נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

היום זה קורה: תמ"א 38 - משפטי live ב - 8.5.2018

תמ"א 38 והתחדשות עירונית - זה כאן! נפגשים בקריה האקדמית אונו (אולם כלנית) בשעה 19:00: כל התשובות, הערב

מאת: מערכת זאפ משפטי| | 3
היום זה קורה: תמ"א 38 - משפטי live ב - 8.5.2018

מי מאיתנו לא שמע בשנים האחרונות על תמ"א? נדמה שהיא 'מציצה' מכל מקום - בבניין שלכם שוקלים לעשות תמ"א, בבניין של השכנים, אלו שגרים ממש מולכם, כבר התחילו לבצע תמ"א, ואילו אצל החברים שלכם, שגרים בעיר אחרת, יש התנגדות לביצוע תמ"א, ולכן העניין מתעכב.

שאלות העולות בנושא תמ"א 38

אז היכן בעצם הכשלים? מדוע לעיתים דיירים מתנגדים? איך תוכלו לדעת אם מתוכננת תמ"א בבניין שבו אתם גרים או עומדים לשכור בו דירה?
אין ספק, כי שאלות רבות עולות. זהו נושא מורכב, שמצריך ידע רב והמצאות בפרטים הקטנים.

מיטב עורכי הדין והמומחים בנושא תמ"א 38 והתחדשות עירונית, יתכנסו ב- 8.5.2018 בקריה האקדמית אונו במסגרת משפטי live, וישיבו על השאלות שלכם

מענה ממיטב המומחים

על כל אלו ועוד תקבלו מענה, ממיטב עורכי הדין והמומחים בנושא תמ"א 38 והתחדשות עירונית, שיתכנסו ב-8.5.2018 בקריה האקדמית אונו במסגרת משפטי live, וישיבו על השאלות שלכם.

לפרטים והרשמה לחצו כאן

את הכנס ינחה ארז רותם - לשעבר כתב לענייני משפט ופלילים, חדשות ערוץ 2.

הדוברים בכנס

1. עו"ד שי אליאב - שותף במשרד גינדי-כספי, המתמחה בנדל"ן ותכנון ובניה. עו"ד אליאב ידבר על הנושא: איך עושים זאת נכון?

2. עו"ד דן הלפרט - מומחה בהתחדשות עירונית, מ"מ יו"ר ועדת התחדשות עירונית לשכת עורכי הדין (מחוז ת"א). עו"ד הלפרט ידבר על  עניין היזם - איך בוחרים את היזם שימקסם את התמורות וימזער את הסיכונים.

3. מר אליאב דיקשטיין - אב-גד איכות בהתחדשות. מר דיקשטיין ידבר על תפקיד היזם ומערכת השיקולים שלו בפרויקט תמ"א.

4. עו"ד נריה כהן - ראש מחלקת התחדשות עירונית במשרד פלס, מוזר, כהן ושות'. עו"ד כהן ידבר על חשיבות הנציגות בבית משותף.

5. עו"ד קרן קפל שמואלי - שותפה מייסדת במשרד עורכי הדין גל און קפל שמואלי - עו"ד קפל שמואלי תדבר על דיור חלופי, שוכרים ומשכירים - מהן הזכויות שלכם?

6. עו"ד מיכל סיני - עוסקת במקרקעין ובתעבורה – עו"ד סיני תדבר על חשיבות חוות דעת שנייה של עורך דין ומקסום הזכויות.

7. עו"ד מיכה גדרון - לשעבר יו"ר ועדת ערר מחוזית לתכנון ובניה מחוז ת"א. עו"ד גדרון ידבר על הנושא הבא: איזה מסלול תמ"א עדיף - חיזוק או הריסה ובנייה מחדש.

נציין, כי כל הרצאה תמשך 7 דקות.

נשמח לראותכם באירוע!

 

תמ"א 38 ו"פינוי-בינוי" הם פרויקטים שמטרתם לחזק ולעבות מבנים ישנים או לבנותם מחדש, בהתאם לתקן 413 (תקן עמידות ברעידות אדמה)

מהי תמ"א?

תמ"א 38 ו"פינוי-בינוי" הם פרויקטים שמטרתם לחזק ולעבות מבנים ישנים או לבנותם מחדש, בהתאם לתקן 413 (תקן עמידות ברעידות אדמה). בתמורה לשיפוץ הדירות והמבנים, הדיירים מקבלים תוספת משמעותית לדירתם, לדוגמא: חנייה, ממ"ד וכד', וגם היזם נהנה מכך, באשר הוא מקבל שטח/ דירות שאותן הוא יכול לשווק.

תיקון 4 אמור להציע להרחיב את תחולת חוק חיזוק המבנים גם למבנים עסקים ומשרדיים ולא רק בנייני מגורים

תיקון 4 לתמ"א 38

תיקון 4 לתמ"א 38, המצוי בדיוני המועצה הארצית כבר זמן רב, הוא תכנית מורכבת ומהפכנית שאמורה לתת מענה לכשלים בישומה של תמ"א 38.

תיקון 4 אמור להציע להרחיב את תחולת חוק חיזוק המבנים גם למבנים עסקים ומשרדיים ולא רק בנייני מגורים. בהתאם לכך, יש הסבורים, כי תיקון זה מסתמן כתוכנית שתיצור מהפכה בתחום ההתחדשות העירונית. כל הצדדים יוכלו ליהנות, שכן פוטנציאל הרווח של היזם יעלה, ואך הדיירים, שדירתם תהיה עמידה בפני רעידות אדמה. גם הרשות המקומית תהנה מהרחבת תחולת החוק.

 

האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
תמ"א 38 פינוי בינוי התנגדות דיירים

קבע פגישה עם