zap group mishpati logo
עו"ד אהוד כליף

עו"ד אהוד כליף

25 שנות ניסיון

 • הלל 4, ירושלים
 • תביעות חברות ביטוח, נזיקין ותאונות, רשלנות רפואית
 • עברית
עו"ד אהוד כליף בעל ניסיון מקצועי של מעל ל- 15 שנה בייצוג תובעים ונתבעים בתחום דיני נזיקין, נזקי גוף ורשלנות רפואית. הוא מייצג הן גופים רפואיים, דוגמת בתי חולים וקופות חולים, והן תובעים. לעו"ד כליף ניסיון מקצועי עשיר בייצוג לקוחות בהליכים משפטיים שונים, ובמקסום רווחיהם בסיום התהליך.
ZAP משפטי

עורכי דין? הצטרפו עכשיו!

ZAP משפטי
שם*
אימייל*
טלפון*

אודות המשרד

עו"ד אהוד כליף בעל ניסיון מקצועי של מעל ל- 15 שנה בייצוג תובעים ונתבעים בתחום דיני נזיקין, נזקי גוף ורשלנות רפואית. הוא מייצג הן גופים רפואיים, דוגמת בתי חולים וקופות חולים, והן תובעים. לעו"ד כליף ניסיון מקצועי עשיר בייצוג לקוחות בהליכים משפטיים שונים, ובמקסום רווחיהם בסיום התהליך.

שירות במס' שפות (1+)

  יצירת קשר

  תחומי עיסוק

  • אובדן כושר עבודה
  • רשלנות רפואית
  • נזיקין ותאונות
  • תביעות ביטוח
  • נזקי גוף
  • תאונות עבודה
  • תאונות דרכים
  • רשלנות רפואית בבתי חולים
  • רשלנות רפואית בקופת חולים

  שאלות מפורומים

  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  ההתעלמות של רופא משפחה מכאבי ראש גרמה למוות

  לפני חודשיים לאחי בן 61 היו כאבי ראש חזקים. רופא המשפחה שלח אותו הביתה ואמר לו לקחת כדור לכאב ראש הוא לא בדק אותו ולא הפנה אותו לבדיקות ויומיים אחרי זה אחי נפטר ממפרצת. האם יש לנו עילה לתביעת הרופא על רשלנות רפואית?

  1
  לימור | 27.09.16
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  רופא משפחה המתמחה בלחץ דם, כמה צריך לבקש על חוות דעת רפואית?

  רופא המשפחה מבקש 2,000 ₪ + מע"מ, על בדיקה ראשונית של התיק הרפואי, האם כדאי ללכת למשפט, האם זה לא הרבה? לאחר מכן, הוא מבקש 6,000 ₪ מע"מ, על כתיבת דו"ח מפורט לבית המשפט, האם זה לא הרבה? תודה רבה לכל העוזרים... 

  1
  איתי | 10.08.16
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  לתבוע את הרופא המנתח או את קופת החולים?

  עברתי ניתוח להוצאת נגע בעור בקופת חולים הרופא אמר שמדובר בניתוח פשוט מאוד ותשאר לי צלקת קטנה שתתבהר עם הזמן אבל בסופו של דבר נותרתי עם צלקת מכוערת לא קטנה והיא לא מתבהרת. את מי אני אמורה לתבוע את הרופא עצמו או את קופת החולים?

  1
  פנינה | 25.07.16
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  זלזול מומחה בטענות המטופל - איך אפשר להוכיח רשלנות רפואית

  הלכתי עם קרובת משפחתי לרופאת המשפחה וסיפרנו לה על כאבים חוזרים ונשנים והירדמות באצבעות ונפיחויות. הרופאה בדקה ואמרה שזה כלום על אף ההסטוריה הרפואית המוכרת והכדורים שהיא נוטלת. מספר ימים לאחר מכן הקרובה אושפזה בבית חולים עם חום גבוה ומאז היא בטיפול נמרץ ללא הכרה. איך מוכיחים מילה שלנו מול המומחה, שלא היה בסדר וזלזל בנו?

