נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

הוצאה לפועל ופשיטת רגל – שאלות נפוצות מהפורום

לא תיארתם לעצמכם שזה יקרה לכם אי פעם- חובות, עיקולים, מכתבי אזהרה... לפניכם שאלות ותשובות חשובות מפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל בניהולו של עו"ד אסף אביקסיס.

מאת: מערכת משפטי| | 3
הוצאה לפועל ופשיטת רגל – שאלות נפוצות מהפורום

הוצאה לפועל
שאלה: קבלתי מכתב מהוצאה לפועל על צ'ק שחזר והיה במכתב צו תשלומים של 1000 ש"ח בחודש. כל הסכום הוא 15000 . שילמתי  כבר 3 תשלומים, ופתאום קבלתי מכתבים המודיעים כי הזוכה הטיל עיקול חשבון בנק ועיקול רכב על אף שהוא ידע שאני משלמת 1000 ש"ח כל חודש. הגשתי בקשה לביטול הליכים , וביטלו לי את העיקול בחשבון הבנק. אבל, מה עם הרכב? האם ניתן לקחת אותו גם אם אני עומדת בצו התשלומים?

תשובה: אין בצו חיוב בתשלומים שאת מקבלת עם האזהרה כדי לעכב הליכים נגדך. את צריכה להגיש בקשה מפורטת , עם שאלון וכתב ויתור על סודיות , מסמכים ולבקש בקשה לצו חיוב בתשלומים , ועיכוב הליכים בתיק.

מזונות
שאלה: הפרוד שלי לא מעביר מזונות עקב טענתו שמכרתי רכוש משותף בסכום העולה על הסכום האמיתי. פתחתי תיק בהוצל"פ,אבל האם הוא יכול לטעון לקיזוז ועל מי חובת ההוכחה? יש לי הסכם חתום על הסכום האמיתי והוא נמוך בהרבה ממה שהוא טוען.

תשובה: הוא יכול להגיש בקשה בטענת פרעתי ואת תדרשי לתגובה ולאחר מכן אם יחליט ראש ההוצל"פ, ייקבע דיון. בסוף יחליט ראש ההוצל"פ להעמיד את החוב הנכון כראות עניו.

גם אתם רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

עיקול מזונות
שאלה: אבקש עצתך היכן וכיצד ארשום עיקולים לגרוש שלי . הוא איש צבע קבע , ומדובר בחוב מזונות לילדים.

תשובה: עיקול במשרד הביטחון או בצבא על השכר.

עיקול רכוש
שאלה: אני גר עם אמא שלי. בהוצאה לפועל לא יודעים זאת. המעקלים חיפשו אותי כבר בכתובות בהן גרתיר לפני "המפולת הכלכלית" שעברתי.
עכשיו אני זמנית אצל אמא - מה עליה או עלי לעשות כדי למנוע את כניסתם של המעקלים, ובמידה שתכניס אותם, מה הפעולה הנדרשת ממנה? האם ניתן לעקל רכוש ששייך לאמי בגלל שנפתח נגדי תיק בהוצאה לפועל?

תשובה: עליך  להגיש פסק דין הצהרתי שהמשיבים לו הינם כל הנושים שלך, בו אימך תבקש להצהיר כי כל המטלטלין בבית הינם שלה בלבד.

איחוד תיקים
שאלה: אני חייבת ב- 16 תיקי הוצאה לפועל שנפתחו נגדי לפני כעשר שנים כי בעלי השתמש בשיקים שלי. אני לא יכולה להתמודד יותר עם זה , אני עקרת בית ולא עובדת . במסגרת ההליכים, הטילו הגבלות על רשיון הנהיגה שלי, אם אגיש בקשה לאיחוד תיקים, האם בית המשפט יקבל אותה או שיפנו אותי לפשיטת רגל ?

תשובה: אם החובות גבוהים, יפנו אותך לפשיטת רגל.
בכל מקרה, לדעתי, אם אין לך כסף באופק לשלם חובות ואין לך נכסים שווים, פני לפשיטת רגל. איחוד תיקים הינו בבחינת כוסות רוח למת.

צו עיקול על כלל נכסי החייב שבידי צד ג'
שאלה: המעביד שלי קיבל את הצו הנ"ל בבקשה לקבל את משכורתי. הבקשה הגיעה אליו בדואר רשום. מה עליו לעשות ומה עלי לעשות לגבי המשכורת. האם חוקי לעקל את כל המשכורת? (אני גרושה, ואין לי הכנסות נוספות)

תשובה: בעיקרון חוקי, אך יש בחוק ביטוח לאומי הוראה בדבר כמה אפשר בדיוק לעקל. אי אפשר את הכל.
לדעתי פשוט תלכי לעשות חקירת יכולת בתיק ותבטלי את הצו ובינתיים המעביד יעכב את תשובתו בשבועיים.

לקבלת ייעוץ מעו"ד, השאירו פרטים ויצרו עמכם קשר בהקדם
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
מערכת משפטי

מערכת משפטי

עו"ד אורנית אבני גורטלר היא עורכת פורטל זאפ משפטי מעל ל-7 שנים.

לפרופיל המלא