מחלקות עובד-מעביד בנוגע להגדרת 'הרעת תנאים' - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יובל

נשלח ע"ייובל 18:01, 11 ביולי 2014

שלום רב, אני עובד שעתי במשמרות, כשבמשמרות בוקר אני זכאי לתעריף אחד ובמשמרות צהריים-ערב לתעריף אחר (גבוהה יותר). יום בהיר אחד החליט המעסיק שאין יותר משמרות צהריים, אלא רק בוקר, ולכן אני גם לא זכאי יותר לתעריך מוגדל (ואז גם המשכורת החודשית שלי קטנה בכמה מאות שקלים, שמבחינתי הם משמעותיים), ובנוסך מדובר בשעות מוקדמות ונוצר מצב שאני די סובל בעבודה לאור השינוי. בהתאם למה שקראתי על הרעת תנאים באינטרנט - הודעתי למעסיק בכתב שאני מחשיב את השינוי להרעה בתנאים. משאבי אנוש השיבו לי בכתב כי לא מדובר בהרעת תנאים אלא כי אופי העבודה שונה בהתאם לצורכי החברה. האומנם? במקרה של חוסר הסכמה בנוגע להגדרה של 'הרעת תנאים' בין העובד למעסיק, האם עליי לציין משהו מיוחד במכתב ההתפטרות שיבהיר שמבחינתי עדין מדובר בהרעת תנאים? האם יש הגבלת זמן בנוגע לתביעה שיש להגיש לבית הדין לעבודה?

השב
  • 10:50, 14 ביולי 2014

באם ישנה פגיעה בשכר, הרי שמדובר בהרעת תנאים. במקרה כזה, הינך מחויב ליידע את המעסיק על כך ולתת לו את האפשרות לתקנה. במידה והמעסיק לא מוכן להחזיר את המצב לקדמותו, הינך רשאי להתפטר בדין מפוטר לאחר מתן הודעה מוקדמת למעסיק בהתאם לותק שחל במקום עבודתך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.