סוגייה צבירה ימי חופש במצבים הבאים: - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדנה

  נשלח ע"יעדנה 18:29, 7 באוגוסט 2014

  שאלה עובדות א. ביום 29.12.13 הסתיימה חופשת הלידה שלי ב. המשכתי לא לבוא למקום עבודה עד ליום 5.4.14 כלומר חופשה ללא תשלום שכר ג. יש לציין שלא עבדתי מעל שנה אלא רק 7 חודשים ואז יילדתי השאלה כזו היא א. האם בעת חופשה לידה אני זכאית לצבור בתלוש ימי חופש שהרי כל חודש שעבדתי קיבלתי 0.833 ימי חופש בחודש ל5 ימי עבודה בחודש וצברתי אותם . האם בתקופה 14 השבועות הראשונים שהם חופש לידה אני צוברת ימי חופש במחסן- מה הדין של ימי חופש האלו . האם יש לחשב לי אותם כחלק ממחסן הימי חופש שצברתי. בדומה לכך שאני צוברת פנסיה בעת חופשה לידה (14 השבועות) . השאלה האם אני מקבלת ימי חופש וצוברת אותם והאם אני מקבלת דמי הבראה במניין הספירה בעת תקופה 14 שבועות של דמי לידה? ב. האם בעת התקופה שאחרי 14 שבועות 1.1.14 עד 5.4.14 שלא עבדתי אני זכאית לצבור ימי חופש (בדומה שעובדים מקבלים בתלוש ימי חופש 0.833 למשרה מלאה ) או שאני לא מקבלת במחסן ימי חופש בגין הימים האלו שלא עבדתי בדומה לסעיף א רק שמדובר על תקופה שאחרי 14 שבועות חופשה לידה , לא חזרתי לעבוד חופשה ללא תשלום להזכירך עבדתי 7 חודשים ואז ילדתי ופוטרתי כחוק ובצדק כלומר לא צברתי וותק של שנה. בתודה

  השב
 • 08:24, 10 באוגוסט 2014

  חופשה שנתית
  חישוב צבירת ימי החופשה נעשה על-פי תקופת העבודה בפועל, כך, שאין לקחת בחשבון לעניין חישוב צבירת ימי החופשה, לא את תקופת חופשת הלידה של 14 השבועות ולא את תקופת חופשת הלידה המוארכת ל- 26 שבועות.
  הבראה
  ההסכם הקיבוצי הכללי בדבר תשלום קצובת הבראה וצו ההרחבה שהוצא מכוחו קובעים, כי יש לקחת בחשבון את תקופת חופשת הלידה לצורך קביעת תקופת הזכאות לעניין תשלום דמי הבראה. לפיכך וכפי שעולה מההוראה הנ"ל, על המעביד לשלם דמי הבראה לעובדת הנמצאת בחופשת לידה, לרבות בחופשת הלידה המוארכת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.