  2
  תומר | 02.06.16
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  התעלפות ופגיעה בשיניים בקופ"ח

  שלום, לפני כ 10 שנים ביקרתי אצל אחות קופ"ח כללית בשביל בדיקת דם שגרתית. לאחר הבדיקה נעמדתי ולאחר מספר שניות התעלפתי ונפלתי בחדר האחות. כתוצאה מהמכה נשברו 2 שיניים והייתה פגיעה בשורש שכיום - לאחר 10 שנים, כאשר אני בת 20 - גרמה לשינוי צבע ודלקות והצריכה טיפולי שורש, השלמות והלבנות ותצריך טיפולים נוספים בעתיד. האם יש עילה לתביעה וקבלת פיצוי? תודה רבה, סתיו.

  1
  סתיו | 05.09.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  תביעת רשלנות רפואית אחרי שצינור הנשמה התנתק בלילה והחולה נפטרה

  שלום רב, אשתי בת 80 אושפזה בבית חולים בעקבות דלקת ריאות. היא חוברה למכונת הנשמה ובאמצע הלילה צינור ההנשמה התנתק. הצוות הרפואי התעלם מהתראת החירום של מכשיר ההנשמה והיא נפטרה. בהנחה כי יש בידי הוכחות על התעלמות הצוות מניתוק מכשיר ההנשמה (מקבילות לצילום האירוע כולו), האם יש טעם בתביעת פיצויים? תוחלת החיים שהעריך בית החולים היה גיל 81-82. תודה רבה.

  1
  נדב | 31.08.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  טיפול לקוי בסרטן בפעם הראשונה

  לפני 5 שנים מצאו גוש בשד של גיסתי. היא עברה כימותרפיה ויצאה מזה. עכשיו היא לפני כריתת שד בגלל שהסרטן חזר והפעם בצורה יותר קשה מהפעם הראשונה. יש לנו הרגשה שאם הרופא שטיפל בה אז היה מטפל במקרה שלה בצורה אחרת היא לא הייתה צריכה לעבור כריתה עכשיו. האם אנחנו צודקים? האם הרופא הראשון פעל ברשלנות?

  1
  הילה | 31.08.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  תביעה בגלל אשפוז נוסף עקב זיהום בפצע מנותח

  אשתי עברה ניתוח בבי"ח ושוחררה שבוע אחרי הניתוח הביתה. היא שוחררה חבושה למרות שאיזור הניתוח עדיין לא החלים במלואו. יומיים אחרי השחרור מהבי"ח היא סבלה מחום כאבים ונפיחות ועכשיו היא שוב פעם מאושפזת בגלל שיש לה זיהום באיזור המנותח. האם יש עילה לרשלנות?

  1
  יגאל | 18.08.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  פד בבטן אחרי ניתוח קיצור קיבה

  שלום עברתי ניתוח קיצור קיבה ואחרי חודשים של זיהומים וקבלת אנטיביוטיקה נמצא שהשאירו לי פד בבטן. האם מגיעים לי פיצויים?

  1
  מרב | 23.07.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  הידבקות בחיידק אלים בבית החולים

  דוד שלי עבר תאונת דרכים והגיע לחדר מיון. הוא היה מאושפז בבית החולים שבוע בערך. חוץ מהתאונה שהוא עבר הוא היה בן אדם בריא שלא סבל מבעיות בריאותיות כלשהן הבעיה היא שהוא נדבק בחיידק בבית החולים שידוע לנו שאדם אחר שהיה מבוגר יותר ממנו נפטר מאותו החיידק יום לפני שמצאו אצל דוד שלי את החיידק. כרגע אנחנו מחכים לראות מה יהיה. האם יש לנו עילה לתבוע את בית החולים על הידבקותו בחיידק?

