• 7 באוגוסט 2014

סוגייה צבירה ימי חופש במצבים הבאים:

שאלה
    עובדות
    א. ביום 29.12.13 הסתיימה חופשת הלידה שלי
    ב. המשכתי לא לבוא למקום עבודה עד ליום 5.4.14 כלומר חופשה ללא תשלום שכר
    ג. יש לציין שלא עבדתי מעל שנה אלא רק 7 חודשים ואז יילדתי

השאלה כזו היא

א. האם בעת חופשה לידה אני זכאית לצבור בתלוש ימי חופש שהרי כל חודש שעבדתי קיבלתי 0.833 ימי חופש בחודש ל5 ימי עבודה בחודש וצברתי אותם . האם בתקופה 14 השבועות הראשונים שהם חופש לידה אני צוברת ימי חופש במחסן- מה הדין של ימי חופש האלו . האם יש לחשב לי אותם כחלק ממחסן הימי חופש שצברתי. בדומה לכך שאני צוברת פנסיה בעת חופשה לידה (14 השבועות) . השאלה האם אני מקבלת ימי חופש וצוברת אותם והאם אני מקבלת דמי הבראה במניין הספירה בעת תקופה 14 שבועות של דמי לידה?

ב. האם בעת התקופה שאחרי 14 שבועות 1.1.14 עד 5.4.14 שלא עבדתי אני זכאית לצבור ימי חופש (בדומה שעובדים מקבלים בתלוש ימי חופש 0.833 למשרה מלאה )
    או שאני לא מקבלת במחסן ימי חופש בגין הימים האלו שלא עבדתי בדומה לסעיף א רק שמדובר על תקופה שאחרי 14 שבועות חופשה לידה , לא חזרתי לעבוד חופשה ללא תשלום
    להזכירך עבדתי 7 חודשים ואז ילדתי ופוטרתי כחוק ובצדק כלומר לא צברתי וותק של שנה.

בתודה

7 באוגוסט 2014
  • 10 באוגוסט 2014

סוגייה צבירה ימי חופש במצבים הבאים:

חופשה שנתית
    חישוב צבירת ימי החופשה נעשה על-פי תקופת העבודה בפועל, כך, שאין לקחת בחשבון לעניין חישוב צבירת ימי החופשה, לא את תקופת חופשת הלידה של 14 השבועות ולא את תקופת חופשת הלידה המוארכת ל- 26 שבועות.
    הבראה
    ההסכם הקיבוצי הכללי בדבר תשלום קצובת הבראה וצו ההרחבה שהוצא מכוחו קובעים, כי יש לקחת בחשבון את תקופת חופשת הלידה לצורך קביעת תקופת הזכאות לעניין תשלום דמי הבראה. לפיכך וכפי שעולה מההוראה הנ"ל, על המעביד לשלם דמי הבראה לעובדת הנמצאת בחופשת לידה, לרבות בחופשת הלידה המוארכת.

10 באוגוסט 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?