חוזה עבודה- בונוס שנתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עילי

  נשלח ע"יעילי 14:18, 30 בנובמבר 2014

  שלום רב, אני עובד במקום עבודה כשנתיים וחצי. אני מקבל שכר בסיס גלובלי ועקב בקשה שלי לעלות את השכר, המעסיק החליט להביא לי מענק שנתי המתחלק לכל חודש (סכום של 1500שח כל חודש תוספת לשכר). אני מעוניין לעזוב את עבודתי בקרוב והבנתי שחתמתי על חוזה שאומר שאם אני עוזב לפני שהשנה מסתיימת (יולי) אני צריך להחזיר את כל המענק שניתן לי מתחילת השנה. כלומר, 1500 שח שניתנו לי מיולי (מאותו זמן בו חתמתי על החוזה החדש) בכל חודש עד היום. זה יוצא הרבה כסף! האם חוקית ניתן לעשות דבר כזה?? אם זה אכן חוקי האם לוקחים את הכסף מהמשכורת שלי? האם יכולים לקחת מקרן הפיצויים שלי (כי רוב הסכיויים שצריך 2 משכורות לכסות סכום כזה) תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:24, 1 בדצמבר 2014

  ככלל אסור לנכות משכר העובד כספים שאין היתר מפורש בחוק הגנת השכר לנכותם.
  יחד עם זאת יכול להיות שהמעביד יבחר לנכות סכומים מהשכר על יסוד הסכמת העובד למרות האמור לעיל.
  יש לבחון את נסיבות המקרה הספציפי לרבות הסכם העבודה מול המעסיק על מנת להעריך האם בנסיבות העניין בית הדין יתן תוקף להסכמה של העובד להחזיר כספים שקיבל כשכר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.