  1
  דניאלה | 07.07.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  חדירה לתיק רפואי בקופת חולים

  מבקש לדעת אם יש עילה לתביעה לקופת חולים על חדירות לפרטיות הזויה שקרתה בקופת חולים. הזמנתי תור אצל רופא מקצועי , הגעתי לבדיקה, והרופא מסתכל במחשב ומודיע לי שכבר נבדקתי וקיבלתי טיפול לפני מס' ימים ביום שישי כשבאותו היום כלל לא יצאתי מהבית ושהייתי אצל רופא אחר שמקבל במרפאה אחרת שאיני מבקר בה כלל ואני בכלל גם לא קבעתי תור אצל הרופא הזה שאיני מכיר ולא ביקרתי אצלו אף פעם.והרופא אמר שגם קיבלתי טיפול בזריקות???? תמוהה מאוד, כיצד טעות כזו קרתה. הרופא השני חדר לפרטיותי לתוך התיק הרפואי שלי וכיצד? ורשם לי טיפול על מחלה שאיני חולה בה כלל ? חודש וחצי שאני מחכה לתור הזה ובסוף הרופא סירב לקבל אותי וגם לא האמין לי בטענה שהוא לא יודע למי להאמין ולא יקבל אותי עד שיתקנו את הבעיה. הפקידה גם לא האמינה לי שאני לא הלכתי לרופא ההוא, היא אמרה לי אולי נתת את הכרטיס שלך למישהו אחר??? הפקידה אמרה שמנהלת הסניף איננה לבוא עוד כמה ימים כשתחזור ולדבר ואיתה. בינתיים לא נבדקתי ולא קיבלתי טיפול רפואי הרופא סירב לקבל אותי ואמר שלא יכול לתת לי טיפול במקרה דנן. הפקידה קבע לי תור לעוד שבועיים שיגמר הרבעון. הרופא "השני ההוא" נכנס לתיק הרפואי שלי ורשם לי מחלה ותרופות של אדם אחר שזה לא אני. חשתי עוגמת נפש ועלבון שלא מאמינים לי לא קיבלתי ולא זכיתי כלל לטיפול ובדיקה רפואית הרופא סירב לקבל אותי כשאני למעשה חיכיתי לתור כחודש נאמר לי ע"י הפקידה שאני צריכה "לרוץ" "ולהטרטר" לאותו רופא ו"ההוא" לדבר איתו שיתקן את הטעות כשהמרפאה רחוקה מאוד וזקוקה לתחבורה. והאם זה תפקידי לעשות זאת כשהטעות של הקופ"ח וחוץ מזה מי יתן לי להכנס ללא תור מראש? אם לא הייתי שמה לב מה ההשלכות של טעות כזו לגבי העתיד? כיצד קרתה טעות נוראית כזו? הערה: זו הפעם הראשונה שבאתי לרופא מקצועי בתחום הזה לאחר שלוש שנים לא הייתי אצל רופא מקצועי בתחום זה. אודה לדעתך במקרה זה, כי אני רוצה לתבוע את הקופ"ח.

  1
  מאיר | 19.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  רשלנות בבדיקה אחרי תאונה

  סבא שלי בן 79 עבר תאונת דרכים הוא חצה את הכביש ורכב פגע בו וסבא שלי נפל ונפגע בפנים בעיקר באף. בבית חולים טיפלו תפרו לו את אף האף שלו נפתח לכל האורך אבל לא בדקו אם יש לו שבר לא עשו צילום, כלום. הוא שבר גם את האף ולא טיפלו בזה. האם יש מקום לתביעה?

  1
  חנה | 18.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  לא בדקו את השמיעה של בתי

  אחרי הלידה של בתי היא לא עברה בדיקת שמיעה כפי שהייתה אמורה לעבור. אנחנו חודשים אחרי הלידה ומתברר שהיא לא שומעת לחלוטין. היא חירשת. אם היו בודקים אותה אחרי הלידה כמו שהיו אמורים לעשות היו עולים על הבעיה אולי היא הייתה מקבלת טיפול מתאים. מה בידינו לעשות עכשיו?

