בנוגע לסעיף 14 - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מיכל

    נשלח ע"ימיכל 11:38, 2 בספטמבר 2014

    חיפשתי הרבה מאוד אבל כל הפרטים שמצאתי לא ברורים אם לגבי גובה ההפרשה שהמעסיק חייב לתת ומתי ההפרשות צריכות להתחיל. אני התחלתי לעבוד בתקופה שלא הייתה חובה להפריש מהרגע הראשון לפנסיה (2008), אני מציינת את זה כי הפיצויים שלי הם חלק מההפרשות לפנסיה. האם סעיף 14 מחייב את המעסיק להתחיל להפריש מתחילת העבודה ? או שזה פשוט נספר מתחילת ההפרשות (9 חודשים מתחילת העבודה). בנוסף האם סעיף 14 מחייב את המעסיק להפריש 8.3% כל חודש (אצלי הופרשו 6%) או שמדובר בבחירה של המעסיק ? המעסיק שלי הפריש מ 2008 6% והוא טוען שהוא לא צריך להשלים לי ל 8.3% כי זה לא כתוב בשום מקום, אשמח אם תוכל להפנות אותי למקור בו זה מצויין (כמובן רק אם הנושא נכון) המון תודה על העזרה. מיכל

    השב
  • 08:19, 7 בספטמבר 2014

    במידה וחתמת על סעיף 14 עם תחילת עבודתך היה על המעסיק להתחיל את ההפרשות במועד חתימת ההסכם ביניכם.
    באשר לאחוז ההפרשה הדבר תלוי בהסכם הקיבוצי בענף שבו הינך עובדת. במידה והינך עובדת במקום בו אין הסכם קיבוצי מייטיב, המעסיק אינו מחוייב בהפרשה העולה על האחוז שנקבע בצו ההרחבה הכללי במשק,קרי 6%.
    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.