פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שואלת

    נשלח ע"ישואלת 13:16, 21 בספטמבר 2014

    לעובדת ,התחילו הפרשה לביטוח מנהלים רק חצי שנה אחרי תחילת עבודתה.לא הופרש רטרואקטיבית.שנתיים אחרי תחילת ההפרשות-פוטרה. עקב התנהלות הקופה נוצרו רווחים מאד גדולים, שכיסו על החוסר בחצי שנת ההפקדות. השאלה: האם חובת המעביד לשלם בכל מקרה עבור חצי השנה שלא הפריש, או שמא הוא נהנה מעובדת צבירת הרווחים בקרן, מבלי שהוא שילם?כן הודעה:

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    17:32, 22 בספטמבר 2014

    ככלל, אם הסכם העבודה (או הסכם קיבוצי) קובע הסדר לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים והמעסיק הפקיד לפנסיה שיעור מלא (8.33%) במשך כל תקופת העבודה אז המעסיק אינו צריך להשלים חוב ותק לפיצויים והוא יוצא ידי חובתו בשחרור כספי הצבירה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את אופי ההסדר החל בנסיבות העניין, את גובה ההפקדות שבוצעו לסעיף פיצויי הפיטורים ואת התקופה בה בוצעו ההפקדות.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.