פיצויים לאבא שלי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 19:56, 27 באוקטובר 2014

  שלום,אבא שלי עובד בעבודה שלו כבר 15 נה ולפני שבועיים הוא יצא לחופשת מחלה בחופשה זאת הוא עבד אצל מכר שלו בצביעת ביתו וקיבל על כך סכום כסף,הכל כמובן לא מסודר עם קבלות או משהו אלה עבודה מזדמנת,עכשיו שהוא חזר מהחופשת מחלה הבוס שלו החליט לפטר אותו,ואיך שהוא הוא שמע שהוא עבד בחופשת מחלה ,ועכשיו הוא רוצה לשלם לו רק 40 אחוז מהפיצויים,האם זה חוקי מה שהוא רוצה לעשות? הרי הוא לא עבד בעבודה אמיתית אלה רק בעבושה מזדמנת כזות בלי קבלות! אשמח לתשובה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:47, 28 באוקטובר 2014

  מעביד אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם, אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.

  תגובה
 • 14:13, 28 באוקטובר 2014

  אבל זה חוקי לתת לו רק 40 אחוז מהפוציים בגלל שהוא עבד בימי המחלה שלו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:34, 28 באוקטובר 2014

  הזכות לקבלת פיצויי פיטורים, אינה ניתנת לויתור, ומעביד אינו יכול לשלול או להפחית פיצויי פיטורים והודעה מוקדמת המגיעים לעובד על פי דין, אלא אם התקיימו נסיבות חריגות ומחמירות המצדיקות את בחינת הנושא, וגם אז, המעביד אינו יכול על דעת עצמו לנקוט בהליכים אלה, וברוב המקרים יהיה עליו לעתור לבית הדין לעבודה כדי שהדבר יתאפשר.חוק פיצויי פיטורים מגדיר שני מצבים בהם ניתן לשלול/להפחית פיצויי פיטורים: 1. בהתקיים הסכם קיבוצי החל על הצדדים: הקובע אילו סנקציות משמעתיות יכול המעביד לנקוט במקרים מסוימים, ומתי ניתן לשלול או להפחית את פיצויי הפיטורים. חשוב לציין כי שלילת הפיצויים הינה הסנקציה האחרונה והחריפה ביותר.. 2. בהיעדר הסכם קיבוצי החל על הצדדים: רק בית הדין רשאי לאשר את שלילת הפיצויים או הפחתתם- ואז יונחה בית הדין על פי תקנון העבודה בתעשייה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.