שעות הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ש.ש

נשלח ע"יש.ש 16:09, 30 בנובמבר 2014

היי , אני בהריון בסיכון גבוה , עובדת שעתית , שעות עבודה יומית של : 8.36 מעבר לכך נחשבות לי שעות נוספות בעבודה . האידיאל הוא להגיע ל186 שעות עבודה חודשית , לעיתים איני מצליחה להגיע ל186 שעות חודשיות כי יש לי בדיקות או מקרים לא צפויים שקשורים /לא קשורים להריון ועליהם איני מביאה אישור מיוחד. אני יודעת שבתקופת ההריון מגיעות לי שעות הריון (40 שעות) שאלתי היא : תחילת עבודתי בשעה: 08:30 עד 16:30 ב23/11/2014 מהשעה: 08:30 עד 10:30 נכחתי בבדיקות בבמרפאה על שעתיים אלו הבאתי אישור רפואי . על השעתיים הללו לא שילמו לי בטענה שבאותו היום נשארתי שעות נוספות(אמנם באישור)אך מאחר ונשארתי יומית שהיא מעבר ל8.36 נמסר לי שלא מגיע לי תשלום עבור השעתיים בהם לא נוכחתי , למרות האישור הרפואי . האם זה חוקי לא לשלם לי עבור השעתיים?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:36, 1 בדצמבר 2014

על פי חוק עבודת נשים רשאית עובדת להיעדר מעבודתה, ללא ניכוי משכר עבודתה, לשם פיקוח רפואי במשך חדשי ההריון ובדיקות רפואיות שגרתיות הקשורות בהריון.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:36, 1 בדצמבר 2014

על פי חוק עבודת נשים רשאית עובדת להיעדר מעבודתה, ללא ניכוי משכר עבודתה, לשם פיקוח רפואי במשך חדשי ההריון ובדיקות רפואיות שגרתיות הקשורות בהריון.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.