הרעת תנאים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 20:55, 13 באוקטובר 2014

  שלום, במקום בו אני עובד מעבירים את המשרדים למועצה סמוכה לעיר במרחק של כ- 8 ק"מ, ההגעה למקום לא כל כך זמינה כלומר - תחבורה ציבורית נכנסת לאזור התעשייה מס' פעמים ביום לא בכל שעות היום, והתחנה ה"קרובה" הינה במרחק של 200 מ'. האם המעסיק מחויב לדאוג להסעה? הרי מדובר בהרעת תנאים, והם זו עילה להתפטרות כדין פטורים? לא קיבלתי הודעה רשמית לכך מאף גורם אלא רק משמועות, האם מחויבים להודיע זמן סביר לכך ? מה מקובל ע"פ החוק? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:50, 19 באוקטובר 2014

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר. כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעביד לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים. על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה. תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.