הפסקה בזמן העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 14:27, 12 בדצמבר 2014

  שלום, אני חייל משוחרר והתחלתי עבודה מועדפת במשמרות קב"ט בבית מלון, בכל משמרת יש הפסקת אוכל ולא משלמים לנו על ההפסקה הזאת אבל דורשים מאיתנו הקב"טים להשאר בשטח המלון בכוננות, האם זה חוקי? הרי אם לא משלמים לי על שעה הפסקה איך יכולים לדרוש ממני להיות בכוננות ולא לעזוב את המלון?

  השב
 • 20:59, 13 בדצמבר 2014

  שאלה נוספת: במשמרת יש 8 שעות, לפעמים יוצא במשמרת הפסקה אחת של חצי שעה ולפעמים שתי הפסקות של חצי שעה כל אחת, אבל המלון מוריד לי שעה בכל מקרה, גם אם יצאה רק הפסקה אחת במשמרת, האם לא אמורים לשלם לי עבור החצי שעה שאני לא בהפסקה למרות שבהסכם הקיבוצי כתוב שעה הפסקה למשמרת של 8 שעות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:23, 14 בדצמבר 2014

  בעת הפסקה הנמשכת חצי שעה או יותר רשאי העובד לצאת מהמקום שבו הוא עובד, אלא אם נוכחותו במקום העבודה היא הכרח לתהליך העבודה, והעובד נדרש ע"י מעבידו להישאר במקום העבודה, ובמקרה כזה ייחשב זמן ההפסקה כחלק משעות העבודה.
  יצוין כי אם קיים במקום העבודה הסכם קיבוצי מיוחד/ענפי או נוהג הקובעים הוראות מטיבות לעניין הפסקות, הרי שתחול כמובן ההוראה המטיבה.

  תגובה
 • 16:31, 15 בדצמבר 2014

  תודה, לא הבנתי מה זה הוראה מטיבה? ואיך אני בודק מה יש בהסכם הקיבוצי? זה בית מלון
  ובנוסף, מה לגבי זה שמורידים לי על שתי הפסקות למשמרת של 8 שעות אבל ישנם משמרות שיש בפועל רק הפסקה אחת?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.