הנתבע לא התייצב לדיון שנקבע בבית הדין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 19:47, 19 בנובמבר 2014

  שלום, אשמח אם תגידו לי מה התסריטים האפשריים ואיך מתקבל המצב הבא: לדיון שנקבע בבית הדין המעביד הנתבע פשוט לא הגיע. והרשם המכובד לאחר איזה מחצית שעה שהמתנו אמר שאני יכול ללכת הביתה והוא יעלה את התיק לשופט ואני אקבל הודעה מבית הדין מה הלאה. אשמח להסבר מה יכול לקרות כעת. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  07:49, 20 בנובמבר 2014

  תקנה 157 לתקנות סדר דין אזרחי קובעת כדלקמן:

  אי התייצבות לדיון
  157. בתאריך שנקבע לדיון או לדיון נדחה, ינהגו כך:

  (1) נמסרה על הדיון הודעה כראוי ואיש מבעלי הדין לא התייצב, רשאי בית המשפט, בכפוף לתקנות אלה, לדחות את הדיון למועד אחר, או למחוק את התובענה;

  (2) התייצב התובע, ואילו הנתבע לא התייצב לאחר שנמסרה לו הודעה כראוי, רשאי התובע להוכיח את תביעתו עד כמה שחובת הראיה עליו, ואז יהא זכאי לסעד המבוקש ולכל סעד מתאים אחר;

  (3) התייצב הנתבע ואילו התובע לא התייצב לאחר שנמסרה לו הודעה כראוי, רשאי בית המשפט, לפי בקשת הנתבע, למחוק את התובענה או לדחותה; הגיש הנתבע תביעה שכנגד, רשאי הוא להוכיח אותה עד כמה שנטל ההוכחה עליו, ואז יהא זכאי לסעד המבוקש ולכל סעד מתאים אחר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.