עבודה לאחר קבלת מכתב פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נוניו

נשלח ע"ינוניו 19:10, 26 בדצמבר 2014

אני עובד מעל 7 שנים בחברה בתחום התיירות (אטרקציות) הרבה פעמים בתקופות שלא הייתה עבודה לכל העובדים, היינו יוצאים לרוטציה שהייתה מתחלקת בין העובדים ללא הסכמה על חשבון העובד, אנחנו לא מאוגדים, כי פשוט לא הייתה שום ברירה אחרת(זה מה יש) . לפני כשבוע היה לי שימוע וקבלתי מכתב פיטורין, כשאני מחויב להיקרא לעבודה למשך 30 יום, מה שקורה שגם בימים אלו מנהל העבודה אמר לי שעלי להתחלק עם יתר העובדים ברוטציה. ואני שואל? אני פה למעשה נופל בין הכיסאות, מצד אחד לא קוראים לי לעבודה ומצד שני אני לא יכול להתחיל עבודה אחרת במשך 30 יום. מה הם זכויותיי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:30, 28 בדצמבר 2014

חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א-2001, קובע כי עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות, לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.
    אם העובד מועסק בתקופת ההודעה המוקדמת על המעביד לשלם לו את כל התנאים הנלווים שהיו לו בתקופת עבודתו, לרבות פנסיה חופשה הבראה וכדומה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.