דרישת ציוד ע״י המעסיק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מיכל

נשלח ע"ימיכל 23:28, 30 בנובמבר 2014

נתקלתי בסיטואציה שלא ניראת לי חוקית.... המעסיק הסכים לקבל אותי לעבודה בתנאי שיש ברשותי מחשב נייד למען ביצוע העבודה הנדרשת ממני. כשמחיתי הוא אמר כי יסופק לי מחשב ע״י החברה רק לאחר חודשיים בהם אני נדרשת להביא עימי מחשב נייד שבבעלותי למשרד יום ביומו. שוב, הקבלה שלי לעבודה מותנת אך ורק באספקת מחשב נייד. אני מאוד מעוניינת בתפקיד אבל זה לא נראה לי הגיוני... אין איזה חוק שאוסר על המעסיק לדרוש דבר שכזה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:54, 1 בדצמבר 2014

ככלל המעסיק הוא זה שנדרש לספק לעובד את כל הציוד הנדרש לביצוע העבודה.
    חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר אפלית עובד או דורש עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים, קריאתם לשירות מילואים או שירותם הצפוי בשירות מילואים.

תגובה
  • 16:52, 1 בדצמבר 2014

אני יודעת שככה נהוג אבל וככלל זו אחריותו, אך בכל זאת הוא מציב לי את המחשב כאולטימטום. מותר לו לעשות את זה? אין חוק שמונע ממנו לדרוש ציוד שבבעלותי?...

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.