שימוע לפני פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 16:51, 10 באפריל 2014

  שלום, חברתי פוטרה מהעבודה. יש לציין שאנחנו מועסקים כעובדי קבלן של חברת השמה. יחד עם זאת, אין לנו שום קשר עם הקבלן, מבלד תזכורת טלפונית חודשית למילוי דוח השעות החודשי. הנהלים, ההוראות, סידור העבודה, החלפות, בקשת חופשים וכפיפות מלאה נתונה לחברה בה אנחנו מועסקים בפועל. מעבר לכך, לחברת ההשמה אין כל כך מושג מהי מהות התפקיד והדרישות. לפני כשבוע חברתי קיבלה שיחת טלפון מהנציגה של חברת ההשמה שהודיעה לה שיש בעיה עם המשך העסקתה בחברה המעסיקה בפועל. הן נפגשו לשיחה בה נאמר לחברתי כי באופן כללי הביצועים המקצועיים שלה לא מספקים. כאשר חברתי ביקשה פירוט יותר ספציפי הנציגה לא יכלה לספק לה אותו כי היא בעצמה לא יודעת מה מהות העבודה ולכן גם לא יודעת מה משמעות המונח "ביצועים לא מספיק טובים" מבחינת מעסיקנו בפועל. חברתי ביקשה שימוע הולם מול המעסיק שלנו בפועל, ולא חברת הקבלן, על מנת שתוכל להעלות שאלות קונקרטיות מול מי שיודע מהו אופי העבודה והדרישות ובהתאם תוכל לקבל תשובות קונקרטיות לגבי טענות לביצועים לא מספיק טובים. כל זה מעלה תמיהה כי קונצנזוס במקום העבודה, שהיא אחת העובדות הטובות והמקצועיות ביותר. השאלה שלי האם זה חוקי, מצד המעסיק בפועל לטעון כי הוא אינו המעסיק החוקי שלה, ולכן אינו מחוייב בחובת השימוע וזו מולאה ע"י הנציגה של חברת ההשמה (אשר לה כאמור, אין מושג מה בכלל אנחנו נדרשים לעשות בעבודה והיא סיפקה הסברים מאוד אקוטיים וכלליים). או במילים אחרות: איך המשתמש יכול להתחמק מחובתו לשימוע אפקטיבי, בטענה שאינו המעסיק, כאשר לו שיקול הדעת הייחודי באשר להמשך העסקה או פיטורין של עובד? תודה.

  השב
 • 09:07, 14 באפריל 2014

  בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי, משרדנו עומד לרשותך. עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.