פיצויי פיטורין משרה חלקית לאחר חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דנית

נשלח ע"ידנית 11:29, 25 במרץ 2014

שלום ברצוני להתייעץ . עבדתי במקום עבודתי מה1.5.2012 ועד ה18.10.12 עברתי הפסקת הריון בחודש שמיני וקיבלתי חופשת לידה. חזרתי לאחר החופשה בתחילת פברואר 2012 לעבודה ועבדתי שם עד חודש 7.2013 כולל . מה 22.7.13 יצאתי לשמירת הריון .ילדתי ב 2.1.2014 וכעת אני בבית בחופשת לידה שמוגדרת על פי הביטוח הלאומי עד ה 10.4.14 עבדתי במקום עבודה זה שלושה ימים בשבוע ולמעשה 18 שעות בשבוע .6 שעות ביום רציתי לברר אם אני עוזבת את עבודתי לשם טיפול בתינוק האם מגיעים לי פיצויים מהמעסיק על י החוק למרות שזאת משרה חלקית מתי עליי להגיש לו את המכתב לפי מה מחושבים הפיצויים ברוטו או נטו והאם מחשבים אותם על י שלושת החודשים בהם עבדתי לפני שמירת ההיריון האם אני זכאית לחתום אבטלה לאחר 90 יום וכמה חודשים ביטוח לאומי משלם אבטלה וכמה אחוזים מהברוטו הוא משלם אודה לתשובות כדי שאוכל להחליט מה לעשות

השב
  • 10:35, 27 במרץ 2014

אין שוני באם מדובר במשרה חלקית או מלאה. כל עוד לא מלאו לתינוק תשעה חודשים, הינך זכאית להתפטר בדין מפוטרת לצורך גידול הילד.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.