נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

שוכרים חוקר פרטי? שימו לב שאתם לא מפריעים לחקירה

הזמנתם שירותי חוקר פרטי? אל תעשו טעויות שעלולות להפריע למהלך החקירה ולשבש את תוצאותיה. כל מה שכדאי להימנע ממנו על מנת להבטיח חקירה מוצלחת ויעילה

שוכרים חוקר פרטי? שימו לב שאתם לא מפריעים לחקירה

חשד לבגידה, תרמית או הונאה הם מצבים שאיש מאיתנו אינו מאחל לעצמו, הן ביחסים רומנטיים זוגיים, הן ביחסי חברות או משפחה והן בקשרים המקצועיים שאותם אנו מנהלים. במקרה של חשד שמתעורר, הדרך היעילה ביותר לברר את אמיתותו היא לנהל חקירה אחרי מושא החשד. למרבה הצער, רצונו העז של האדם שחש נבגד או מרומה לגלות את האמת עלול לפגום בשיקול דעתו ובאיפוק הנדרש ממנו. כתוצאה מכך, הוא עלול לנקוט, במודע או שלא במודע, בצעדים שרק ירחיקו אותו מלהגיע לתשובה.

הרוב המוחלט של המעקבים החובבניים מסתיים בחשיפת המעקב על ידי הצד הנחקר. מאותו הרגע, בעקבות הידיעה שהוא נמצא תחת מעקב, יהפוך הנעקב לזהיר הרבה יותר

טעות ראשונה: לנסות לחקור בעצמכם

הטעות הראשונה והגדולה ביותר של אנשים שחושדים באדם קרוב היא ההחלטה שלהם לעקוב או לנסות להתחקות אחריו בעצמם. בין אם ההחלטה נעשית מתוך רצון לחסוך בהוצאות, להישאר בשליטה או מכל סיבה אחרת, מדובר בצעד שמאוד לא מומלץ לעשות, ויש לכך כמה סיבות:

  • אין לכם ניסיון בביצוע חקירות ומעקבים.
  • אין לכם את הציוד הנדרש.
  • אתם עוברים על החוק: לפי חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה - "לא יעסוק אדם כחוקר פרטי אלא אם יש בידו רישיון לכך".

הרוב המוחלט של המעקבים החובבניים מסתיים בחשיפת המעקב על ידי הצד הנחקר. מאותו הרגע, בעקבות הידיעה שהוא נמצא תחת מעקב, יהפוך הנעקב לזהיר הרבה יותר, כך שאפילו חוקר פרטי מקצועי ומנוסה יתקשה לעקוב אחריו, לפחות לזמן מה.

במקרה כזה, כשהצד החושד יפנה לבסוף למעקב מקצועי הוא כבר ישלם הרבה יותר, שכן כדי להתגבר על הזהירות של הנעקב ולהשיג תוצאות, יידרשו אמצעים נוספים, כגון: עיבוי מערך המעקב, הוספת עוקב נוסף, שימוש בציוד טכני משוכלל יותר (כמו מצלמות שמשדרות לרחוק בזמן אמת) ועוד. בנוסף, בעיקר במקרים בהם היחסים בין יוזם החקירה לצד הנחקר אינם טובים, עלול המקרה להגיע למשטרה ונגד ה"חוקר" עשוי להיפתח תיק פלילי בגין הטרדה.

התקנת GPS לרכב של החשוד, התקנת מכשיר ציטוט, חדירה לנייד באמצעים טכנולוגיים כאלה ואחרים וצילום החשוד במקום פרטי – פעולות אלו ועוד רבות אחרות הן עבירות פליליות שעליהן אתם עלולים לשלם ביוקר

טעות שנייה: "לעזור" לחוקרים

עבודתו של החוקר הפרטי כפופה להגדרות החוק וכל מידע שהוא משיג במהלך החקירה צריך להיות מושג באמצעים חוקיים. מעקב שנעשה באופן פרטי, ללא רשיון ותוך שימוש באמצעים לא חוקיים, הוא עבירה על החוק.

בהמשך לסעיף הקודם, לא פעם אנחנו מקבלים תיק לאחר שבוצעו בו צעדי חקירה עצמאיים, או נתקלים במהלך החקירה בנסיונות "עזרה" של המזמינים. עליכם לדעת כי התקנת GPS לרכב של החשוד, התקנת מכשיר ציטוט (האזנה מרחוק), חדירה לנייד באמצעים טכנולוגיים כאלה ואחרים וצילום החשוד במקום פרטי – פעולות אלו ועוד רבות אחרות הן עבירות פליליות עליהן אתם עלולים לשלם ביוקר. הראיות שיושגו באמצעותן לא יהיו קבילות בבית המשפט, לא יותרו לפרסום בשום צורה ועשויות לשמש, בסופו של דבר, רק את הצד שנתפס.

