מכריחים את העובדים לא להגיע לעבודה .. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 15:05, 15 ביולי 2014

  הי. אני עובדת שמקבלת משכורת שעתית באחת העיריות במרכז העיר, ובגלל המצב הביטחוני איננו יכולים לבצע את עבודתנו בעירייה- לכן ביקשו מאיתנו לא להגיע לעבודה בשביל לא לשלם לנו על הימים הללו. האם פעולה כזאת היא חוקית ?

  השב
 • 09:25, 18 ביולי 2014

  במידה והגעת למקום עבודתך וזה היה סגור עקב המצב הביטחוני, הינך אמורה להיות זכאית לקבל תשלום בגין ימי העבודה.

  תגובה
 • 14:03, 18 ביולי 2014

  המקום לא סגור אבל לנו אומרים מראש לא להגיע- וכשהתלוננו על עניין זה מחלקת משאבי אנוש טענה שזו פעולה חוקית היות ואלו משרות שעתיות (חוזה תעסוקה לפי שעה) כך שהם לא חייבים להעסיק אותנו (יש לי אחוז קבוע של משרה- 5 שעות ביום). לעומת זאת לעובדים עם הקביעות (שנחשבים עובדים קבועים של העירייה), לא עושים פעולות כאלו והם מגיעים רגיל לעבודה, גם כאלו שאין להם הרבה מה לעשות בגלל המצב הביטחוני.
  אשמח לדעת מה ניתן לעשות במצב זה שמחלקת משאבי אנוש טוענת שפעולה זו חוקית וקשה ללכת כנגדה- האם אמור להיות הבדל במצב ביטחוני כזה בין עובדים שמקבלים משכורת שעתית לבין האחרים ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.