פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 10:49, 19 בדצמבר 2014

  עבדתי 8 חודשים ופוטרתי לאחרונה בגיל 61. לא הופרש דבר לשכר פרט למשכורת בלבד. האם בשל גילי אני נטולת כל זכויות כגון הפרשה לפנסיה ו/או קופת גמל והאם לא חלה חובה למעסיק למצער להפריד לקופת גמל? לפני כן עבדתי רצוף 9 שנים. הספקת לקבל דמי אבטלה חודש ומצאתי שוב עבודה. האם איני זכאית לדמי אבטלה כממשיכה. תודה למתן תשובה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:28, 21 בדצמבר 2014

  החל משנת 2008 יש חובה לכל מעביד להפקיד לפנסיה בהתאם לשיעורים הקבועים בצו ההרחבה בדבר פנסיה חובה. זאת כאשר אין למעסיק חובה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה המקנה זכות טובה יותר לעובד.
  כאשר מעביד אינו מפקיד לפנסיה קמה לעובד עילת תביעה נגד המעביד. גם אם לא נפתח הסדר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) וגם אם נפתח הסדר פנסיוני אך אינו משולם, העובד רשאי להגיש תביעה אישית לבית הדין לעבודה ולתבוע את ביצוע ההפקדות.
  מועד ההפקדה הוא 6 חודשים מיום תחילת העבודה או אם יש לך הסדר קיים אז 3 חודשים מיום תחילת עבודה ובאופן רטרואקטיבי מתחילתה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.