התפטרות עוזרת ללא הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלכסה

  נשלח ע"יאלכסה 19:08, 4 באוקטובר 2014

  שלום. עוזרת בית ביקשה הלוואה מהמעסיקה בסך אלפי שקלים כדי לממן את נסיעתה המתוכננת למזרח הרחוק. בשעה שביקשה את ההלוואה היא עדיין הייתה חייבת אלפי שקלים בגין הלוואה קודמת שנתנה לה המעסיקה. אי לכך המעסיקה סירבה ואמרה לה שאין באפשרותה להלוות לה את הכסף. בתגובה אספה העוזרת את חפציה ועזבה את הבית עם צעקות והטחת עלבונות. לאחר שבועיים טלפן בעלה ודרש בשמה את סכום הפיצויים והתגמולים. האם היא זכאית להם לנוכח מה שארע? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:35, 5 באוקטובר 2014

  ככלל, עובד מתפטר אינו זכאי לפיצויי פיטורים, למעט קבלת צבירת הפיצויים מההסדר הפנסיוני שלו בהתאם להפקדות המעביד לפיצויים בשיעורים הקבועים לפי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה בכלל המשק. מדובר בדרך כלל בסכומים נמוכים מחבות הפיצויים של המעסיק. יחד עם זאת, אם כספי הפיצויים מופקדים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים לקצבה בשיעורים גבוהים יותר מהקבועים בצו ההרחבה הכללי (למשל כאשר יש הסכם קיבוצי או צו הרחבה הקובע תנאים פנסיונים משופרים), ניתן לטעון שבמקרה של התפטרות המעסיק אינו רשאי להחזירם אליו, דהיינו, הם מגיעים לעובד לפי סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים. במקרה של צבירה משמעותית בסעיף הפיצויים לא כדאי לעובד לוותר על כספי הצבירה וראוי להעמיד שאלה זאת למבחנו של בית הדין לעבודה. לכן מומלץ בנסיבות אלה לפנות לייעוץ משפטי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.