הפרת הסכם עבודה עקב מעבר משכירה לעצמאית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 19:52, 30 בנובמבר 2014

  שלום, אני עובדת כשכירה (תשלום בתלוש משכורת) כמדריכת ריקוד במרכז קהילתי. אני חתומה על חוזה עבודה לעובד ששכרו משתלם כחלק מהפידיון. בחוזה רשום את הסעיף הבא: "במשך כל תקופת ההתקשרות וכן במשך שנה אחת לאחר סיומה מתחייב/ת העובד/ת שלא להעביר תלמידים ולא להפעיל בין בעצמו/ה ובין באמצעים אחרים פעולות מן הסוג שביצע/ה במסגרת התקשרות זו, בתחום היישוב או הרשות בו פועל המרכז". האם סעיף זה חוקי ואינו נוגד את חופש העיסוק? דהיינו אם אני רוצה להתפטר ממקום זה ( וככתוב בחוזה בסעיף אחר להודיע מראש-חודש לפני עזיבתי) ולפתוח לאחר כמה חודשים עסק באותו מיקום, בו אלמד ריקוד האם זה חוקי? כמובן שלא אפנה ללקוחות של המרכז הקהילתי בדיוור ישיר אלא יהיה פירסום מקיף כולל את כל האיזור. אני מעוניינת לעבור להיות עצמאית באותו מיקום גיאוגרפי מספר חודשים אחרי, האם אני יכולה? או שאסור לי מבחינה חוקית? נוסף, האם המרכז הקהילתי יכול לתבוע אותי על פתיחת מקום עצמאי באותו איזור? מאוד אודה לתשובתכם המהירה נעמה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:47, 1 בדצמבר 2014

  לעיתים רחוקות אוכפים בתי הדין לעבודה תנאים הקובעים הגבלה על חופש העיסוק לכן, בדרך כלל, רשאי עובד להמשיך ולעסוק בעיסוקו לאחר הפסקת עבודתו אצל המעביד גם באופן עצמאי וגם עבור מעביד אחר. לעומת זאת, זכותו של המעביד להגנה על סודותיו. לכן אסור לעובד לעשות שימוש במידע שקיבל במהלך עבודתו לרבות רשימת לקוחות ו/או ספקים של המעביד הקודם. גם אם בנסיבות מסוימות הגבלת העיסוק מוצדקת ההגבלה צריכה להיות במידה ראויה הן מבחינת משך הזמן והן מבחינת היקפה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.