חשד לגניבה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 16:17, 13 באוקטובר 2014

  הבוס שלי חושד שגנבתי ולכן פיטר אותי ללא הודעה מוקדמת. בנוסף לא מוכן לשלם לי את השכר החודשי(7,000₪) שהיה צריך להתקבל ב10.10 וטוען כי המשטרה תיצור איתי קשר(טען כך לפני יומיים) מה עליי לעשות? והאם זה חוקי לעכל משכורת שלמה בטענה כי נפגש בבית המשפט?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:47, 19 באוקטובר 2014

  הדרך היחידה לשלילת פיצויי פיטורים המגיעים לעובד על פי חוק, היא במסגרת סעיפים 16, 17 לחוק פיצויי פיטורים. הפסיקה קבעה כי שלילה פיצויי הפיטורים במלואם הינה הגבול העליון לסמכות הענישה, שאינו דוחה אפשרויות של עונשי ביניים. ויודגש, כי לא כל פיטורים מסיבות של אי שביעות רצון של המעביד שוללים פיצויי פיטורים. בית הדין ישקול את מכלול הנסיבות, נימוקי הפיטורים, שיקולים אישיים של העובד, כגון אורך תקופת עבודתו והחומרה של הנסיבות בהן פוטר. הלכה פסוקה היא כי מעביד, המבקש לייחס לעובדו ביצוע מעשים חמורים של הפרת אמונים או מעשים המהווים עבירה פלילית, נדרש להוכיח את טענותיו ברמת הוכחה מוגברת. הואיל ועסקינן בעבירה חמורה של גניבה ממעביד, נדרשות ראיות בעלות משקל כבד במיוחד.על מנת להשיב על השאלה באופן מלא נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.