  1
  דודי | 08.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  אובדן כושר עבודה עקב רשלנות רפואית ושאלה בט תביעה

  בטופס תביעה לקצבת נכות של קרן פנסיה, ישנה שאלה- ציטוט : "נא ציין מס' שנות לימוד, תואר אקדמאי, קורסים מקצועיים וכו'" האם קורס שאדם שעבד שנים כמזכיר (מזכירה גבר), עשה למטרת השכלה (ולא למטרת מקצוע) ושבו לומדים איך לסחור בבורסה האמריקאית, קרי לומדים איך לנהל לעצמך תיק השקעות אישי בבורסה. נחשב / נכלל בהגדרה של קורס מקצועי שיש לדווח עליו במענה לשאלה שלעיל של קרן הפנסיה? תודה

  1
  אלמוני | 07.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  האם המתנה שעות במיון בית חולים היא רשלנות?

  שלום רב לעו"ד כליף מודה לך מאוד על התשובה המהירה לשאלתי הקודמת. לצערי יש עוד עניין שאני זקוק בו לעצתך. אימי, בת 79, חולה בדמנציה בשלב די מתקדם. היא נעזרת בעובדת סיעודית 24. אבי, בן 80, חולה אף הוא במחלות שונות (לב, סוכר ועוד) ומתקשה מאוד בניידות. לפני כשבועיים סבלה אימי מבעיות קשות במערכת העיכול, עם כאבי תופת ממש. הוריי נסעו בסופו של דבר למיון בית החולים קפלן . הם הגיעו לבית החולים בשעות הבוקר, נרשמו וכו' והמתינו לבדיקה. חלפו כ- 3 שעות שבמהלכן הם ממתינים לבדיקה של איזשהו איש צוות, אך לשווא. ואף אחד מהצוות לא הסתכל עליהם, חרף תחינותיהם ולמרות שאימי פשוט התפתלה מכאבים. פשוטו כמשמעו. בשלב מסויים הגיע אחד מאחיי וניסה לסייע להם. הוא ניסה להגיע לאחראיעל חדר המיון והתברר לו שהתיק של הוריי פשוט זרוק על הרצפה ליד הדלפק ואף אחד אפילו לא טרח לעיין בו. לשאלתו מתי יראה אותם רופא, נענה שזה ייקח לפחות עוד שלוש שעות. הורי התקשרו לרופא המשפחה וזה המליץ להם לגשת למוקד טרם במודיעין ששם לפחות "יסתכלו עליהם". כך הם עשו, עזבו את בית החולים, ובאמת זכו לטיפול מיידי וטוב במוקד טרם. היום, ממש בבחינת הרצחת וגם ירשת, קיבלו דרישת תשלום מקפלן ע"ס 350 ש"ח ! מה דעתך? האם יש רשלנות של קפלן על כל שעות הסבל של הוריי בבית החולים? הרי כיום ידוע שחדרי המיון "מפוצצים" ובית החולים בטח יטען שהוא "עושה את כל מה שהוא יכול". תודה!

  1
  מני | 02.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  האם מבחינה משפטית נחשב כמאפיין של המחלה

  כאשר רופא (כללי) לא רופא פסיכיאטר רושם בדו"ח לגבי חולה בסכיזופרניה, כי מדובר במחלת סכיזופרניה מלווה התקפי זעם. האם מבחינה משפטית המשמעות לכך היא שהתקפי הזעם מהווים אחד ממאפייני המחלה?

  1
  ללא | 02.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  מוות עקב עיקוב בטיפול של קופת חולים ובית חולים

  שלום רב, קרוב משפחה נפטר בן 65 עקב שטף דם במוח בבית חולים. שנים רבות קודם למותו היה חולה מאוד במחלה נדירה ועבר ניתוחים קשים בראשו. מאז היה במעקב ובטיפול תרופתי. כמה ימים קודם פטירתו הגיע לרופא משפחה בקופת חולים פעמיים עם תלונות על כאבי ראש, באזור אחורי, ונשלח הביתה עם משככי כאבים ותרופות להורדת לחץ דם. ביום הפטירה סבל מכאבי ראש קשים ביותר עד שהזמין לעצמו אמבולנס! הוא פונה בשעות הצהריים המוקדמות, בהכרה, אולם בבית החולים התדרדר ואיבד הכרה. בבית החולים ביצעו CT אולם היות שאין בו מחלקה נוירוכירורגית, שלחו את התשובות לבית חולים אחר שבו יש מחלקה נוירוכירורגית. בהתייעצות טלפונית (שאינה מתועדת פרט לעצם ביצוע התייעצות) הוחלט להשאירו בבית החולים שאליו פונה. במהלך הלילה הסמוך, נפטר. אבקש לדעת האם יש כאן רשלנות של בית החולים או של רופא המשפחה. תודה רבה

