נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

התשלום עבור עגלות ילדים באוטובוסים יבוטל

הצעת החוק אושרה, ומעתה הורים לילדים קטנים, אשר משתמשים בתחבורה הציבורית ומעלים את העגלות עמם, לא יופלו לרעה

מאת: מערכת משפטי| | 2
  התשלום עבור עגלות ילדים באוטובוסים יבוטל

בעקבות פנייתם של עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און מלפני כשנה, הוחלט כי יבוטל התשלום עבור עגלות ילדים באוטובוסים.

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה שלשום את הצעת החוק, לפיה הורים יוכלו לעלות עם עגלות ילדים לאוטובוסים ללא תשלום.
כבר לפני כשנה פנו עורכי הדין בר-און וכהן לשר התחבורה ישראל כ"ץ, כדי שיתקין תקנות חדשות בנושא תשלום עבור עגלות ילדים בתחבורה ציבורית.

כפי שהסבירו עורכי הדין בר-און וכהן בפנייתם, הורים הנוסעים עם ילדיהם, בני פחות מ- 5 שנים, בתחבורה ציבורית, נאלצים לשלם מחיר כפול. רק אם ההורה מסכים לקפל את העגלה ולהחזיק את התינוק בידיו, יזכה להטבה המגיעה לו לפי חוק – נסיעה חינם לילד עד גיל 5.

עורכי הדין בר-און וכהן הסבירו בפנייתם לשר התחבורה, כי הבעיה מתעוררת במלוא עוזה כאשר האוטובוסים מלאים בנוסעים, וכל מקומות הישיבה בהם – תפוסים. במקרה כזה, כאשר הורה עולה לאוטובוס עם ילד בעגלה, ונדרש לקפלה ולהחזיק בנוסף לעגלה גם את ילדו בידיו, וזאת בעמידה במשך כל הנסיעה – הדבר אינו בטיחותי בעליל.

הורה אחראי, המסרב ליסוע בעמידה תוך אחיזת ילדו בידיו, בשל הסכנה הבטיחותית הגלומה בכך – ומעדיף להותיר את ילדו בעגלה, באופן בטיחותי יותר – מחוייב בכרטיס נוסף.

יוצא איפוא, כי דווקא הורים לילדים קטנים שעושים שימוש בתחבורה ציבורית, ואינם נהנים ממעמד כלכלי גבוה – נאלצים לשלם עבור כרטיסים כפולים, דבר המעמיס עליהם הוצאה נוספת של מאות ש"ח בחודש !

אפליה לרעה
לטענת עורכי הדין בר-און וכהן, מעבר לבעיות הבטיחות הנובעות מההנחיה לקפל את עגלות הילדים,
גורמת ההנחיה לאפליה לרעה של ציבור זה.

לצורך ההשוואה – נוסעים שגוררים אחריהם עגלות שוק, אינם נדרשים לשלם בגינן כרטיס נוסף. כך אף נוסעים הסובלים מעודף משקל קיצוני, ה"תופסים" שני כסאות – משלמים, כל אחד, כרטיס אחד בלבד.

כאמור, בעקבות פנייתם של עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און מלפני כשנה, אושרה  שלשום הצעת החוק, לפיה יוכלו הורים לעלות עם עגלות ילדים לאוטובוסים ללא תשלום, ויבוטל התשלום עבור עגלות ילדים באוטובוסים.

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
הצעת חוק אפליה אפליה פסולה
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא