שאיבות בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אנה

    נשלח ע"יאנה 11:38, 25 במאי 2014

    שלום, אני נמצאת בחופשת לידה וחוזרת לעבודה כשביתי תהיה בת 6 חודשים. ניזונה מחלב אם בלבד. אני מעוניינת להמשיך להניק מה שידרוש לשאוב בעבודה. בתפקיד הנוכחי העניין לא אפשרי (עובדת בבנק ויש קבלת קהל ולחץ עבודה מטורף). השאלה אם חובה על המעסיק לספק לי אפשרות לשאוב? האם יש אפשרות לבקש העברת תפקיד? האם יש בכלל אזכור לעניין בחוק? תודה

    השב
  • 09:12, 27 במאי 2014

    סעיף 7(ג)(3) לחוק עבודת נשים קובע כי אשה זכאית להיעדר מעבודתה שעה אחת ביום ללא ניכוי משכרה, במשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה כדין, בתנאי שהיא עובדת במשרה מלאה.
    קיצור יום העבודה בשעה זכה לכינוי "שעת הנקה", למרות שזכות זו אינה קשורה בהכרח להנקה (אם כי ניתן לנצל את שעת ההנקה לצורך שאיבת חלב), וגם עובדת שאינה מניקה או שואבת חלב זכאית לזכות זו.
    שעת הנקה היא בנוסף להפסקות על פי חוק שעות עבודה ומנוחה ואין מנכים אותה משכר העבודה.
    עו"ד אריק שלו arik.shalev@law-shalev.co.il ייעוץ אישי- .073-2505384

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.