  1
  מני | 01.06.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  חוסר טיפול ובדיקות של רופאת משפחה

  שלום רב בעלי נפל בבית והיו לו כאבים חזקים בגב הלכנו לרופאת משפחה שלנו בקופת חולים שלא טרחה לבדוק אותו וקבעה שהוא צריך משככי כאבים. במשך כמה ימים הוא לקח משככי כאבים שלא עזרו לו והוא המשיך לסבול מכאבים. בסופו של דבר החלטנו ללכת לחדר מיון ושם בדקו אותו והתברר שזזה לו חוליה בגב ועכשיו הוא מטופל. האם נוכל לתבוע את רופאת המשפחה שלא בדקה אותו ושלחה אותו הביתה בלי המלצה לצילום לפחות?

  1
  לימור | 28.05.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  תביעת רשלנות רפואית כנגד בית חולים

  אבא שלי הופנה לביה"ח ע"י רופא המשפחה עם צהבת. היתה חסימה בכיס המרה, ונדרש הליך של ניקוז המרה החוצה. הוא אושפז, אך בשל חוסר בכוח אדם, לא טופל, ונקבע לו תור לביצוע ההליך רק לשבוע אח"כ. כל אותו הזמן הוא היה מאושפז בביה"ח, והתריע בפני הרופאים שאם לא יבוצע ההליך המרה תזהם את גופו והמערכת החיסונית שלו תקרוס. בקשותיו נפלו על אוזניים ערלות. יום לפני התור שנקבע הוא התמוטט, והמערכת החיסונית כשלה. במשך חודשיים ניסו להציל אותו אך הוא נפטר. הוא היה במצב מאד קשה, ומדוכא, וביקש שאבטיח לו שלא אשתוק על מה שהם עשו לו. עכשיו אני רוצה לקיים את ההבטחה. האם התביעה צריכה להיות כנגד בית החולים (על כך שלא הפנה משאבים וכוח אדם למחלקה שמבצעת את השתלת הנקז), או את הרופאים על-כך שהחליטו שאמנם הוא מבוגר (78) אך נראה חזק מספיק בשביל לחכות שבוע לטיפול?

  1
  בינה | 27.02.16
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  חתך נשאר פתוח לאחר שהמקום שהודבק לא מיועד להדבקה

  בני בן ה-5 נחתך באגודל חתך עמוק, הרופא שטיפל בו הדביק עם דבק מיוחד שמדביק רקמות וחבש,התבקשנו להסיר את התחבושות לאחר 4-5 ימים, כשנגשנו להסיר מסתבר שהחתך נשאר פתוח לגמרי ושהאזור הספציפי הזה לא מיועד להדבקה אלא לתפרים. מאחר וכבר עברו למעלה מ24 שעות לא ניתן לתפור.... בני נשאר עם אצבע פתוחה וסובל מכאבי תופת. האם יש כאן עילה לתביעה?

  1
  סיגל | 17.01.16
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  רשלנות רפואית בזמן ניתוח פלסטי?

  קבעתי עם רופא פלסטי שעשה לי ניתוח הגדלת חזה החלטנו ביחד על גודל מסוים לפני הניתוח ובזמן הניתוח הרופא החליט על דעת עצמו להכניס שתל יותר קטן ממה שקבענו. האם זאת רשלנות?

  1
  תמר | 23.11.15
  רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים

  כניסה להיריון לא תקין למרות התקן "טבעת"

  הייתי במשך שנה עם "טבעת" ועם ההתקן נכנסתי להיריון שהיה לא תקין. האם זה קרה כתוצאה מרשלנות של הרופאה שלי?

  1
  דניאלה | 20.10.15