חבות פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 17:30, 3 בנובמבר 2014

  העסקנו עוזרת בית במשך 4 שנים ושילמנו עבורה ביטוח לאומי. לפני מספר חודשים דרשה שלא נשלם עבורה ביטוח לאומי בשל תביעה בריאותית שיש לה בביטוח הלאומי. בחודשים האחרונים הפסקנו לשלם את הביטוח הלאומי כדרישתה ובניגוד לרצוננו, וכשהבנו שדרישתה שלא נשלם ולא נדווח לביטוח הלאומי אינה זמנית, הודענו לה שאם היא ממשיכה בסירובה לא נוכל להמשיך להעסיק אותה ולעבור על החוק! האם היא נחשבת כמתפטרת ולא זכאית לפיצויים כיון שאינה מסכימה שנשלם עליה ביטוח לאומי, או שלמרות המתואר לעיל יש לשלם לה דמי פיצויים כדרישתה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:39, 5 בנובמבר 2014

  פיטורים הוא מעשה רצוני של המעביד לשים קץ לחוזה העבודה עם העובד והבאת רצון זה לידיעת העובד בצורה ברורה וחד משמעית, בכתב, בעל פה או בהתנהגות (הוא הדין אף לגבי מעשה התפטרות של העובד). מכאן כי פיטורי עובד שנעשו בע"פ הם בעלי תוקף לכל דבר וענין, במידה ולא נעשו בזמן כעס או מריבה עם העובד (שאז המעביד יוכל לחזור בו סמוך מאוד לאירוע).עובדים זכאים לפיצויי פיטורים במידה והם מפוטרים מעבודתם לאחר שצברו ותק של שנה לפחות במקום העבודה. סעיפים 16 ו-17 לחוק פיצויי פיטורים עוסקים בכל הקשור לנסיבות אשר במסגרתן רשאי המעביד לפטר עובד מבלי לשלם לאחרון פיצוי פיטורים. אי תשלום הפיצויים יכול להיות חלקי או מלא. היות ומדובר בסנקציה חמורה ביותר, נטל ההוכחה לעניין זה מונח על כתפיו של המעביד והינו כבד במיוחד.שלילת פיצויי פיטורים איננה עניין של מה בכך, ועל כן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.