פיצוים פנסיה דילמה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אסי

נשלח ע"יאסי 16:51, 27 במרץ 2014

אמא שלי הייתה מקבלת סביב המשכורת 3000 ברוטו ובערך 2400 ניטו בערך כול תלוש הוא קצת שונה ... וב3 שנים האחרונות משכורת של סביב ה1500 ברוטו ואפילו פחות ... לא בגללה בגלל שבעבודה שלה הורידו לה שעות ... עכשיו בפנסיה שלה אמרו לה שעושים לה חישוב של כול השנים+ 3 שנים אחרונות ..ואז ממוצע הבעיה שאם עשו לה חישוב גם של ה3 שנים האחרונות אז פגעו לה בפנסיה באופן משמעותי כ היא קיבלה משכורת מאוד נמוכה . סביב ה800-1500 ניטו ! יש לציין שהיא הייתה עובדת לפי שעה. דבר נוסף אמרו שמחברים לה תפנסיה ותפיצוים ביחד ואי אפשר להפריד . כי אמרו לי שזה החוק שלהם וזה מבטחים הישנה.... הם לא מפרידים בן הפיצוים לפנסייה ... טוב אמרתי יאלה בסדר אמא שלי תקבל משכורת יותר גבוה.. ואז ראיתי שאחרי הכול אמא שלי מקבלת רק 1030 שקל בחודש פנסייה זה ניראה לכם הגיוני ... וזה כולל שחיברו לה תפנסייה +פיצוים ביחד שזה אומר פנסיה מוגדלת ... יש לציין בגלל שהיא אמורה לצאת לפנסיה בגיל 60 ולא 62 אז מורידים לה בערך 12 אחוז על השנתיים האלו .... ואמרו לי שמשלמים לה 44 אחוז מתוך הברוטו שלה... אז תחשבו שגם משלים לה 44 אחוז גם מתוך הפיצוים .. למשל אם בנאדם אמרו לקבל פיצוים 100 אלף הוא מקבל אותם נקי .. אבל בביטוח פה אמרו לה שבגלל שמחברים תפנסיה ותפצוים ביחד אז היא תקבל 44 אחוז גם מהפיצוים וגם מהפנסיה... אם כבר הייה צריכים להגיד 44 אחוז מהפנסיה ו100 מהפיצוים .... יש לציין שבביטוח מפטחים החדשה היא קיבלה 25 אלף פיצוים ... כי הפירשו לה לשם איזה 6 אחוז משהו כזה לא הבנתי.. בקיצור אמא שלי עובדת 24 שנה יצא בגיל 60 לפנסיה היא קיבלה ברוטו ממוצע 3000 אלף... תוצאה סופית 25+- פיצוים +1030 משכורת ... עד כמה זה הגיוני ? יש לציין שזה כנראה נגרם בגלל שתי דברים בגלל שחשבו לה ת3 שנים האחרונות (מה לעשות לא באשמת אמא שלי ) וגם בגלל שהיא מקבלת רק 44 אחוז מהפיצוים שלה ) אין לי מושג מה החוק אומר לגבי כול הנושאים האלו תעשו לי סדר בבקשה תודה רבה! תודה רבה !

השב
  • 09:31, 30 במרץ 2014

בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי,
    משרדנו עומד לרשותך.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.