר שחרור מוקדם

  05.03.2017 open news close news

  אסיר שריצה מאסר של ארבע עשרה שנה בכלא, שוחרר שחרור מוקדם.

  עו"ד רועי לביא, אשר יצג את האסיר, נדרש להתייצב מול האינסטנציות המשפטיות-מנהליות השונות, כדי לשכנע שאת האסיר הזה ניתן לשחרר שחרור מוקדם.

  בפעם הראשונה, הוועדה סברה שהתוכנית השיקומית אינה מספיקה דיה, ובקשה התייחסות מפורשת מהרשות לשיקום האסיר לגבי אופי הטיפול נוכח העבירות. בפעם השנייה, עדיין הועדה החליטה לא לשחרר. משרד עוה"ד לביא לא ותר. עוה"ד הגיעו לבית המשפט המחוזי, וזה קבל את העתירה כנגד ועדת השחרורים, וקבע ש"הוועדה שגתה", ועליה לדון מחדש בעניינו של האסיר בדחיפות. 

  בהתאם לכך עוה"ד הגיעו לוועדה בפעם הרביעית. בפעם הזו, הועדה הורתה באופן חד-משמעי על שחרורו של האסיר. הפרקליטות בקשה לעכב ההחלטה, ואולם, לאחר ימים מספר הודיעה שאין בכוונתה לעתור כנגד החלטת הוועדה.

   

 • שחרור בוועדת השחרורים - אסיר שרצה מאסר ממושך בשל התמכרות קשה לסמים

  25.05.2017 open news close news

  מדובר באסיר שמרצה מאסר שביעי בכלא כתוצאה מהתמכרותו הקשה רבת השנים לסמים. הוא שולב בטיפול ו'נזרק' ממנו מספר פעמים. בסופו של דבר החל להשתנות. מזה כשנתיים ששנה את חייו. עד כדי כך שוועדת אלמ״ב (אלימות במשפחה) לא התנגדה לשחרורו ורש״א (הרשות לשיקום האסיר) היו מוכנים לקבלו.

  לאחר שיחה ארוכה בין הצדדים, הצליח עו"ד רועי לביא בשיתוף עם עו"ד ענבר קינן לשכנע את המדינה שלא תתנגד לשחרורו המוקדם.