חופשה על חשבון ימי חופשה עתידיים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נועה משיח

נשלח ע"ינועה משיח 11:15, 3 בספטמבר 2014

שלום רב, נכון למשכורת האחרונה, אני נמצאת במינוס של 80 שעות חופשה. בתקופת החגים המעביד מכריח אותי לצאת לחופשה של 7 ימי חופש. אני מעוניינת לעבוד וגם הבעתי נכונות בפני המעביד. האם עדיין ניתן לאלץ אותי לצאת לחופש? אציין שסך כל החופשה המאולצת השנה לא עולה על ימי החופשה שניתן לי. לא לקחתי חופשה מרוכזת מיוזמתי אלא רק יום פה ושם כשצריך כי אני אמא עובדת. תודה מראש, נועה

השב
  • 08:35, 7 בספטמבר 2014

במידה וישנה חופשה מרוכזת ומקום העבודה סגור, הינך מחוייבת לצאת לחופשה, עם זאת, אם אין בידייך ימי חופשה צבורים, יהיה על המעסיק לשלם לך שכר בגין ימים אלו או לאפשר לך לעבוד.
    בברכה,

תגובה
  • 10:17, 7 בספטמבר 2014

תודה על התשובה, שאלה נוספת
    ומה אם ועד העובדים אישר להוציא את העובדים לחופש? מה יותר חזק דיני עבודה או הסכם של ועד העובדים עם ההנהלה?

תגובה
  • 12:55, 7 בספטמבר 2014

לא ניתן להוציא לחופשה כפויה על חשבון ימי חופשה עתידיים. ועד העובדים אינו יכול להרע את תנאי העבודה ביחס לקבוע בחוק, הוא יכול רק להיטיב.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.