ייתכן שיידרשו שעות ממושכות של מעקב, אך רק באמצעותן יקבל החוקר הפרטי את התמונה המלאה שתאפשר לו להגיע לראיות חותכות

טעות שלישית: לנסות לחסוך בעלויות החקירה

פעמים רבות אנו נתקלים בלקוחות שמנסים לחסוך במספר שעות מעקב ולהנחות את החוקרים לזמני מעקב מסוימים בהם, לתחושתם, ניתן יהיה לתפוס את הנעקב "על חם". ברוב המקרים, ניסיונות אלה לא צולחים ובסופו של דבר עולים למזמין החקירה הרבה יותר.

עליכם לבחור חוקר פרטי שאתם סומכים עליו ולתת לו לנהל את החקירה על פי החלטותיו המקצועיות. ייתכן שיידרשו שעות ממושכות של מעקב, אך רק באמצעותן יקבל החוקר את התמונה המלאה שתאפשר לו להגיע לראיות חותכות. תנו בחוקר אמון, סמכו עליו שהוא מעוניין בטובתכם ואפשרו לו להדריך אתכם ברגעים קשים אלו. בסופו של דבר, רק כך תצליחו גם לחסוך בעלויות וגם לקבל הוכחות שיאששו או יפריכו את חשדותיכם.

על אף המורכבות והתחושות הקשות, אם אתם רוצים שהחקירה תוביל לתוצאות, יהיה עליכם להתנהג כרגיל. אחרת, אתם עלולים לחשוף את החשדות ולאפשר לצד הנחקר ולהיזהר יותר במעשיו

טעות רביעית: להסגיר את החשדות שלכם

כפי שהזכרנו, הזמנת חקירה פרטית תדרוש מכם המון סבלנות ויכולת התעלות, בהן קשה מאוד לעמוד. מרגע שעלה בליבכם חשד מסוים, ילוו אתכם דאגות, חששות וגם לא מעט כעסים ותחושת עלבון. רבים מכם יתקשו להתנהג כרגיל מבלי להסגיר את חשדותיכם וירצו כבר "לפוצץ" את החשד ולקבל תגובה מיידית מהצד השני.

ברוב המקרים, כל עוד החקירה לא הגיעה לסיומה, עדיין לא תהיה לכם הוכחה משמעותית שתאפשר לכם להעמיד את הצד השני מול מעשיו ללא יכולת להכחיש. התוצאה, לרוב, תהיה ריב גדול והרסני שרק יאפשר לצד הנחקר להציג תירוץ מוצלח ולהיזהר יותר במעשיו. על אף המורכבות והתחושות הקשות, אם אתם רוצים שהחקירה תוביל לתוצאות, יהיה עליכם להתנהג כרגיל.

במשרד חקירות מקצועי ואיכותי יוצאים בממוצע כל יום שלושה צוותי חקירה לשטח, כל אחד מהם מגויס בציוד החקירה המשוכלל והמתקדם ביותר, בהתאם לצורכי החקירה

תנו לאנשי המקצוע לבצע את העבודה

ברגע שמתעורר בכם חשד, או שמצאתם קצה חוט, חשוב לפנות לחוקר פרטי לייעוץ. ברוב משרדי החקירות, פגישת ייעוץ ראשונית אינה בתשלום. לאחר ששטחתם בפני החוקר את פרטי המקרה, מומלץ להקשיב לדבריו ולפעול על פי הנחיותיו. קחו בחשבון שבניגוד אליכם, הוא ראה ושמע מקרים כאלה ואחרים אינספור פעמים, ויודע שלרוב הם מתנהלים ומסתיימים באופן דומה.

חשוב לזכור כי גם לחוקר הפרטי אין סמכות לעבור על החוק ולבצע פעולות כגון האזנת סתר, חדירה לפרטיות, צילום במקומות בהם זוג מתייחד וכדומה, אך חוקר פרטי מורשה ומנוסה יידע מהם גבולות החוק ויחזיק בבעלותו ארגז כלים רחב באמצעותו הוא יכול להגיע לחקר האמת.

במשרד חקירות מקצועי ואיכותי יוצאים בממוצע כל יום שלושה צוותי חקירה לשטח, כל אחד מהם מגויס בציוד החקירה המשוכלל והמתקדם ביותר, בהתאם לצורכי החקירה. אחוזי ההצלחה בתחום החקירות הפרטיות הם גבוהים מאוד (מעל 80 אחוז) כך שבדרך כלל, אם ישנה בגידה, תרמית או הונאה – היא תימצא.

לפיכך ולסיכום, מומלץ שלא תיקחו את החוק לידיכם ותימנעו מלהקשות על מאמצי החקירה של החוקרים. ככל שהצד הנחקר לא ירגיש בשינויים אצלכם, כך החקירה תהיה יעילה יותר.

שמוליק ממן הוא חוקר פרטי, בעל משרד החקירות קואנטין חקירות המתמחה בביצוע מעקבים מכל הסוגים בכל הארץ

ליצירת קשר עם קואנטין חקירות פרטיות
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
חוקרים פרטיים האזנת סתר חוקר פרטי
שמוליק ממן, קואנטין חקירות

קבע פגישה עם
שמוליק ממן, קואנטין חקירות

כשצריכים חקירה, מכל סוג שהוא, פונים אל קואנטין חקירות פרטיות! במשרד החקירות שלנו תוכלו לקבל את כל השירותים...

לפרופיל המלא